Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: proje notu  (Okunma Sayısı 8014 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cemre.
Sürekli Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Ocak 2007, 09:23:03 »

proje için ayrı bir not mu verilecek yoksa sözlü notları  içinde mi değerlendirilecek?
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2007, 11:20:00 »

Bize verilen seminerde sözlü notu olarak verilmesi gerektiği söylendi,ödev notu olarakta değerlendirilebilir ama bütün sınıfın coğrafyadan ödev alması gerekir.Aslına bakarsanız bize verilen seminerde bu konuda tam bir açıklığın olmadığı izlenimine kapıldı herkes...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
cemre.
Sürekli Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2007, 17:21:55 »

Hocam ilde yaptığımız zümre toplantısında bızede sözlu notlarının içinde değerlendirmemiz gerektığı söylenmişti.Acaba farklı uygulamalar var mı diye merak ettim.Yani proje notu olarak ayrıca not veren arkadaslar var mı?
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2007, 18:33:24 »

Hocam ben 10.sınıflarda 2 sözlü kullanıyorum.Biri sınıf içi genel durum,diğeri ise öğrencinin dönem boyunca yaptığı çalışmalarının toplandığı ürün dosyası ve defter kontrolü sonucu aldığı not.

salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2007, 22:32:33 »

köy gööçüren aynısını ben yaptım
sarsugh
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2007, 12:39:57 »

evet arkadaşlar böyle bi sorun var ancak bende dönem boyunca ürün dosyası tutturmuştum bu dosya içinde benim verdiğim fotokopiler ve kendi yaptıkları ödevler var eğer idare benden proje notu isterse bunu vereceğim
enver41
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2007, 21:59:47 »

BU SİTEDE HERŞEY ÇOK MÜTHİŞŞŞ
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2007, 06:01:05 »

evet arkadaşlar böyle bi sorun var ancak bende dönem boyunca ürün dosyası tutturmuştum bu dosya içinde benim verdiğim fotokopiler ve kendi yaptıkları ödevler var eğer idare benden proje notu isterse bunu vereceğim
Bende aynısını düşünüyorum.Not defterlerimizde proje notları için yer ayrılmamış.Ya bölüp oluşturacağız yada sözlü kısmında düşüncemize göre davranacağız.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
ekinyagmur
Sürekli Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2008, 22:33:53 »

Ben  okulda zümre başkanıyım  bu konuda ilave bir sözlü notu olarak tüm öğrencilere dönem boyunca ürün dosyası tutturduk  bu dosya içinde bezim verdiğim fotokopiler ve kendi yaptıkları ödevler  bunlardan sözlü notu verme kararı aldık kendi aramızda.
tevfik
Uzman Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2008, 21:59:03 »

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Dönem Notlarının Tespiti

Not Düzeni
Madde 16 — Öğretmenler, sınav sorularını düzenlerken, öğretim programlarında belirtilen özel ve genel amaçları varsa hedeflenen becerileri, açıklamaları ve konuları esas alır.
Öğrenci başarısını ölçme ve değerlendirmede beşli not düzeni kullanılır. Öğrencinin başarısı dört, başarısızlığı iki notla değerlendirilir.
Sınav, ödev ve projeler ile uygulamalar, 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları, öğretmen not defteri ile not çizelgelerine puan olarak yazılır.

Dönem Notu
Madde 27 — Bir dersin dönem notu, o döneme ait yazılı, sözlü ve uygulamalı sınavlarla varsa ödev ve projelere verilen puanların aritmetik ortalaması nota çevrilerek belirlenir. Puanların aritmetik ortalaması alınırken yarım ve yarımdan büyük kesirler tama yükseltilir. Yarımdan küçük kesirler dikkate alınmaz. Ödev ve projelerden alınan puan, o dönemin yazılı ve sözlü puanlarıyla birlikte değerlendirilir.

Arkadaşlar bu yukarıdaki iki paragraf ortaöğretim kurumları sınıf geçme ve sınav yönetmeliğinden alıntıdır. Bu ifadelere göre ben proje notlarının bir yazılı notu gibi direk ortalamaya katılması gerektiği yorumunu yaptım.Ancak yine de yaptığım bu yorumun yüzdeyüz doğruluğundan emin değilim. Bu konuda özellikle varsa yakın zamanda teftiş görmüş arkadaşların bakanlık müffettişlerinin görüşlerini aktarmasının yararlı olacağını düşünüyorum.Özellikle de I. dönem sonuna geldiğimiz şu günlerde...
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #10 : 15 Ocak 2008, 22:05:39 »

tevfik öğretmenim; yönetmeliğin ilgili kısmını göndermiş. Fazla söze gerek yok diye düşünüyorum.
Not defterleri konusunda ise şunu söyleyeyim.Bu seneki bize ulaşan not defterlerinde böyle bir bölüm var. Yayın evleri ellerindeki stoklart tükenince ,yeni basımlarda bunu ekleyeceklerdir.
Yoksa; sözlü bölümünün yarısını kullanabiliriz. Yine Bilsa'nın programında proje kısmı bulunmaktadır.

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
fucayra
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 23 Nisan 2008, 18:44:25 »

Proje notları ileriki yıllarda ayrı verilecek. Ancak şu anda ya sözlü notuna ilave edilecek veya ayrı sözlü notu olarak verilecek. Notlar grup projesi olsa bile öğrencilerin performansına göre farklı olacak.
kmrngns
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türk'çe düşün...

« Yanıtla #12 : 23 Nisan 2008, 19:16:45 »

bilsada proje kısmı var ama okul idaresi proje notunun ekstra bir sözlü notu olarak verilmesini istedi

Öz yurdunda garipsin, Öz vatanında parya..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic