Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2. kez Coğrafycı Olmak  (Okunma Sayısı 8599 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Şubat 2007, 05:50:31 »

Cool   Şöyle bir şey sormak istiyorum.. Eğer tekrar hayata gelmek gibi bir şansımız olsaydı kaç kiş yeniden coğrafyacı olmak isterdi.
       Ve nedenini belirtirseniz sevinirim. Bu konuda meslektaşlarımın fikirlerini merak ediyorum tabiki bende belirteceğim..

Nazik olmakla dil aşınmaz.
günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2007, 10:13:32 »

ben tekrar coğrafyacı olmak isterdim.çünkü coğrafyayı çok seviyorum.benim babamda öğretmendi ve üniversiteye girerken öğretmen olmamı hiç istemedi fakat ben sadece coğrafya öğretmenliği tercihi yaparak girdim.çok da seviyorum.

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2007, 10:36:32 »

Coğrafyacı olmayı tekrar isterdim ama coğrafya öğretmeni olmayı değil.Bence bu kadar geniş çalışma alanı olan bir dalda öğretmenlik yaparak pasif kalıyoruz.İmkan olsa dağ taş dolaşmak isterim.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2007, 11:12:45 »

Coğrafya öğretmenİ olmak benim idealimdi dersem yalan söylemiş olurum,hasbel kader coğrafya öğretmeni oldum,çünkü puanım onu gerektirdi.Ülkemizde idealindeki  mesleği yapan sınırlı sayıda insan vardır.Ben daha çok fen bilimlerine meraklıydım ama hayatın deli deli akan sel sularına kapılarak iradem dışında sürüklendim Smiley .Peki şimdi coğrafyayı sevmiyormusun derseniz,inanın seviyorum hemde çok seviyorum,bu yolda faydalı olmak bana psikoterapi gibi geliyor.Gelelim klasik soruya tekrar dünyaya  gelseydim coğrafyacı olurmuydum ...hayır arkadaşlar olmak istemezdim yalan söylemeyeyim şimdi,çünkü dedim ya benim fen bilimlerine ilgim vardı ama olmadı ,içimde ukte kaldı ,onu gidermek isterdim.Anti parantez şunuda belirteyim dünyaya yeniden gelmek keşke mümkün olsaydı,yaratan bir şans daha tanısaydı insanlara,yaptığım birçok hatayı yapmazdım o zaman ,hayata daha bir anlamlı bakardım,ama bu mümkün olmayacağına göre günü en iyi ve insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamak lazım. Tekrar ediyorum idealim değildi.benimki biraz görücü evliliği gibi oldu ama coğrafyayı tanıyınca çok sevdim hemde çok..........

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
nepotist
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2007, 11:23:47 »

Dünyaya yeniden gelsem ben coğrafya öğretmeni olmak isterdimÇünkü zaten ben bir sosyal bilgiler öğretmeniyim ancak atamam yapılmadığı için coğrafya öğretmenliğine görev verdiler.İyiki de verdiler tarihten daha çok sevdiğim ve kendimi bu alanda daha iyi gördüğüm için teklifi kabul etmiştim,öğrencilerimin başarısı ve coğrafya dersi olsa keşke hergün sözleri beni daha da mutlu ediyor.İyiki coğrafyacıyım bir yıllığına da olsa iyiki bu görev,i kabul ettim ve iyiki öğretmenim.Ve iyiki coğrafya.biz ekibi var...Atlas dersinde de yazdıüğı gibi.............YALNIZCA KEŞFETMEK İÇİN BAK .....................
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2007, 11:34:39 »

Aslına bakarsanız bu benim istediğim bir meslek değildi tercihi babam yaptı ben bir asker çocuğuyum ve babama hayır denmez o istedi ben okudum ve ilk iki sene nefret ettim sonra alıştım son sınıfta staja çıktığımızda bu mesleği sevdim aslında coğrafyayı seviyordum fakat öğretmenlik mesleğini hiç düşünmemiştim bu yüzden tekrar dünya gelsem idealimi gerçekleştirir bu sefer aldığım puanın hakkını vererek siyasal bilgiler fakültesine giderdim ve keşke sercanx arkadaşımın da dediği gibi yaradan bize bir şans daha verseydi. 
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2007, 17:15:15 »

hmm yanıtlarını yeni okdum. bende cografyacı olmak isterdim cogunluk gibi... belki maaşı daha iyi bir ülkeyi secerdim:)     

Nazik olmakla dil aşınmaz.
strabon
Sürekli Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2007, 17:58:58 »

tüm tercihlerim coğrafya idi.. yine coğrafya isterdim ama belki öğretmen olarak değilde atlas gibi bi dergide çalışmak.. veya bir üniversitede öğrt. görevlisi olarak  dağ bayır dolaşmak isterdim.. arkadaşlar ilerde belki coğrafya biz ekibi olarak gezilerimiz, tırmanışlarımız, kamplarımız olabilir ya gerçekten hepinizi seviyorum saygılar..
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2007, 18:08:43 »

branşımı seviyorum. sorunuzun cevabı coğrafyacı olarak evet, ancak coğrafya öğretmeni olarak daha doğrusu öğretmenlik mesleği olarak büyük ölçüde hayır. tüm direnmelerime  rağmen bu mesleği benden soğutma noktasına getirdiler.  halen direniyorum ancak nereye kadar bilemiyorum.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2007, 18:22:33 »

İyi ki coğrafyacı olmuşum iyi ki coğrafyacı doğmuşum. Tesadüfen girsem de coğrafya bölümüne dünyaya bir milyon kez de gelsem gene coğrafya derdim. Göçer bir ailenin torunu olarak coğrafyacı olmanın genetik yapımda var olduğunu düşünüyorum...
Öğretmenliğin bütün sıkıntılı yanlarına rağmen mesleğimi yapmanın verdiği onuru iliklerime kadar duyuyorum...
Hoşçakalın

turnag
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2007, 19:34:19 »

Hayır olmak istemezdim. coğrafyayı çok seviyorum ama yeniden dünyaya gelsem farklı şeyler denemek isterdim....
mehmetege
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2007, 19:36:04 »

Ben meslek lisesi öğretmeniyim. Teknik öğretmenliğin avantajlarını bildiğim halde yeniden doğsam Coğrafya Öğretmeni olmak isterdim. Bu sene okulda Coğrafya dersine giriyorum. Çok zevkli bir ders.
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2007, 21:12:17 »

Defalarca dünyay gelme imkanı olsaydı her defasında hiç tereddütsüz coğrafya öğretmeni olmak isterdim.Çünkü coğrafyaya aşığım,çok seviyorum.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2007, 21:27:17 »

coğrafya her yönüyle mükenmel bir ders ben de tekrar gelsem dünyaya yine coğrafyacı olmak isterdim. mesleğimi çok seviyorum.

ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2008, 17:45:41 »

bende yine dünyaya gelsem cografya öğretmeni olmak isterim.ben ilk tercih olarak sectim bu bölümü ancak ailem benım daha cok türkçe öğretmenliğini secmemi istiyorlardı.Benim ne işim olabilirdi Türkçe öğretmenliği ile ne arazide geziyorsun ne de doğada olan olan olaylara bilimsel olarak açıklamaya çalısıyorsun.Bir ömür imla hatalarıyla,yazarlarla,cümlenin öğeleriyle geçmez Smiley.İyi ki varsın Coğrafya.

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic