Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Profilimizde Neden Kim Olduğumuzu Belirtmeyiz?  (Okunma Sayısı 4409 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 31 Ocak 2010, 19:18:12 »

Bir meslektaşımızın yazdığı bir metinde sorduğu bir soruyu ben pekçok kez yazıklarımda dile getirmişimdir ama bunu bir konu başlığı olarak açmak sanırım neden sorusunu bulmamıza yardımcı olacaktır.

Daha önce pek çok kez doğrudan veya dolaylı olarak bazı meslektaşlarımızın neden kim olduğuklarını gizlemelerine bir anlam veremediğimi ifade etmişimdir. İlk üyelikte veya üye olduktan sonra imza alanımıza kim olduğumuz veya ne olduğumuzu belirtir bir ibare eminim diğer kullanıcılar arasında samimiyetimizin bir göstergesi olacaktır.

Acaba bu tür forum sitelerinde eğitimci arkadaşlarımız neden kim olduklarını gizleme ihtiyacı duyarlar? Çekindiklerinden mi, gizemli olmak istemelerinden mi, ben herkesi bileyim ama kimse beni bilmesin diye mi, istediğimi bu şekilde daha rıhat yazarın diye mi...

Yoksa başka bir sebep mi? Sizce neden acaba?

SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2010, 22:45:08 »

öğretmen arkadaşların açık kimliklerini kulanmamalarının bir sebebi, öğrencileri tarafından tanınmamak ve teknik takibe (!) takılmamak beklentisi olabilir. Örneğin hangi saatlerde bilgisayarın başında olduğunun, hangi saatte uyumakta olduğunun vs. bilinmesini istemiyor olabilir. Öğrencileri ile internet ortamında iletişim kurmak istemediğinden olabilir. "Hocam gece 2 'de aktiftiniz" gib sulu şakalara muhattap olmak istemiyor olabilir.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2010, 00:08:28 »

öğretmen arkadaşların açık kimliklerini kulanmamalarının bir sebebi, öğrencileri tarafından tanınmamak ve teknik takibe (!) takılmamak beklentisi olabilir. Örneğin hangi saatlerde bilgisayarın başında olduğunun, hangi saatte uyumakta olduğunun vs. bilinmesini istemiyor olabilir. Öğrencileri ile internet ortamında iletişim kurmak istemediğinden olabilir. "Hocam gece 2 'de aktiftiniz" gib sulu şakalara muhattap olmak istemiyor olabilir.
Hocamın dediklerinin bir kısmına katılıyorum. Ayrıca;
Ben kendi şahsıma konuşmak istiyorum diğer arkadaşların düşüncelerine saygılıyım. Benim öğretmen arkadaşlarımdan herhangi bir gizlim ya da çekincem olamaz. Adım Soyadım: Hakan KILIÇ Bursa Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi'nde çalışıyorum. Ama karayel nick ini kullanmak hoşuma gidiyor, öğrenci ve öğretmenlere açık bir sitede bu şekilde daha rahatım. NOT:Sitemizin saygı kuralları ve üslüp konusundaki hassasiyetine de teşekkür ediyorum. Ayrıca hiç bir arkadaşımın yazmak istediklerini daha rahat yazmak amacıyla adını gizlediğini düşünmüyorum.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2010, 22:01:39 »

Hakan hocam teşekkür ediyorum. Zaten herkez kendi adını yazacak diye bir zorlama sözkonusu değil. Ama sanal da olsa insanlar karşılıklı fikir alışverişinde bulundukları insanları bilirlerse eminin daha samimim ibr ortam oluşacaktır. Nic farklı olabilir ama imza kısmında kendisiyle ilgili bişeyler yazılabilir. Ben kendi kimliğimle bişeyler yazıp karalıyorsam, zaman zaman belli kitlelere karşı hedef olma durumyla karşılaşma ihtimalim söz konusuysa hararetli bir tartışmaya giren karşımdaki kişi veya kişileride tanımak isterim.
Rıhat yazmayla ilgili düşüncenize sonuna kadar katılıyorum. Kimliğini mutlak derecede gizleme taraftarı ise o zaman ister istemez insan o gizemin içinde kötü bir niyet arayabiliyor.

klimaks
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2010, 22:12:22 »

Hakan hocam teşekkür ediyorum. Zaten herkez kendi adını yazacak diye bir zorlama sözkonusu değil. Ama sanal da olsa insanlar karşılıklı fikir alışverişinde bulundukları insanları bilirlerse eminin daha samimim ibr ortam oluşacaktır. Nic farklı olabilir ama imza kısmında kendisiyle ilgili bişeyler yazılabilir. Ben kendi kimliğimle bişeyler yazıp karalıyorsam, zaman zaman belli kitlelere karşı hedef olma durumyla karşılaşma ihtimalim söz konusuysa hararetli bir tartışmaya giren karşımdaki kişi veya kişileride tanımak isterim.
Rıhat yazmayla ilgili düşüncenize sonuna kadar katılıyorum. Kimliğini mutlak derecede gizleme taraftarı ise o zaman ister istemez insan o gizemin içinde kötü bir niyet arayabiliyor.

Sayın hocam insanlar ismi ,adresi ya da ünvanı olmadan da yazdıklarından kişiliği  ve niyeti hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.Örneğin sitede deminden beri izlediğim anlamsız tartışmalar yapan gereksiz yere konu açan kişiler olduğunu görüyorum,bu kişilerin ismini adresini ünvanını bilsek ne olur bilmesek ne olur yazdıkları kendi kimliklerini ortaya seriyor.Bu arada ben de kimliğini gizleyenlerdenim ama özel bir maksadım yok.Sadece daha rahat yazabilme adına.Bu arada ben Taner Biçki bu vesile ile tanışmış olduk.Saygılarımla... 

"Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir."
serefakar
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2010, 23:05:28 »

Sayın Hakan ve Taner Hocalarım sizi tanıdığıma çok memnnun oldum. bu güne kadar karayel ve klimaks ismiyle formlarda paylatığınız görüş ve bilgileri keyfle takip ettim. bundan dolayı size çok teşekür ederim. Hem yazdıklarınızdan hemde kullandığınız takma isimle coğrafya ile ne kadar içiçe olduğunuzu apaçık bir şekilde gözüküyordu. Zaten Hakan hocamın profilinde kucağında ki sanırım çocuğu (Allah analı babalı büyütsün) ile kendisini görebiliyorduk.
Sevgili meslektaşlarım eğer en azından sami Hocamın dediği gibi İmza kısmında bir kaç kelimeyle kendimizi tanıtacak bir şeyler yazacak olursak birbirimizi daha iyi tanıyabiliriz. Hemen hemen herkes farklı ilde çalışıyor. Çalıştığımız şehirlere yolumuz düşebilir.  En azından yolculuk esnasında bir yarım saatlik mola verebilir ve farklı illerde çalışan meslektaşlarımızla bir yorgunluk çayı içebiliriz. naçizane önerimdir.

YOLCUYUZ ŞU CİHANDA SILA BABIMIZ MAKBER
SONSUZA GİDEN YOLDA BIKMADAN BİZİ BEKLER..

Fatih Anadolu Lisesi/Afyonkarahisar
Şeref AKAR
klimaks
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2010, 17:41:35 »

Sayın Hakan ve Taner Hocalarım sizi tanıdığıma çok memnnun oldum. bu güne kadar karayel ve klimaks ismiyle formlarda paylatığınız görüş ve bilgileri keyfle takip ettim. bundan dolayı size çok teşekür ederim. Hem yazdıklarınızdan hemde kullandığınız takma isimle coğrafya ile ne kadar içiçe olduğunuzu apaçık bir şekilde gözüküyordu. Zaten Hakan hocamın profilinde kucağında ki sanırım çocuğu (Allah analı babalı büyütsün) ile kendisini görebiliyorduk.
Sevgili meslektaşlarım eğer en azından sami Hocamın dediği gibi İmza kısmında bir kaç kelimeyle kendimizi tanıtacak bir şeyler yazacak olursak birbirimizi daha iyi tanıyabiliriz. Hemen hemen herkes farklı ilde çalışıyor. Çalıştığımız şehirlere yolumuz düşebilir.  En azından yolculuk esnasında bir yarım saatlik mola verebilir ve farklı illerde çalışan meslektaşlarımızla bir yorgunluk çayı içebiliriz. naçizane önerimdir.

Ben İzmir deyim hocam beklerim.(tanerbicki@gmail.com)

"Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir."
zere
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar

« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2010, 21:13:48 »

Ben özellikle öğrenciler den dolayı kimlğimi gizlerim. Ancak merak eden arkadaşlar varsa özelime mesaj yazsınlar kendilerine gerekli bilgileri veririm
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2010, 21:32:58 »

Üyelerimizin kimliklerini açıklamaları hiç kuşkusuzki kendi tasarruflarında olan bir durumdur,ama  ben kendi adıma, mesajlaştığım ,sorularını yanıtladığım,paylaşımını kullandığım,yeri geldiğinde konularla ilgili görüş alışverişi yaptığım kişilerin kimliklerini  ve öğretmenmi ,öğrencimi olduklarını bilmek isterim doğrusu.
Tabi kendini deşifre etmek istemeyen  üyelerimizin bu davranışlarını saygıyla karşıladığımıda belirtmek isterim...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
zere
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar

« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2010, 22:40:05 »

Ben soran bütün arkadaşlara belirttim özellerinden kimliğimi, yukarıda yazdığım gibi.Ama fazla bir talep olmadı (sadece iki kullanıcı)demekki kimseye lazım degil kimliğimiz.
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 09 Şubat 2010, 19:50:08 »

Sayın Sami Hocam;alenen sormuşsunuz "üyelerin kimliklerini neden belirtmediğini" ben de açıklama yapma gereği duydum.
  1-Herkesin kendi kişisel hakkıdır,ister belirtir,ister belirtmez.
  2-Ben 4 yıl önce sizin siteye arkadaşımın üye yapması ve kendi adına rumuz mu? yenilerde nick mi?Tanımlanıyor(özlem1) almasıyla;girdim.Bu yıl aktifim.
  3-Arkadaş iyi ki kimliğimi belirtmemiş,buna rağmen gereksiz mesajlar alabiliyoruz.Bu da can sıkıcı oluyor.Birtanesini rapor ettim.Umarım ilgilenirsiniz.Bu tip olumsuzlukların önüne geçilirse tabiiki açıklarız.Hepimiz aynı camiadanız. İsim,T.C Kimlik No,mebsis,sicil ne gerekiyorsa...SAYGIYLA ,İYİ ÇALIŞMALAR...
  4-Bazı konularda sanırım çok dolmuşsunuz.Yazımı yazdıktan sonra,tekrar sizin yazıya döndüm."Yoksa başka bir sebep mi? Sizce neden acaba?"Bu ibare oraya hiç mi hiç YAKIŞMAMIŞ.
bakı1453
VIP Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2010, 17:12:26 »

Ben özellikle öğrenciler den dolayı kimlğimi gizlerim. Ancak merak eden arkadaşlar varsa özelime mesaj yazsınlar kendilerine gerekli bilgileri veririm
Bu konuda Zere hocama aynen katılıyorum.özel mesajlarla görüştüğümüz arkadaşlarımız da oluyor.Hatta sınıf arkadaşlarımdan birine bu şekilde ulaştım

Medeniyet söküp atmaksa baştaki bağı,
Sizden daha medeni Afrika yamyamları.
Eğer medeniyet açmaksa bedeni,
Desenize hayvanlar sizden daha medeni. M.AKİF ERSOY
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic