Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bıyıksız kaymakam olur mu?  (Okunma Sayısı 1469 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Nisan 2007, 21:07:26 »

Bıyıksız kaymakam olur mu?

İlçedeki eğitim-öğretimle yakından ilgilenen ve her türlü desteği veren Şalpazarı Kaymakamı R. Ahmet Özyiğit, fırsat buldukça köylerdeki okulları da ziyaret ediyor.

Son olarak, İlçe Emniyet Amiri Abdullah Topal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhammet Karabayır ile birlikte Geyikli Beldesi’ndeki İlköğretim Okulu’na giden Kaymakam Özyiğit tek tek sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet etti. Kaymakam R. Ahmet Özyiğit ile öğrencilerin arasında geçen diyaloglar herkesi kahkahaya boğdu. Kendisinin kaymakam olduğunu söyleyen Özyiğit’e, Yeliz Dural adlı 2-A Sınıfı öğrencisi, “Bizi kandırıyorsunuz. Bıyıksız kaymakam mı olur?” deyince herkesi güldürdü. “Evet ben Şalpazarı kaymakamıyım. Demek ki bıyıksız kaymakam oluyormuş” diyen Kaymakam R. Ahmet Özyiğit’e rağmen, minik öğrencinin kendi kendine, “Bu nasıl kaymakam ya?” şeklinde söylendiği duyuldu.

Bir başka sınıfta ise, “Kaymakamın ne iş yaptığını kim söyleyecek?” diye soran Kaymakam Özyiğit’e parmak kaldıran bir öğrenci, “Kaymakam köyleri gezer, öğrencilere sorular sorar” şeklinde yanıt verdi.

Okulda öğretmenlerle kısa bir toplantı yapan Kaymakam R. Ahmet Özyiğit, eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılmış bir yatırım olduğunu vurguladı

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic