Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bunlarda memur !!  (Okunma Sayısı 2628 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« : 26 Şubat 2007, 15:14:37 »

BUNLAR MEMUR

Alınlarından öpülecek memurlar

17 Ocak 2007 Çarşamba 19:31
Eskişehir'de hastanelerini yenilemek ve ek olarak kullanılmayan depoyu aile hekimliği ofisi haline getirmek isteyen yetkililer mütahit firmalar tarafından önerilen 500 bin YTL teklifle kara kara düğşünmeye başladı. Ödenek azdı, istenen ise çok fazlaydı.

Eskişehir'de Yunusemre Devlet Hastanesinin çalışanları ise bu umutsuzluktan yılmadı ve projeyi bile kendileri çizdi. Yaklaşık 200 hastane personeli böylece hastanelerini baştan aşağıya yeniledi. Üstelik tesisatlarını bile hastanede çalışan marangoz, ve boya ustalarıyla yaptılar.

HASTANE 300 MİLYAR KAR ETTİ

Üstalık tüm bunları gönüllü çalışarak. Mesai saatlerinden arta kalan zamanlarda yaptılar. Ve hastanenin tam 300 bin YTL ( 300 milyar) kar etmesini sağladılar.

BU ADAMDA MEMUR

İşte Türk memurunun Kralı

26 Şubat 2007 Pazartesi 12:09
Kamudaki yüksek maaş listesine, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım da eklendi. Üstlendiği yan görevlerle birlikte aylık maaşı 16 bin 750 YTL'ye ulaşan Yıldırım, bu rakamla Cumhurbaşkanı Sezer'i bile geride bıraktı

Genel Müdürlük görevinden dolayı aylık 7 bin 500 YTL maaş ve yılda 6 ikramiye alan Bedrettin Yıldırım, 4 ayrı yönetim kurulu üyeliğinden kazandığı gelirlerle 'en yüksek kazançlı memur' oldu.

Tarih öğretmenliği yapan ve Refahyol Hükümeti döneminde Devlet Personel Başkan Yardımcılığı yapan Bedrettin Yıldırım, 3 Kasım seçimlerinden sonra kurulan AKP Hükümeti tarafından Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı'na görevine getirilmek istendi. Bu görev için Yıldırım'a vize vermeyen Cumhurbaşkanı Sezer'in, veto gerekçesinde, 'Bir tarih öğretmeninin Tarım Bakanlığı'nda ne yapacağı' sorusuna yer verilmişti.

SANKİ SEZER'E İNAT

Müsteşar yardımcılığına Köşk engeli çıkan Yıldırım, Tarım Kredi'ye Genel Müdür olunca, maaşında yükseltildi ve 4 ayrı yönetim kurulunda üyelik görevi verildi. Yıldırım'ın kazancı böylece, 15 bin 650 YTL maaş alan Cumhurbaşkanı Sezer'i sollamış oldu. Yıldırım'dan önceki Tarım Kredi Genel Müdürü Yavuz Selim Köşker aylık 3 bin 500 YTL maaş alıyordu. Ancak Yıldırım bu göreve getirilince maaşı önce 5 bin YTL'nin üzerine çıkarıldı; 2007 yılı itibariyle de, 7 bin 500 YTL oldu. Aylık net 7 bin 500 YTL maaş alan Yıldırım'a, yılda 6 maaş da ikramiye ödeniyor. Yıldırım, Tarım Bakanlığı'na Müsteşar Yardımcısı olabilseydi, aylık 7 bin 500 YTL yerine 3 bin 400 YTL maaş alacaktı.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
erdoğanbayar
Deneyimli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 26 Şubat 2007, 16:32:21 »

Küçük bir tarım kredi müdürünün bile 3000 YTL den az maaş almadığı bu ilginç ülkede tarih öğretmeni Tarım kerdi md.nün 17000YTL alması gayet doğal!!Türkiyede tarım kredi koop.leri çiftçi için değil,çiftciler tarım kredi koop için var zaten,yıllardan beri bu düzen böyle işliyor.
vuslat
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2007, 16:38:05 »

Türkiye de çarpıklıklar yıllardan beri var. Bu sonuç hayret verici. Hep soyuluyoruz. Kimden alıp kime veriyorlar.
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2007, 20:58:57 »

İnsanlarımız yıllardır sömürüldüklerinin farkında bile değiller. Uyutulmayı çok seviyoruz.Sürü psikolojisinden kurtulamadık.Bu adam milletvekilliğine aday olsa hemen seçilir.Çünkü yemesini biliyor!!!! Çünkü 1985 lerde ''Benim memurum işini bilir'' diyen Başbakanın memuru.
Keşke herkes bulunduğu birimde hakettiği gibi çalışsa; Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesinin çalışanlarına bu halk adına binlerce teşekkür.Zaten böyle insanlar var ki Türkiye de var.
gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2007, 21:32:09 »

İlk örneğe tebrikler diyorum.Ama umarım bu işi ucuza mal ettikleri için cezalandırılmazlar.
İkinci örneğe iseYazıklar olsun demekten başka ne diyebiliriz.Bu ülkenin parasını çar çur edenlerin kursağında kalacağına inanmıyorum.

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2007, 07:19:51 »

ne diyeceğimi bilemiyorum iki örnektede memur var burası Türkiye her şey olabilir dedirtiyor insana.

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2007, 09:22:47 »

Gürsel hocama katılıyorum inşallah hastane çalışanları cezalandırılmaz.Diğer kişi hakkında yorum bile yapmak istemiyorum elime yazık ancak şunu unutmamalı tanrının asla af etmediği günahaların başında kul hakkı yemek gelir ki kendisi devletin parasını bu şekilde kullanırken dul ve yetimin hakkını yiyor.Haram olsun.
WALLES
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 27 Şubat 2007, 10:04:58 »

gürsel hocam güleriz ağlanacak halimize esprisi yapmış kutlarım güzel espri.
fakat ben hastane çalışanlarına memur denmesine karşı çıkıyorum.
çünkü bu ülkedeki tipik memur anlayışı ikinci örnekteki karaktere dönüştü maalesef
hastane çalışanları memur değil.......
onlar KEMAL'İN ASKERLERİ......
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #8 : 27 Şubat 2007, 10:10:10 »

Burası Türkiye her şey olabilir...
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 27 Şubat 2007, 15:32:32 »

arkadaşlara katılıyorum eğitime daha önem verilmeli

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic