Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sadece Bir İstek !  (Okunma Sayısı 2960 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yüko
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 05 Ekim 2007, 16:59:43 »

Saygıdeğer cografya.biz üyeleri ,
Bildiğiniz üzere okullarımızdaki internet bağlantılarından rapidshare  ,  uploaded  ,  cografyaogretmeni gibi yükleme sitelerine  ulaşamıyoruz.
Hazırlanmış olan muhteşem paylaşımlara ulaşmada bu konuda sıkıntı çekmekteyiz.
Paylaşımlarımızı , okullarımızdan ulaşabileceğimiz yükleme siteleri üzerinden yapabilmemiz mümkün olur mu acaba ?
Geçenlerde 4shared üzerinden dosya indirebilmiştim. Tabiki daha başka sitelerde olabilir. Benim tek bildiğim bu site. Grin

Bolvadin Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2007, 17:54:16 »

Çok haklısınız. Sayın Yüksel Hocam.Önceliklede 11.sınflar için Paylaşımlar çok önemli.
Okulda Biyoloji öğretmenleri benden kaçar oldu.Selamlar ,iyi çalışmalar.Bu arada Mehmet'e selam söyle.
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2007, 18:42:22 »

Hocam bizim okuldada dosya indirilemiyordu sonra bilgisayar öğretmeni arkadaşıma söyledim o da tamam hocam ben sana açık ip nosu vereyim sınırlama kalksın seni bilgisayara dedi. Ogün bugün indiriyorum. Sizde de benzer birçözüm olamaz mı acaba?

Fahrettin ASPİRİN
yüko
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2007, 19:03:33 »

Hocam bizim okuldada dosya indirilemiyordu sonra bilgisayar öğretmeni arkadaşıma söyledim o da tamam hocam ben sana açık ip nosu vereyim sınırlama kalksın seni bilgisayara dedi. Ogün bugün indiriyorum. Sizde de benzer birçözüm olamaz mı acaba?
Geomaster Hocam. İlgine ve çözüm önerine çok teşekkür ederim.Söylediğin durum teknik bir olay.Ben bilmiyorum ama öğretmenlerimizden ben de yardım isteyeceğim.Teşekkürler.

Bolvadin Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Moderator

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2007, 20:22:14 »

bu sorunun ana kaynağı mille eğitimin modemlerinin bu sitelerden dosya download etmeye kısıtlanmış olması benim kendi okulumda milli eğitimin gönderdiği modemin dışında ikinci bir modem olduğundan sorun yaşamıyorum.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
kaldera79
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2007, 20:26:10 »

DNS ayarlarını değiştirdiğinizde bu sorun ortadan kalkar. ama bu ayarları değiştirmek başınıza bela açabilir. Grin Grin
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2007, 20:32:13 »

Evet hocam bilen birine ayar yaptırın ama öğrenci bilgisayarlarıda varsa onların kapalı olmasına da dikkat etmek gerek. Her bilgisayarın bir ip nosu var benim bilgisayarın ip sini açık etti o kadar tabii sorumluluğunda bana ait olduğunu söyledi. Ben gerçi evden indiriyorum ama kotam yetmediği zaman mecburen okulu kullanıyorum. Neyse umarım başarırsınız.

Fahrettin ASPİRİN
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2007, 21:50:18 »

Çok haklı bir istek.Okulda bu konu ile ilgili bende çok sorun yaşıyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic