Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Projeler  (Okunma Sayısı 21297 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Ocak 2007, 19:08:25 »

Arkadaşlar öğrencilerimize ne gibi projeler veriyorsunuz? Bir de bu proje çalışmalarında grup çalışması mı yaptırsak daha faydalı olur,ya da bireysel çalışma mı?Görüşlerinizi bekliyorum.

Konu başlıklarınız neler?

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2007, 20:59:25 »

Biz okul olarak bütün projeleri dört ana başlık altında topladık.

Bu projeler sempozyum şeklinde sunulacak...

Konular: 1) 2023 'de Bağcılar(yaşadığımız ilçe)  2) 2023 'de İstanbul   3) 2023 'de Türkiye   

4) 2023 'de Dünya....

Ben İstanbul ekibinin başındayım...2023 yılında İstanbul'un yönetimi, Turizmi, yol durumu(trafik), hava kirliliği, su durumu vb. konularda öğrencilerden araştırma yapmalarını,ilgililerle görüşüp bilgi toplamalalarını sağlayacağız, daha sonra bu bilgileri derleyip, toprladıktan sonra  bir sunu halinde öğrenciler, ilgililere sunacaklar veya gerekli yerlere ileteceğiz...Şimdilik bu şekilde düşünüyoruz...Bakalım hayırlısı....Gün ola, harman ola...

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
gürsel
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2007, 21:57:27 »

Hocam bilgilerimizi paylaşırsak sanırım birbirimizi de özgün fikirler vermiş oluruz.Çalışma başlıklarını paylaştığınız için teşekkürler.Kolay gelsin.

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

Benan
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2007, 22:29:55 »

melihakar arkadaşımızın çalışması çok güzel.

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
gürsel
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2007, 15:36:03 »

Ben de Melih arkadaşımın fikirleri doğrultusunda Bursa için benzer çalışmalar verdim öğrencilerime.Kitap ve sunu halinde hazırlayacak ve sunacaklar.Tabi kibu sunumlara İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinide davet etmeyi düşünüyorum.

M.KEMAL ATATÜRK

albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2007, 15:47:41 »

Biz bir grup çalışması hazırlıyoruz.. GÖÇ olayını incelemeyi planladık.. Özellikle ilgili 2 öğrenci var işin içinde ,ayrıca onlarla birlikte çalışmak isteyen yaklaşık 10 öğrenci gönüllü oldu..
Malkara da göç olgusunu incelemeyei düşünüyoruz.
 Önce tarım, sanayi, nüfus vb ile ilgili kurum ve kuruluşlardan Malkaradaki son 5 yılda meydana gelen değişiklikleri araştırıyorlar..
Sonra bunları bir rapor haline getirip Malkaradan göç etme nedenleri çıkartılacak.
Malkaraya gelmiş kişilere anket uygulayacaklar ve belki de film çekimi ile röportaj yapılacak..
yaklaşık 50-60 dk lık bir sunumla raporlaştırılacak..

Tüm çalışmayı öğrenciler hazırlıyor. Tabi ki yönlendirme olacak..Ama anket sorularını kendileri oluşturdu..
teknik yönden biraz desteğim var..
Bakalım gelişmeleri paylaşırım..

Melih hocamın projesi çok güzel.. süreci paylaşabilirmisiniz sayın hocam..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
eksen
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2007, 17:31:20 »

HOCAM SÜPERSİNİZ.
Keşke tüm öğretmenlerimiz sizin gibi coğrafyayı sevse ve sevdirmeye çalışsa
gürsel
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2007, 22:48:50 »

Bende dersine girdiğim sınıflarda  öğrencilerime  proje konuların belirlemelerini istedim.Şu an her sınıfta konu paylaşımları ve arştırma çalışmaları yapılıyor.Yine her sınıfın bir yürütme komisyonu var gelen bilgilerin denetimi ve düzenlenmesi hem Word belgesi halinde ,hemde sunu halinde  çalışmalarını hazırlayıp  teslim edecekler.Hatta öğrencilerimin çalışmalarını anlatacakları geniş katılımlı bir program yapmayı ve İl ,İlçe Milli Eğitim Müdürlerini çağırıp izlemelerini sağlamayı düşünüyorum. Konularımızdan biri "Bursa 'daki 3 sanayi Bölgfesi'nin Sosyal ve Ekonomik Yönden Araştırılması"

M.KEMAL ATATÜRK

ahmet bilal enes
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2007, 23:26:00 »

bende su projesi ve küresel ısınma ile ilgili çalışma verdim çok güzel dökümanlar çıkıyor bunu sunum haline getirince sizlerle paylaşacağım sanırım 50 - 60 dakikalık bir çalışma. güncel ve sularla ilgili konularda işlemiştik
çalışma ekip işi şeklinde olacak
yıl sonunda okulda da izleteceğiz

öldürmeyen acı güçlendirir. (Niche)
gürsel
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 18 Şubat 2007, 10:25:39 »

Geçen gün MEB de proje ödevleri ile ilgili bir yazı yayınladı .Bu yazıda İnternetteki hazır ödevlerin proje ve performans  ödevlerinde kullanıldığı ve proje ,ödevlerin bu anlamda amacına uygun yapılmadığını söylüyorlar. Ben de pek fazla internet ortamında bulamıyacakları araştırma projelerine yer verdim.Biraz araştırma yapma yöntemlerini anlattım  ve serbest çalışmalarını sağladım.

M.KEMAL ATATÜRK

gokalp
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2007, 11:18:05 »

BENDE COĞRAFİK OLAY VE OLGULARIN GÖRSEL HALE GETİRİLMESİ, YAŞADIĞIMIZ ÇEVRENİN TANITIMI ÇEVRE SORUNLARI HARİTA ÇİZİMLERİ VERDİM. ÇOCUKLAR ÇOK GAYRETLİ BNU BİR PROGRAM İLE SUNACAĞIZ. ÇOK HEYECANLIYIZ.HERKESE KOLAY GELSİN.
HAYRULLAHCAN
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2007, 13:05:07 »

teknolojik gelişmelerin insan yaşantısına olumlu ve olumsuz yöden etkileri
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2007, 13:33:43 »

Öğrencilerin proje ödevlerinde internetten yararlanmalarını önlemek çok fazla mümkün değil,MEB'in bu konudaki uyarıları haklı ama verilen proje ödevlerinin internet ortamında hiç yer almaması gerekiyorki buda çok mümkün değil sanırım....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
oguzhancalik
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2007, 16:50:35 »

proje konuları güzeldi
seyhoglu
VIP Üye

Performans: 71
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 20 Şubat 2007, 17:06:16 »

Arkadaşlar ben bulunduğumuz ildeki çevre durumu incelemesi-su potansiyeli ve değerlendirilmesi-katı atık sorunu ve çözüm önerileri-Trafik sorunu ve çözüm önerilerini proje olarak verdim.Proje hazırlanıca sunum yapılacak ayrıca yapılan çalışmalar ilgili kurumlarada iletilecek.

seyhoglu
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic