Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kapsamlı Projeler İçin Prosüdür Nedir?  (Okunma Sayısı 7936 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 24 Mart 2007, 18:30:35 »

Geniş kapsamlı, maliyeti fazla olan ve uzun süreci içine alan bir proje için yapılması gererken farklı bir uygulamalar var mı?
Varsa bunlar nelerdir?

alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Mart 2007, 18:34:24 »

Hocam biraz daha açar mısınız.Örneği proje neyle ilgili? Ödüllü mü?
 Kim hazırlayacak gibi....

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2007, 18:40:13 »

Hocam şimdi op konuda bir ipucu vermeyeceğim. Smiley
Nerdeyse tüm okulu kapsayacak bir çalışma bu. Çalışma alanının farklılığı, maddi unsurların varlığı projeyi farklı kılıyor. Proje demek de istemiyorum ama geniş katılımlı bir çalışma için ilgili birimlerden ayrıca resmi izin almak gerekiyor mu?
İşi resmiyete dökmek gerekiyor mu; Gerekiyorsa nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor?
Yoksa sadece okul içindeki gerekli izinler yetiyor mu?

Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2008, 21:08:36 »

Nerdeyse tüm okulu kapsayacak bir çalışma bu. Çalışma alanının farklılığı, maddi unsurların varlığı projeyi farklı kılıyor. Proje demek de istemiyorum ama geniş katılımlı bir çalışma için ilgili birimlerden ayrıca resmi izin almak gerekiyor mu?
İşi resmiyete dökmek gerekiyor mu; Gerekiyorsa nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor?

hocam, bu projenizi gerçekleştirdiniz mi? Aslında bu tür prosedürleri öğrenmemiz gerekli; çalışmayı gerçekleştirdiyseniz, ne tür izinler aldınız? ben projeyi hazırlattırırken müdürden " okulumuz 10.TMA sınıfı öğrencisinden ..... adlı kişiler şöyle bir çalışma yapmaktadır. İlgili kurumdan gerekli kolaylığı göstermesini arz ederiz " gibi bir yazı istedim; bu işimizi gördü. Ama merak ediyorum , örneğin ağaç dikme kampanyası ya da daha büyük çaplı bir proje hazırlayan başka arkadaşlar da var mı; varsa hangi süreçleri izlemişler?
mukerremebagci
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2008, 21:21:11 »

Avrupa Birliği ile ilgili projeler ise belirli süreleri ve şartları var ama sorunuz bu değil galiba
Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2008, 21:27:41 »

Avrupa Birliği ile ilgili projeler ise belirli süreleri ve şartları var ama sorunuz bu değil galiba

neden olmasın ki; önümüzde uzun bir 1. dönem var;belki katılırız, bu konuda varsa bilgilerinizi paylaşmanızdan mutlu oluruz hocam
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2008, 21:42:25 »

hocam aklınızdaki bir soruya yanıt arıyorsunuz..açıklama  yaparsanız belki bir yanıt bulunabilir

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2008, 21:52:35 »

Evet sitemizde bu konuların biraz daha açılarak tartışılmasını,bilgi alış-verişinde bulunulmasını bekliyorum.
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 18 Temmuz 2008, 22:01:58 »

Hocam projenin hangi amaçla hazırlanacağı açıkca belirtilmeli ki yardımcı olmaya çalışalım.Yoksa doğmamış bebeğe don dikmek ne haddimize!....

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
merihim
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 19 Temmuz 2008, 07:46:31 »

Hocam projenin hangi amaçla hazırlanacağı açıkca belirtilmeli ki yardımcı olmaya çalışalım.Yoksa doğmamış bebeğe don dikmek ne haddimize!....
Gülden Aydos
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 19 Temmuz 2008, 10:23:50 »

bizim geçen sene küresel ısınma ve su tasarrufu ile ilgili bir projemiz vardı.
ilçe çapında ve okulda anket çalışması yaptık.anket sorularını hazırlarken anket firmalarından yardım aldık.
projenin içeriği özetle yapılan kampanyaların içeriği ile ilgiliydi.Anket soruları buna yönelikti.Hangi kampanya daha dikkat çekici olur,asılan afişler nerde olursa daha dikkat çekici olur......gibi.anket sonuçlarına göre de su ve enerji tasarrufuna yönelik kampanya yaptık.Okul çapında yapılmış bir etkinlikti.Herhangi bir yarışmaya katılmadık.

Cihat Kora Anadolu Lisesi Karşıyaka
Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 19 Temmuz 2008, 10:32:20 »

ilçe çapında ve okulda anket çalışması yaptık.anket sorularını hazırlarken anket firmalarından yardım aldık.
projenin içeriği özetle yapılan kampanyaların içeriği ile ilgiliydi.Anket soruları buna yönelikti.Hangi kampanya daha dikkat çekici olur,asılan afişler nerde olursa daha dikkat çekici olur......gibi.anket sonuçlarına göre de su ve enerji tasarrufuna yönelik kampanya yaptık.Okul çapında yapılmış bir etkinlikti.Herhangi bir yarışmaya katılmadık.

Bu çok güzel, illa ödül gerekmiyo, ne güzel böyle bir çalışmayı tecrübe etmişsiniz. Öyle değil midir zaten , öğretmen sadece ders anlatan kişi değildir. Böyle bir çalışmada olmayı ben de çok isterdim, çok zevkli olmalı ( her ne kadar bazıları bu tür işleri ambargo görselerde) sizi tebrik ederim. Sanırım tüm öğretmenlerin, idarenin işbirliği de var, bu daha da güzel; proje hazırlarken branşdaşlarınızdan bile destek görememek, yalnız kalmak, pek hoş olmuyo
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #12 : 19 Temmuz 2008, 13:00:09 »

Türkiye çaplı uygulanacak bir proje ise benim bildiğim kadarıyla izin sıkıntısı yok sadece destek amaçlı okul müdüründen ve milli eğitimden katkı istenebilir...maliyet yüklü olacaksa dediğim gibi milli eğitim bu konuda yardımcı oluyor...

Emeğe Saygı
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2008, 17:40:27 »

Bildiğim kadarıyla tüm projelerde maliyet rakamını belirtiyorsunuz.
Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 21 Temmuz 2008, 10:29:36 »

öğretmenim, eğer sakıncası yoksa bu anket sorularının bir örneğini görme şansımız var mı? Bir de hangi anket firmalarıyla çalıştınız? .
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic