Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Okulunuzda proje çalışması yaptırıyor musunuz?  (Okunma Sayısı 7971 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
elifim
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Ekim 2007, 22:17:37 »

Arkadaşlar bu yıl 11. sınıf öğrencilerimle  belirlediğimiz konular çerçevesinde proje çalışması yapmak istiyorum.Sene sonunda da bir bilim şenliği şeklinde Kayseride sergilemeyi düşünüyorum.Konularımız şunlar:-Kayserinin siyah beyaz resimleri ile aynı yerlerin renkli resimleri.-Deprem ölçer.-Kayseride kaybolan tarım arazileri ve hobi bahçeleri.-Erciyes dağı ekosistemi.-Coğrafyada bunları biliyor musunuz? -Su döngüsü.-Sultan sazlığı.-Kayseride trafik.-Kayserinin hızla değişen nüfusu.-Derinkuyu'da biten patates tarımı.vs. Öğrencilerimde ben de çok hevesli ve heyecanlı,fakat ilk defa böyle bir çalışma yapacağımdan biraz tediginim de.Lütfe bu konda tecrübeli olan arkadaşlar neler yapmam ve neler yapmamam,nelere dikkat etmem konusunda bana bilgi versinler.İlgilenirseniz çok sevinirim

Taş yeşermez gelmiş de olsa nevbahar,                 Toprak ol da bak ne güller açar...                         Taş gibiydin,çok gönül yıktın yeter,                      Toprak ol da üstünde hoş güller biter.                   MEVLANA
bed
Uzman Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

BİZE HERYER COĞRAFYA

« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2007, 22:35:01 »

ben de aynı işlere girdim hocam.hatta coğrafya kulübü ile sosyal etk programı oluşturduk.bu program şuan forumda arkadaşlardan yardım istedim ama hiç kimseden ses yok.metindenokuduğum kadarıyla sultan sazlığı ile ilgili çalışma ilgimi çekti.böyle çevresel etkileri de içine katan bir çalışma bence de etkili olur.ama çalışmada siz yönlendirici olmalısınız.işi daha çok öğrenciler yapmalı.ben bu gibi durumlarda hep mezuniyet tezimi düşünürüm.çok zevkli bir çalışma olur bence.

Bülent Ecevit Demirci                                          
URLA HAKAN ÇEKEN ANADOLU LİSESİ
İZMİR                   TS
suzan TUNALI
Üye
**

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2007, 21:29:02 »

Öretmenim 2 senedir 10. ve 11.(bu sene) sınıflarda bu tür çalışmalar yapıyoruz.9 da vakit darlığı proje sunum ve takibini zorlaştırıyor.Yaptığım çalışmalarda öğrenci sorumludur ben yönlendiren ve destekleyen.Bakın takip demiyorum çünkü çocuk bunun zevkli bir çalışma olduğunu anlayınca takip gerekmiyor.Konuların içeriğine göre bazıları sunum şeklinde, bazılarıda pano çalışması olabiliyor.Grup oluşturmayı öğrenciye bırakıyorum ama sınırı 3 kişi oluyor.Ayrıca yapılan çalışmaları mutlaka notlandırıyorum bu öğrencileri daha çok teşvik ediyor. Konularıda genellikle öğrenci belirliyor, ben çerçeve oluşturuyorum.İyi çalışmalar Cheesy

Hayata ne kadar olumlu bakarsanız, o kadar mutlusunuz demektir.
hoşkin
Deneyimli Üye

Performans: 93
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2007, 23:58:36 »

11 lerde çevremizdeki sularımızın kullanımı ve tasarrufu ile ilğili
10. sınıflarda kasabanın nüfus sayımı ve nüfusla ilğili sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik çalışmalar yaptık

o emekler hiç mi REİS?
adam olmak suçmu REİS?
bilmesinler ALLAH bilir.
buda geçer bude geçer hey koca REİS!
halil09
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2007, 07:12:42 »

Arkadaşlar ben yeni müfredat çıktı,çıkalı bir şeyler yaptırmaya çalışıyordum.Okulumuz akıllı tahta ve proje tabanlı eğitim de pilot okul seçildiği için bu sene daha ciddi ve bilinçli projeler yapmaya başladık.Hatta geçen hafta bu konuyla ilgili bakanlık denetlemesi geçirdik,Allah!a şükür başarıyla işin içinden çıktık...
yalnızcografya
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2008, 23:58:41 »

2.dönem için slayt şeklinde proje ödevleri
ayrıca köylerinin tanıtımı(fotoğraflı ve verdiğim sorulara cevaplar şeklinde )sonunda bu soruları cevaplayıp bır sunum yapacaklar.çok meraklılar.acaba ne gibi ödevler gelecek merakla bekliyorum.
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2008, 09:25:20 »

2.dönem için slayt şeklinde proje ödevleri
ayrıca köylerinin tanıtımı(fotoğraflı ve verdiğim sorulara cevaplar şeklinde )sonunda bu soruları cevaplayıp bır sunum yapacaklar.çok meraklılar.acaba ne gibi ödevler gelecek merakla bekliyorum.

hocam çok güzel düşünmüşsünüz, (köylerin tanıtımı) aklımıza getirdiğiniz için teşekkürler, bizde deneyelim.......nasıl olsa hepsinin dijital makineleri de var, köylerini de bizden iyi tanıyorlar, olur bu iş...

EMAY
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 23 Aralık 2008, 19:39:16 »

BEN DE OKULUMDA COĞRAFYA 9-10 KONULARINA AİT PROJELER YAPTIRMAKTAYIM. BUNLARLA İLGİLİ HERSENE SERGİ AÇIYORUM.ÜSKÜDAR BURHAN FELEK LİSESİ
EMAY
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2008, 19:45:31 »

PROJE KONULARINI DAHA ÇOK COĞRAFYA DERSLERİNDE KULLANILACAK BİR ARAÇ-GEREÇ TASARLANMASI ŞEKLİNDE VERİYORUM.COĞRAFİ BİR ŞEKİL VEYA OLGUYU EL BECERİLERİNİ DE KULLANARAK ÜÇ BOYUTLU GÖSTERME ŞEKLİNDE.
   E.Ç.ARS. ÜSK.BFL.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #9 : 23 Aralık 2008, 20:27:19 »

BEN DE OKULUMDA COĞRAFYA 9-10 KONULARINA AİT PROJELER YAPTIRMAKTAYIM. BUNLARLA İLGİLİ HERSENE SERGİ AÇIYORUM.ÜSKÜDAR BURHAN FELEK LİSESİ
PROJE KONULARINI DAHA ÇOK COĞRAFYA DERSLERİNDE KULLANILACAK BİR ARAÇ-GEREÇ TASARLANMASI ŞEKLİNDE VERİYORUM.COĞRAFİ BİR ŞEKİL VEYA OLGUYU EL BECERİLERİNİ DE KULLANARAK ÜÇ BOYUTLU GÖSTERME ŞEKLİNDE.
   E.Ç.ARS. ÜSK.BFL.
Lütfen mesajlarınızda küçük harf kullanınız.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
okuyanus
Uzman Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2008, 20:48:52 »

proje tabanlı öğrenmeyi başlattık ama zamana ihtiyacımız var.Öğrenci de eksiklikler var.Bakalım zamanla nereye varacağız.

yasaklar güvenlik sağlayabilir ama özgürlüğü asla...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic