Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya öğretmeni satranç egzersizi alabilirmi ?  (Okunma Sayısı 4162 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Mart 2007, 17:22:53 »

coğrafya öğretmeni satranç egzersizi alabilirmi ? Yada bu konuda branş zorunluluğu varmı?
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 12 Mart 2007, 17:42:26 »

Hocam sertifikası olan herkes alabilir.Bizim okulumuzda tarih öğretmeni arkadaşımız satranç egzersiz çalışması yaptırıyor.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
dincert
Uzman Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2007, 17:49:19 »

benim de sertifikam var ve 1 yıldır egzersiz alıyorum. Asıl iş setifikanızın olmasıdır. Branş farketmiyor. Zaten satrancı kapsayan doğrudan bir branş yok bildiğim kadarıyla...
Bülent AVCIOĞLU
Genel Moderator

Performans: 1057
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Mart 2007, 18:19:25 »

Halk eğitim merkezleri tarafından bu konuda kurslar düzenlenmekte...

Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak
Neler yapmış bu millet, en yakın tarihe bir sor bak.
aysel
Uzman Üye

Performans: 48
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Mart 2007, 07:46:14 »

sertifika yeterli ,bizim okulumuzda ingilizce öğretmeni arkadaşımız bu çalışmayı yürütmekte
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Mart 2007, 07:58:04 »

Evet arkadaşlar cevabı yazmış.Sertifika yeterli.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
HAKB
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Mart 2007, 08:34:05 »

teşekkürler
haliç
VIP Üye

Performans: 65
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Mart 2007, 08:50:58 »

Yardımcı antrenör belgemle 4 yıldır satranç egzersizi yapıyorum. Antrenör belgesi olan yoksa okulunuzda sporcu lisansı bile yeterlidir.
Benan
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Mart 2007, 12:03:30 »

Futbol (en az 18 öğrenci), Hentbol (14), Basketbol (12), Voleybol (12), Atletizm (12), Güreş (10), Badminton (Cool, Kros (Cool, Judo (7), Karate (7), Tekvando (7), Masa Tenisi (6), Jimnastik (6), Yüzme (6), Satranç (6), Boks (6), Eskrim (6), Kayak (6) çalışmaları  26/12/2006 tarihli 2006/97 sayılı genelgeye (Ders Dışı Eğitim Çalışmalarına Dair Esaslar) göre; Beden eğitimi öğretmenleri tarafından yürütülür. Beden eğitimi öğretmeni bulunmaması veya yetersiz olması halinde, yan alanı beden eğitimi olan veya yürütülecek etkinlikle ilgili olarak; kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslara katılarak belge alan ya da ulusal veya uluslar arası düzeydeki yarışmalara sporcu, antrenör, hakem olarak katıldıklarını belgelendiren diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir.

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
Baaki
VIP Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 13 Mart 2007, 12:57:13 »

Ben de 1,5 senedir satranç faaliyetlerini yürütüyorum ve egzersiz ücreti alıyorum. Sertifikamı Türkiye Satranç Federasyonu'nun düzenlediği kurs sayesinde aldım...
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #10 : 13 Mart 2007, 15:38:40 »

Yardımcı antrenör belgemle 4 yıldır satranç egzersizi yapıyorum. Antrenör belgesi olan yoksa okulunuzda sporcu lisansı bile yeterlidir.
MEB ile TSF arasında yapılan protokollerden sonra Antrenör belgesi olmayanların egzersiz alması yasal değil..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
dincert
Uzman Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 13 Mart 2007, 18:37:47 »

tsf'nun açtığı yardımcı antrörlük kursları ile sertifika alabilir ve egzersiz alabilir.
haliç
VIP Üye

Performans: 65
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 13 Mart 2007, 18:49:14 »

Sayın 'HAKB' hocam özel mesajınıza cevap yazamadım.Çünkü mesaj kutunuz doluydu.Buradan cevap vermek istedim. Sayın hocam hiç rahatsızlık olur mu? Sonuçta bildiklerimizi paylaşıyoruz. Öncelikle şunu söyleyeyim ki; ben  egzersize ilk başladığımda henüz belgem yoktu. Ama kurs devam ediyordu.Müdür iyi niyet göstererek nasılsa belge alacağım diye planımı onayladı. Okulda geçen yıllarda biz iki kişi ayrı ayrı egzersiz yaptık.Farklı gruplar çalıştırarak.Okulda 1 yılda okutulan toplam ek ders miktarının % 5 ini geçmediği sürece egzersiz yapılabilir.(Son yönetmelik). Yıllık plan konusunda yardımcı olabilirim. Şimdiden başarılar....

HAKB
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 14 Mart 2007, 14:28:29 »

Sayın  "haliç" duyarlığınız için teşekkür ederim
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic