Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya Biz'i Yenileyelim mi?  (Okunma Sayısı 1745 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
erenname
Deneyimli Üye

Performans: 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Ekim 2016, 18:33:27 »

Öncelikle yıllardır faydalandığım bu site için başta yönetim kadrosu olmak üzere tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

Benim acizane talep ve tavsiyelerim şunlardır:

1) Sitemiz bir çok güzelliğinin yanında yıllar yılı biriken ölü linkler, zamanı geçmiş bilgiler ve sair şeyle doludur. Bunun için bir milad belirleyip o tarihten önceki paylaşımlar arşiv gibi bir başlığa taşınmalı ya da silinmelidir.

2) Mükerrer paylaşımlar kaldırılmalıdır.

3) Akademik çalışma yapan arkadaşların haftalık/aylık yazılar yayınlamasıyla Coğrafya'nın üzerindeki ölü toprağını silkelenmelidir.

4) Yabancı dili iyi olan arkadaşların okuyup çevirecekleri makalelerle dünyada bu bilim adına neler yazıldığının müzakere edilebileceği bir platform oluşturulmalıdır.

5) Malumun ilamı şeklindeki paylaşımlardan ziyade özgün çalışmalara yer verilmelidir.

Kıymetli fikirlerinizle haydi bu konuyu konuşalım, tartışalım.
Bob42
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

GeographicA

« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2016, 19:52:54 »

çok iyi ve isabetli bir fikir sitemiz çok güzel ancak geçmişe ait çok gereksiz materyaller bulunmakta bunları çoğaltarak güncelleyebiliriz.
mum
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2016, 08:32:43 »

Hocam çok doğru bir fikir benim ilk atandigim sene en iyi yardımcım bu site iken şu an eskisi kadar yararlanamiyorum genellikle paylaşılan linkler uçmuş.etkinlikler notlar bir konu hakkında paylaşımlar çok az lütfen site yönetimi sitemizi yenileyin😊
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2016, 18:18:10 »

Yıllardır internete girdiğimde ilk göz geçirdiğim sitelerin başında coğrafya.biz gelir.son zamanlarda bir durağanlık var,bu durumdan bir an önce çıkılmalı.
maksimus
Deneyimli Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2017, 17:50:42 »

YENİLENME ZAMANI ÇOKTAN GELMİŞ DE GEÇİYOR BİLE..
isoyigit
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2017, 21:30:41 »

Bende yıllarca  faydalandım.Ancak son zamanlarda ölü linkler yüzünden zaman kaybına sebeb olmaya başladı.Yine aktif hale getirilirse çok faydalı olacaktır.
asimo72
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2017, 06:51:41 »

Yenilenmesi çok yerinde bir fikir.Ölü linkler oldukça fazla.Coğrafya Bizi'i tekrar  4-5 yıl önceki gibi aktif canlı ve dopdolu bir site olarak görmek istiyoruz.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic