Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: arazi çalışması  (Okunma Sayısı 6048 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mehmet20
Uzman Üye

Performans: 93
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 22 Eylül 2008, 18:50:59 »

Arkadaşlar kitaplarımızın bazı bölümlerinde arazi çalışmaları var.Arazi çalışmalarını düzenliyor musunuz?Düzenleyen arkadaşlar varsa nasıl bir yol izliyorlar(izin işlemleri falan)Ben bu sene düzenlemeyi düşünüyorum...
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2008, 15:20:50 »

Düzenleyen arkadaşlar varsa nasıl yaptıkları konusunda bilgi verirler ise bende sevinirim
ozan
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2008, 16:53:59 »

Ben yaptım.İzin işlemleri normal geziler gibi alınıyor.Ancak,tür etkinliklere okul müdürü izin verebiliyor.Yetkisi var.Bizim müdür sorumluluk almamak için valilik izni aldırttı.
dış kuvvetler ünitesinde vadi,birikinti konisi,yelpazesi,fay,bitki örtüsü değişimi hatta kalkerli arazide oluşan peri bacalarını gezdirdim.
nemrut
Yeni Üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2008, 19:25:59 »

arazi çalışması için izinler sadece o ders saati için mi alınıyor?yoksa diğer dersleri etkileyecek şekilde alınabilir mi??
ozan
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2008, 19:52:16 »

Arkadaşlar,ben hafta sonu yaptım.Hafta içi bu işi yapmak mümkün değil gibi görünüyor.Vuslat arkadaş;gezi için otobüs kiraladım.Seyitgazi-Kırka yolu üzerindeki yerşekillerini gezdik,gördük.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2008, 19:54:34 »

Sayın arkadaşlarım okulun gezi kulübünde 1 yıl çalıştım benim bilgim şöyle, günlük il veya ilçe içi gezilerde müdür onayı yeterli sizin yapmanız gereken gezi planı ve velilerin izin belgesi birde okul müdürlüğüne dilekçe vermek, başlığınıda eğitim gezisi diyorsunuz.

il dışı gezilerde bilinen prosüdürleri uyguluyorsunuz sadece izin valilikten alınıyor.
e.kosem
Sürekli Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2008, 20:40:26 »

Ben öğleden sonra başka dersleri de kullanarak izin aldım. Biyoloji ders öğretmeni ile birlikte düzenledik.
Erdal Taşlıçukur
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

beypazarı-ankara

« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2008, 21:16:41 »

arkadaşlar yalnız şöyle bir sıkıntı var hafta içi gezilerde. tüm sınıfı götürdüğünüzde o sınıfa dersi olan öğretmenlerin ekdersi kesiliyor. çünkü ekders almak için derse girme şartı var. müdürler ödeme yapıyorsa sıkıntı yaşıyorlar. başımıza geldi ve diğer öğretmenler de bu gezilere pek sıcak bakmıyor. o nedenle en güzeli hafta sonu yapmak.

BENÇOKAYRILIKLARGÖRDÜM
OYÜZDENBİTİŞİKYAZIYORUM
"HERŞEYİ"
mehmet20
Uzman Üye

Performans: 93
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2008, 16:06:25 »

çok uzun uğraşlardan sonra arzi çalışması düzenlemeyi başarabildim.Ancak şunu gördüm Coğrafya programında arazi çalışmaları için "Arazi çalışmaları sınıf dışında yapılan coğrafî çalışmaları kapsamaktadır. Coğrafyada arazi çalışmaları bilimsel laboratuar çalışmaları niteliğindedir. Bu nedenle arazi çalışmaları öneri değil, Coğrafya Dersi Öğretim Programı’nın bir parçasıdır."denmesine karşılık nedense Milli eğitimin bu tür çalışmaları elinden gldiği kadar güçleştirmektedir. Bu çalışma ile ilgili birkaç resim ekledim...

abelat
Yeni üye
*

Performans: 21
Çevrimdışı Çevrimdışı

In my opinion you are right

« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2008, 22:50:55 »

güzel insanlar, coğrafyayı sevdirmenin en kolay yolu arazi gezileri olsa gerek . ama gel gör ki  coğrafya laboratuarı denilebilecek güzelim  Hakkari'de terör belasından dolayı bir yere salınamıyoruz. sizler çok şanslısınız .
nemrut
Yeni Üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 03 Kasım 2008, 16:53:56 »

gerçekten öğrenciye coğrafyayı sevdirmek istiyorsak bu tür çalışmalar düzenlemeliyiz.Hatta bence coğrafya dersinin belli bir bölümü bu tür çalışmalara ayrılmalı ve yıllık planlarda yer almalı...
Yeliz Kamiş
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 03 Kasım 2008, 17:07:33 »

ben de bu yıl yapmayı planlıyorum Ankara Beypazarı Nallıhan çevresine... üniversite hocalarından da akademik destek alabilirsem çok iyi olacak...DTCFli hocalarımdan yardım istemeyi düşünüyorum...eğer başarabilirsem süper olur.

güzel günler göreceğiz çocuklar...güneşli günler...motorları maviliklere süreceğiz...
Simal
Uzman Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2008, 17:17:53 »

Coğrafya dersinde arazi gezileri oldukça önemli, ancak bu gezilere okul müdürleri ve müdürlülkler pek sıcak bakmıyor. Zorlaştırmak içinde ellerinden geleni yapıyorlar. Ben yaşadım bu sıkıntıları...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic