Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: proje konusu yardım lütfen  (Okunma Sayısı 9094 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
aka
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Mart 2007, 14:33:24 »

öğrencilere yaptırmak amaçlı coğrafya desi proje konuları arıyorum.Bir alet yapımı yada bir deney biçiminde olursa iyi olur.Görselliğe hitap eden bişey olmalı yardımcı olursanız sevinirim.
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Mart 2007, 14:55:27 »

okyanos yayınlarından çıkan lise 1 yardımcı ders kitabını tavsiye ederim.her ders için bir deney veya proje var. daha sonra tarayıp gönderirim

e.kosem
Sürekli Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Mart 2007, 15:47:11 »

Ben kendi yöremin topoğrafya haritasından yararlanak kabartma haritasını yaptırıyorum. iyi çalışmalar. Ekrem Kösem
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Mart 2007, 15:57:12 »

Bulunduğumuz yerin Sıcaklık ve yağış grafikleri çizdiriyorum.Çok fazla görsel olmasa da oldukça emek isteyen bir iş.10 yıllık verilerin bulunması,derlenmesi,ortalamalarının alınması ve grafiğin çizimi öğrencilere oldukça emek çektiriyor.
  Yapmak kolleksiyonu,sanayi tesisleri ile röportaj verdiğimiz ödevlerden ilk aklıma gelenler. Tabi ki önerilere de açığız.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
MAVİ GÖZLÜ CANAVAR
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2007, 09:57:53 »

hocam ben İNÖNÜ LİSESİNDEN ibrahim  :)sayın cografya  ögretmenimiz M.ADIGÜZEL HOCAMIN BAŞINI 1 HAFTA KADAR YEDİM BİR HAFTA İÇİNDE 3 PROJEE BULDUM Grin .1.cisi yagışların izmir üzerindeki etkisi ve yokl açtıgı sorunlar ,projenin  içerigini bulamadıgım için bu projeden vaz geçtim .2.projem küresel ısınmaydı baraja gidip röportaj yapıp fotoraF ÇEKCEK ARŞİVLERE BAKÇAKTIM Ama kaldıramıycagım bi proje gibi geldi onuda  bıraktım şimdi ise İZMİRDE SU KAYNAKLARI hangi amaçlarla kullanıyor..... gibi bir proje içindeyim yardımlarınızı bekliyorum.....ne gibi ARAŞTIRMALAR YAPABİLİCEGİMİ YADA NERELERDE  ARAŞTIRABİLİCEGİMİ BANA SÖLERSENİZ SİZE MİNNETTAR KALIRIM ZAMANIM ÇOK AZ LUFEN YARIDM EDİN .. :Dcografya.biz 'e saygılarımlaaaa..... Grin
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2007, 10:04:59 »

su kaynaklarının azalmasının sonucları izmirde yeterli su kaynagı var mı
ilçelerden hagisinde su kaynagı daha fazla yeraltı su kaynakları nerelerde?su havzalarının kirlenme nedenleri?su kaynaklarının korunması için yapılması gerekenler vs vs...
diger projelerinde güzelmiş!!!
elifim
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2007, 18:05:10 »

hocam ben yaptıracağım projelerin konuarını forumda 11.sınıflar başlığı altında göndermiştim,yardımda istedim ama pek ilgilenen olmadı.oradan bulabilirsiniz

Taş yeşermez gelmiş de olsa nevbahar,                 Toprak ol da bak ne güller açar...                         Taş gibiydin,çok gönül yıktın yeter,                      Toprak ol da üstünde hoş güller biter.                   MEVLANA
eleganda
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 06 Mart 2008, 19:46:40 »

ya ben türkiyedeki su gücünün meydana getirdiği değişimlerin  ekonomik sosyal ve kültürel etkilerini bulamadım yardımcı olurmusunuz lütfen sayfa 129 daki proje ödevi şimdiden teşekürler acil lazım
yağmurdamlası
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 03 Mayıs 2008, 14:52:57 »

--------------------------------------------------------------------------------
benim bir proje ödevim var.bir yer seçeceğiz ve oranın okur yazar oranını yüzde 99 un üzerine nasıl çıkartabileceğimiz hakkında proje üreteceğiz.ben batmanı seçtim ama farklı bir proje üretemedim her yerde okuma yazma kursları açılıyor..ben benimki farklı olsun istiyorum....sizin de bu konudaki görüşlerinizi almak istedim...şimdiden teşekkürler yardımcı olursanız çok memnun olurum...

-kusura bakmayın konuyu buraya açmak zorunda kaldım çünkü bir türlü yeni konu olarak başlatamadım-
özcaneee
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 25 Mayıs 2008, 10:55:51 »

hocam günümüzde olan en önemli sorun küresel ısınma bir kartona bir tarafa  küresel ısınma önlenirse ne olur diğer yarısına da önlenmezse neler olabilir bunu yapabilirsiniz.. çıkan sonuçta da öğrencileriniz için küresel ısınmaya nasıl katkıda bulunabildiğini hep birlikte karşılaştırırsınız Smiley
benimki sadece bir fikir..
Grasshopper1495
Yeni Üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2008, 17:42:47 »

Dünyadaki akarsular en önemlileri dünya haritasında üzerinde gösterilmesi
myasin
Yeni Üye
*