Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İzmir Buca Lisesi 10 TMA sınıfının Projesi (linkler yenilenmiştir)  (Okunma Sayısı 9608 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Temmuz 2008, 10:16:29 »

merhaba, 2007-2008 İzmir - Buca Eğitim -Bilim Şenliğinde 10. sınıf öğrencilerimin toplu olarak hazırlayıp, 3 gün boyunca sunduğu; " Buca' nın Kentsel Kimliği' ne ve Turizm Potansiyeline Ortaöğretim Öğrencilerinin Yaklaşımı" projemizin tanıtım fragmanını ve kısa filmleri  indirebilirsiniz.  benim ilk danışmanlığım, onların da ilk projesi. Görüşlerinizi bekliyoruz.( ppt - müzikli - zaman ayarlamalı sunum; sunumu açın, ilk slaytı tıklayın, kendi kendine oynuyor- linklerin daha uzun ömürlü olması için yükleme 4share' den yapılmıştır.)

Tanıtım Fragmanı (127 mb)
http://www.4shared.com/file/97212141/431a7845/FRAGMAN-_PROJE-_BUCA_EVLER-SONpart1.html

http://www.4shared.com/file/97215123/66998656/FRAGMAN-_PROJE-_BUCA_EVLER-SONpart2.html

http://www.4shared.com/file/97217094/b0c26882/FRAGMAN-_PROJE-_BUCA_EVLER-SONpart3.html

Öğrencilerin ilgili kişilerle yaptığı röportajlar ve önemli levanten yapılarının tanıtıldığı video çekimleri

Hacı Davud Fargoh Konağı (123 mb)
http://www.4shared.com/file/97227153/c471a2ca/HACI_DAVUD_FARGOH_KONAI_BRNC_BLMpart1.html

http://www.4shared.com/file/97238365/60b8b9b4/HACI_DAVUD_FARGOH_KONAI_BRNC_BLMpart2.html

http://www.4shared.com/file/97241461/adb2f8b2/_2__HACI_DAVUD_FARGOH_KONAI_BRNC_BLMpart3.html

Rees Köşkü( 19,9 mb)
Bugün 9 Eylül Dekanlık Binası olarak kullanılan Rees Köşkü ile Sit alanı olan " Barış Manço Sokağı'" ndaki evler öğrencilerin kendi sunumlarıyla ve görüntüleriyle tanıtılıyor. Ayrıca filmin başında projenin bu bölümünü hazırlayan grubun hazırlık çalışmalarını da görebilirsiniz; nasıl grup çalışması yapmışlar  Wink

http://www.4shared.com/file/97249792/74d12371/dekanlk-rees_0001.html

" Buca' nın kentsel Kimliği' ne ve Turizm Potansiyeline Orta Öğretim öğrencilerinin Yaklaşımı" ;
İzmir Buca Lisesi 10 TMA sınıfıma ait bir projedir.

bu çalışma planını tamamen kendileri yaptılar;  umarım bundan sonraki meslek yaşamımda da onlar gibi eşşiz öğrencilerle karşılaşma şansım olur.

1. Grup

Bahar Süyüncü  - Dilek Gümüş - Ferda Barış Küçüktopuzlu - Eylül Günuğur ( Editör)
Gülşah Kuru - Özlem Kavak - Mert Alevli (  joker fotocudur aynı zamanda , ben fotoğrafları beğenmeyince Kuşadasın'daki tatilini yarıda kesip gece vaktine kadar istediğim fotoğrafları çekti) : Çalışma Programı: Buca Belediyesi, İzmir BüyükŞehir Belediyesi, Yapı Kredi/ Gavrilli Konağı ( bu haziran da el değiştirdi - köşk restaurant oldu şu anda ) - Ziraat bankası, Heykel

2. Grup

Cansu Uz ( Tüm Grupların Genel Koordinatörü ve mükemmel bir organizasyoncu- Kanımca Halkla İlişkiler Okumalı )
Müge Şafak- Gözde Adaş ( Editör)[/b - Sinem Yaralı ( Editör)- Mustafa Omuzbüken ( çok espirilidir)- Ümit İrat ( son yazılıdan 100 alan tek kişi, çok efendi çok da hamaratdır; çok güzel toplu iğne büker  Cheesy )
Çalışma Programı: Buca Gölet, Yedigöller, Mevlana, Hipodrom, HasanAğa Bahçesi, Kent Kütüphaneleri, Ege Ünv., Haritalar

3. Grup

Seda Şanlı ( Editör) - Feride Küçükbaca- Gizemnur Şahmeran - Betül Gülcan
Çalışma Programı:  Restarosyon çalışmaları/ konakların geçmişten bugüne hangi amaçlarla kullanıldıkları, Kont. Dr. Alberti Köşkü, De Jong Köşkü, Eski Papaz Okulu ( kız yetiştirme Yurdu)

4. Grup

Merve Ocak ( Editör)  ( projede yer alan video çekimleri merve ve grubuna aittir, 3 saatlik çekimi var, nasıl yaptın Merve  , çok profesyonel görüntüler çekimler yaptı, Röportajlar yaptı; Grup,  çalışmasını sınıfta sunduğunda messssst olmuştum; tam da istediğim noktalara parmak basıyodu )
Sıdıka Atbinici- Özge özlem Yakar- Gülümser karakış- Mülayim Tuğçe Deveci - Sübühan Coşkun
Çalışma Programı: D.E.Ü. Buca Eğitim Fak. Rees Köşkü ( dekanlık binası), Russo Köşkü, Hacı Davud Fargoh Köşkü ( Eski Belediye binası bugünkü belediye Kültür Saanat Merkezi), Kız Kulesi ( Enhoşlar), Dutlu Sk./ Barış Manço Sokağı

5. Grup
Sezercan Ayar ( Editör) - Ömer Faruk Aydemir (Foto) - Ömer Faruk Bozan ( Yazıcı) - Ali Haybatçı - Çağdaş Çankaya - Ümran Kılınç ( yazıcı) - Ömercan Çakmak

Çalışma Programı
Sit alanları, Yerleşim - sanayi kaynakları- faaliyetleri,Potansiyelin nasıl değerlendirildiği; ondan ne şekilde yaralanılabileceği, Eski Amerikan Koleji( Nato), Saat Kulesi, Baltacı Köşkü( Buca lisesi)Kızılçullu Su Kemerleri ( Nato' nun yanı)

6. Grup
Ceylan Keskin ( Editör) - Dilay özgül ( metni derlemede çok emekleri var, gidilmeyen ve de benim unuttuğum konakları bu ikisi gezmiş; üniversite öğrencilerinin girip fotoğraf çekemediği kiliselerde, bu ikisi neler yapmış, projenin başından sonuna çok emekleri var; ayrıcana grupları ateşleyici etkilerini yani katölizör rollerini de unutmamak gerek; Dilay umarım Turizmci olursun; Ceylan, sen Hukukçu ya da politikacı olmalısın kanımca Grin + projenin fonu da Dilay' ın üstündeydi; milletten söke söke paraları aldı  Tongue

Çalışma Programı:  Kiliseler, camiler, Buca hakkında genel bilgi, Protestan Klisesi, Latin Katolik Kilisesi, Manoly Oteli ( bugün huzurevi), Forbes Köşkü( Buca SSK Hastane bahçesinde; Atıl durumda), Prenses Borghese Köşkü, Eylül Köşk.

Ayrıca Sinem ve Eylül' e Buca netcad haritasını elde etmemdeki katkılarından dolayı; çok teşekkürler. Öğrencilerimin ailelerine de sağladıkları destekten dolayı çok teşekkür ederim; 3 gün süren şenlik' te bakımımız iyiydi;  zeytinyağlılar..... çok güzeldi  :Smiley

vuslat
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2008, 10:39:15 »

Pinus Hocam teşekkürler. Proje çalışmalarının internet ortamında paylaşılması çok önemli. Her arkadaşımız bu konuya duyarlı olmalı.
Gülden Aydos
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2008, 10:58:19 »

fragmanı indirmek biraz zaman aldı izlemeden de cevap yazmak istemedim.harika bir çalışma olmuş sizi ve öğrencilerinizi tebrik ediyorum.izmirli olarak slaytı izlerken anılarda da yolculuk yaptım.
emeğinize sağlık

Cihat Kora Anadolu Lisesi Karşıyaka
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2008, 11:05:05 »

bakalım zor iniyo yaptığınız çalışmalar umarım hepimize örnek olur

Emeğe Saygı
Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2008, 11:12:53 »

bakalım zor iniyo yaptığınız çalışmalar umarım hepimize örnek olur
Bilgin hocam,10. sınıf etkinliklerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz:)
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2008, 11:42:08 »

"pinus" öğretmenim çalışmanızı baştan sona zevkle izledim. Umarım soru işaretlerini ilgililer görüp o evleri de kazandırırlar. Sizi ve öğrencilerinizi tebrik ediyorum.
mayaflora
Sürekli Üye

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2008, 06:56:39 »

'pinus' çalışmanızı merak ettim ama bitürlü  imdiremedim
 yardımcı olursanız  sevinirm

\\'\\'YAŞAMAK\\'\\'
Kimi eskidiği için yaşar/Kimi yaşadıkça eskir,/Ne tohumda keramet ,/ Ne toprakta /Ne başakta /Marifet YAŞAMAKTA..........
B.RAHMİ EYYÜPOĞLU
Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 07 Nisan 2009, 21:13:22 »

tüm linkler yenilenmiştir, faydalı olması dileğiyle.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic