Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Darısı Türkiye'nin başına Gazete Haberi  (Okunma Sayısı 2147 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Nisan 2007, 11:10:06 »

MAZLUMDER Kütahya Şube Başkanı Selahattin Üneş, Tunus’ta başörtüsü yasağı sorununun çözümü için masaya oturulduğunu hatırlatarak, “Darısı bizimkilerin başına“ dedi.

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu, İzmit Sabri Yalım Parkında “Başörtüsüne Özgürlük Eylemi”nin 102.’sini gerçekleştirdi. Eylemde MAZLUMDER Kocaeli Şube Başkanı Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu kısa bir konuşma yaptı. Gergerlioğlu, İzmit’te başlayan hak arayışının geçen hafta Kayseri’nin de katılmasıyla 8 ile ulaştığını ve yasak bitene kadar devam edeceğini söyledi.

MAZLUMDER Kütahya Şube Başkanı Selahattin Üneş de “Tunus gibi başörtüsünün sokakta bile yasaklandığı bir ülkede bile 9 Mart’ta komünist, laik ve muhafazakâr grupların sorunu çözmek için masaya oturduklarını hatırlatarak darısı bizimkilerin başına“ diye konuştu. Sakarya Başörtüsü Platformu ise 81. başörtüsü eyleminde; Türkiye’de sistemin nasıl ikiyüzlü bir şekilde işlediğine değinildi. Açıklamada, bürokratik oligarşinin dokunulmazlığı eleştirilirken, tüm sorunların ancak Allah’a kulluk bilincine sahip insanlarca çözülebileceği belirtildi.

Van Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun 31. haftasına giren eyleminde de platform adına Gökkuşağı Derneği Üyesi Necla Arpa Gülaçar’ın yaptığı basın açıklamasında, “Başörtüsü inancımızın hürriyetidir. Başörtüsü bizlerin varlık sembolüdür. Başörtüsü bizlere dikte edilen Batılı hayat tarzının inkârıdır. Ve bizlerin yarın doğacak gün gibi hürriyete inancımız tamdır. Bu sebeple biz bu hak arayışının şuuru ile bu filizin üstüne titredik yağmur demedik kar demedik burada olduk. Bu haksızlık bitinceye dek burada olacağız” denildi.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
izmirbuca
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2007, 11:18:49 »

Bizim annelerimizde başörtüsü takmaktadır. ama hiçbir zaman başörtüsünü varlık sembolü yada batıya karşı direnişin sembolü olarak görmemişlerdir.
böyle konuşmalar başörtüsünü siyasi araç haline getirir ve bazı grupların himayesine sokar. gerçek dindarlara da zarar verir.
başörtüsü hiçbir kimsenin veya grubun tekelinde değildir.

AVŞAR BEYİ
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi
Fatma Saygın Anadolu Lisesi
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2007, 11:24:52 »

Hassas konu arkadaşlar!!!

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2007, 11:36:51 »

Bir ülkeyi yıpratmak istiyorsanız o ülkenin dini duygularını kullanacaksınız,Bir ülkeyi yıpratmak istiyorsanız o ülkenin etnik yapısını karıştıracaksınız,Bir ülkeyi yıpratmak istiyorsanız o ülkenin dil yapısını kurcalıyacaksınız,Bir ülkeyi yıpratmak istiyorsanız o ülkenin insanlarının  milli değerleriyle oynayacaksınız,Bir ülkeyi yıpratmak istiyorsanız o ülkenin taze beyinlerine nifak tohumları ekeceksiniz,Bir ülkeyi yıpratmak istiyorsanız o ülkede daha önce yenilmiş olan yemeği ısıtıp ısıtıp karşılarına koyacaksınız ,mutlaka o yemeği yiyecek birileri çıkacaktır..BUNLARIN HEPSİ OYUNDUR VE BİZDE TALİHSİZCE BU OYUNA ALET OLUYORUZ......

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2007, 12:55:19 »

Sercanx hocama katılıyorum.   (Bazı arkadaşlar her nedense ısrarla buraya siyasi nitelikte gazete haberlerini taşıyorlar.Ne zevk alıyorlar anlamadım. Bunları zaten herkes gazetelerde okuyor.Televizyonlar bu türden programlarla dolu.İnsan burada yorum yapsa tartışmalar olacak,kırgınlıklar olacak.Defalarca burada bu konuşulmasına rağmen neden ısrarediliyor, anlaşılr birşey değil.)
Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2007, 13:30:34 »

Hocam bu konunun forumdan çıkarımasını talep ediyorum!Bu konunun tartışıldığı bir çok site var!Bende arkadaşlarıma katılıyorum!

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2007, 13:49:25 »

Ben de bu tür konuların ve tartışmaların coğrafya forumuna taşınmamasından yanayım.Herkes kendi kişisel görüşlerini taşımaya kalkarsa içinden çıkılmaz oluyor.Daha önce bunu yaşadığımız için bu konuya duyarlılığınızı bekleriz.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
izmirbuca
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2007, 14:07:59 »

arkadaşlara katılıyorum. forumdan kaldırılmasından yanayım.

AVŞAR BEYİ
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi
Fatma Saygın Anadolu Lisesi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic