Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: acil cevap lütfen (sağlık ödemesi)  (Okunma Sayısı 5893 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
geography
Genel Moderator

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Nisan 2007, 06:12:54 »

herkese merhaba
sağlık nedeniyle uzun zamandır siteye giremiyordum kızım anjiyo oldu ve bununla ilgili bir sorum olacak sizlere.
anjiyo saatimiz geldiğinde anjiyo sırasında kullanılacak bazı malzemelerin devletin ödemediği ortaya cıktı. 9500 ytl ye yakın bir para istedi medikalciler. neyse parayı bulduk (dostlarıma buradan tekrar tesekkür ederim) ve anjiyoya girdi operasyon basarısız gecti malzemelerin bir kacı kullanılmıs ve 3500ytl lik malzeme kullanılmıs.

sizin cevrenizde bu sekilde bir sorunla karsılasan varmı?
parayı devlet geri odüyormu?
faturalarla birlikte ticeret odası onayı isteniyormu?

yardımcı olursanız cok sevinirim

albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2007, 06:23:55 »

Hocam geçmiş olsun.. Umarım ve dilerim iyileşir kızınız..
Kullanılan malzemelerin hangilerinin olduğunu bilmek gerekiyor.Eğer eczacınız yada medikal deposu ödenmiyor dediyse büyük ihtimalle ödenmiyordur..ama yine de bir şekilde ödenip ödenmediğini öğrenebilmek için malzeme listesini (kodlarıyla beraber) bağlı olduğunuz muhasebe müdürlüğüne gidip  sorabilirsiniz.. ondan sonra fatura ettirebilirsiniz.. Ticaret odası onayı gerekmediğini düşünüyorum.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2007, 06:32:38 »

Sayın hocam öncelikle büyük geçmiş olsun diyorum,hastalıkta sağlıkta insanlar içindir,problem neyse İnşallah  en kısa zamanda kızınız sağlığına kavuşur.Bildiğim kadarıyla hastane ve fakultelerde hastaya yapılacak müdahalelerde ilgili gereçler orada yoksa hasta sahibine bu aldırılıyor,hasta sahibi verilen malzeme istem kağıdını fakulte veya hastanenin ilgili eczanesinden bu gereçler eczanemizde yoktur diye yazdırp kaşeletiyor ve o malzemeyi dışardan alarak onu faturalandırıyor ve devlette o malzemenin kendi kurumunca tespit edilen fiatı neyse onu ödüyor.Ama bu ödediği rakam hastanın aldığı fiyatın altında olabiliyor üstünü hasta kendi cebinden ödemek zorunda kalıyor.Yani tamamını ödemiyebiliyor, mutlaka ödediği bir miktar var ve bu miktarı her malzemeye göre kendi tesbit etmiş,sizin aldığınız,faturalandırdığınız miktar önemli olmuyor. Bildiğim kadar ticaret odası onayı yok.Hocam bunu bulunduğunuz yerin muhasebe müdürlüğü bilir...Twekrar geçmiş olsun hocam ,ALLAH başka keder vermesin.....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
geography
Genel Moderator

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2007, 06:34:20 »

tesekkürler hocam. listede bulunmuyor bu malzemeler. hacattepede olduk resmi kurumları dolastım ankarada malzemeler  listede bulunmuyorsa fiyat arastımasına gidilir sizde malzeme için diğer firmalardan yan teklifler alın ticaret odasından fiyatı onaylatın insallah alırsınız dediler.
işte benim gibi malzemelerini alabilen veya alamayan arkadaslardan fikir edinmek istiyorum
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2007, 06:41:06 »

Hocam sorduğunuz sorulara cevap verecek bilgim yok.Arkadaşlar zaten yardımcı olmaya çalışıyor. Çok büyük gmiş olsun .Allah Şifa versin hocam.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2007, 06:58:43 »

SERCANX hocamın bahsettiği durumla sizin durumunuz biraz farklı..bu işleri biraz biliyorum ayrıca buradaki malmüdürlüğünden de sordum.. dediğim gibi listede yoksa ödenmiyor.. ama madem fiat araştırması falan demişler, o yolu denemekte de fayda var.. tekrar geçmiş olsun..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2007, 08:14:35 »

Hocam geçmiş olsun.Bulunduğunuz yerdeki muhasebe müdürlüğünden bilgi edinebilirsiniz.Allah acil şifalar versin.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
elgiz
Elgiz HENDEN
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2007, 08:43:56 »

geçmiş olsun hocam.
atikali
VIP Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 12 Nisan 2007, 10:57:48 »

geçmiş olsun hocam allah acil şifalar versin
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 12 Nisan 2007, 12:19:00 »

Hocam Allah yavrunuza acil şifalar versin.
Umarım en kısa zamanda düzelir. Aramıza geri döner. Bende geçen sene uzun bir periyotta hastanede yattım. Sizi anlayabiliyorum. O sırada benim de bir takım ihtiyaçlarımı devlet ödememişti. Sonradan bir kısımının parasını geri aldım. Ama benimki küçük bir operasyondu. Konudaki ayrıntıları bilmiyorum. Sağolsun babam ve arkadaşlarım bu dönemde ilgilenmişti.
Çok acil şifalar diliyorum.

Doğu ATEŞ

gondvana
Deneyimli Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2007, 13:18:00 »

sayın  Hocam;Allah şifa versin geçmiş olun öncelikle.3 sene öncesinde ben de rahatızlığım dolayısıyla yatmıştşm hastanede.Yapılan tetkiklerden bir tanesi(PET) üniversite hastanesinde bulunmuyodu.O tetkiki dışarıda   yaptırdım ve cretini albilmiştim.Yine kulandığı ilaçları da yurt dışından  getirdikten sonra alabildim. Kodlarını öğrenip mal müdürlüğünde bilgi alabilirsiniz.
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #11 : 12 Nisan 2007, 13:28:18 »

geçmiş olsunnn
enteresan
Üye
**

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 12 Nisan 2007, 13:32:08 »

geçmiş olsun allah iyilik versin
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #13 : 12 Nisan 2007, 13:39:12 »

Sayın hocam geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 12 Nisan 2007, 14:42:33 »

Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.