Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: coğrafya öğretimi ve webquest  (Okunma Sayısı 3545 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yrd.Doç.Dr.Adem SEZER
VIP Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Aralık 2008, 16:46:04 »

coğrafya eğitiminde yeni bir öğretim yaklaşımı olarak düşündüğümüz "WEBQUEST UYGULAMALRI" na ilişkin bir çaılışma ve örnek uyulamayı aşağıdaki adreste bulabilirsiniz.

www.cografyaegitimi.com

Çalışma "ULUSLAR ARASI SOSYAL BİLİMLER EĞİTİMİ SEMPOZYUMUNDA" sunuldu orada çok az coğrafya öğretmeni dinlemişti eleştirilerinizi ve önerilerinizi yazarsanız sevinirim

Yrd. Doç. Dr. Adem SEZER ÇANAKKALE 18 MART ÜNİ. EĞİTİM FAK COĞRAFYA EĞİTİMİ ABD
Eyüp VURANEL
VIP Üye

Performans: 1115
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ali Güral Lisesi-Kütahya

Site
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2008, 17:22:15 »

Merhaba
Çok fazla siteyi inceleyemedim ancak çalışma mantığı olarak güzel. Bireysel ve grup olarak bu tipte çalışmalar okullarda yapılıyor. Ancak bilgisayar ortamında proje veya ödev alımı çok yaygın değil. Bu tipte bir olayı ikinci dönem sitenizi kaynak alarak uygulamayı şimdiden düşünüyorum.
Çalışmanızda başarılar.

Ali Güral Lisesi-Kütahya
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2008, 18:17:40 »

Hocam, ilgi çekici bir uygulama.Öğrencilerimiz zaten bilgisayar kullanıyorlar ve çeşitli becerilere sahipler. Bu becerilerini ders için de kullanabilmeleri için doğru yönlendirme gerekiyor ve sizin uygulamanız bu yönlendirmeyi sağlayabilecek bir uygulama..
Anladığım kadarıyla bu uygulamayı öğretmen de gerçekleştirebiliyor öğrenci de kendisi bu tür uygulamaları oluşturabilir...
Kullanılan ifadelerden, özellikle ilköğretim okullarında uygulanan " performans ödevi" ne benzer bir uygulama olduğunu anladım. bunun daha kapsamlı ve bilgisayar uygulamaları kullanılarak hazırlanmışı gibi geldi bana..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
tauf
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2008, 21:34:46 »

Hocam elinize saglık coğrafya eğitimi için farklı bir pencere. fakat bizim ögrencilerin sanal alemi sadece oyun olarak görmesi üzücü. Birde şöyle bir önerim olacak şehirleri harita üzerinde gösterip bunlara uzantı koymak daha iyi olur diye düşünyorum(örn: adanayı tıkladıgında o şehrin özelliklerine ulaşsın) bütüncüllük açısından.   saygılarımla.

BU YERYÜZÜ ATALARIMIZDAN BİZE MİRAS DEĞİL
ÇOCUKLARIMIZDAN BİZE EMANETTİR…
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic