Anket
Soru: Sitede oldukça fazla sayıda birikmiş ölü linkler sizce ne yapılmalı?
Tamamiyle Silinsin - 7 (17.5%)
Olduğu Gibi Bırakılsın - 2 (5%)
Düzeltilsinler - 8 (20%)
Düzeltilemeyenler Hemen Silinsin - 23 (57.5%)
Toplam oy: 0

Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ölü Linkler  (Okunma Sayısı 5373 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« : 26 Ekim 2008, 17:59:43 »

Sami hocam eski konuların, ölü  link haline gelmiş yazılıların vb. silmeniz mümkün değil mi? forum sayfasnda 100 konunun yarısına yakını güncelliğini yitirmiş 1-2 yıl önce eklenmiş konular, artık ölü link haline gelmiş yazılı örnekleri, dosyalar,slaytlar bulunuyor. bunlar hem forumu boşu boşuna işgal ediyor hem de siteyi amacından uzaklaştırıyor. sanki site ölü linkler forumu haline gelmeye başladı.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2008, 18:02:53 »

Hocam haklısınız ancak ilgili linklerdeki konuları açan arkadaşların bir bölümünün linkleri yenileme durumu var.En doğrusu konu sahiplerinin ya da elinde bu dosyaları bulunduranların linkleri yenilemeleri.Tüm üyelerimizden bu konuda yardım bekliyoruz...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2008, 18:11:33 »

Sevgili arkadaşlar.Ölü linkler çoğalıyor dediğiniz gibi.Ama gönderen arkadaşların da kendi konuları en azından ana sayfada görüntülendiği zaman bakması lazım.

Ben elimden geldiğince linkleri yenilemeye çalışıyorum.

Ama bu sefer de acaba gönderen arkadaşa ayıp mı etmiş oluyorum gibi bir hisse kapılıyorum.

Bir de benim gönderdiğim yeni link eski dosyanını aynısı da olmayabilir.Bu da bir sıkıntı.

Arkadaşlarımızdan biraz duyarlı olmalarını bekliyoruz.

Bazen de ölü link nedeniyle ağzı alınmayacak küfürlerle karşılaşıyoruz.Lütfen konularımıza bakalım....

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
memzin
Uzman Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2008, 19:27:38 »

Geçen yıldan kalmış gönderdiğim dökümanlara ait benimde ölü linklerim var.Ancak harddisk bozulduğu için tekrar yenileyemiyorum.Arkadaşlar açıklama yazmama rağmen ısrarla mesaj yazıyorlar.Bende bu yıl döküman ararken oldukça sıkıntı çekiyorum tam buldum derken link ölü çıkıyor.Neredeyse her üç linkten biri ölmüş.Bu da haliyle hayal kırıklığı yaratıyor.Ölü linkleri silmeme nedeninizi anlıyor ancak bununla ilgili gerekirse bir anket düzenlenerek sonucuna görü bunların temizlenmesini istiyorum.
memzin
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2008, 19:44:25 »

Sitede çok sayıda mevcut ölü link olup bunlar son zamanlarda döküman ararken beni çok rahatsız etmeye başladı.Son zamanlarda siteye daha seyrek uğrar oldum bu yüzden.Bunların kaldırılması ile ilgili daha önceden arkadaşların çeşitli yazıları mevcut.Fakat bu linkler ihtiyaç olduğunda tekrar yenilenebilme ihtimalinden dolayı silinmemekte.Fakat defalarca aynı döküman için mesaj yazılmasına rağmen düzeltilmeyen link sayısı oldukça fazla.Ben bu linklerin silinmesi taraftarıyım.En azından elimdekini bilir ona göre hareket ederim.Boşuna heveslenip tam buldum deyip ölü linkle de karşılaşınca hüsrana uğramam.Benim gibi bu ölü linklereden rahatsızlık duyan çoğunluktaysa mutlaka moderator arkadaşlar bunu değerlendirsinler.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2008, 19:52:31 »

Hocam;

Belli bir süre kullanılmayan daha doğrusu açılmayan herhangi bir konuyu belirlediğimiz bir sürede otomotik silebiliriz.

Linklerle ilgili olarak silinmemesinin temel sebebi arayan kişiye bu konuyla ilgili bir dökümanın olduğunun yada hazırlandığının fikrini vermesidir. Linkin ölü olduğu yolunda yazılan bir mesajdan sonra elinde bu dökümanın olduğu kişi de dökümanı ekleyebilir.

memzin
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2008, 20:08:01 »

Sami Hocam samimiyetinize inanıyorum ama inanınki bu ölü linkler artık çok arttı.Lütfen bir çözüm bulun döküman armaktan soğutuyor insanı.Yoksa bir art niyetim falan yok.Amaç sitenin daha kullanışlı olmasını istemek benimkisi sadece.
seranser
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2008, 20:11:18 »

hocama aynen katılıyorum, benim aslında merak ettiğim neden bir link ölü hale gelir, bu engellenemiyor mu? konuya duyarlı arkadaşa teşekkür ediyorum
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2008, 20:15:29 »

memzinhocam hocam samimiyetinize sonuna kadar güveniyorum.

seranser hocam; Linkler bir süre tıklanmadığı zaman yüklenilen yerin kriterleri çerçevesince silinir. Bunun için belli aralıklarla linklerin tıklanması gerekir ama bu ümkün değil. İlerleyen dönemlerde çok fazla büyük olmayan dökümanları sitemizde barındırmayı düşünüyoruz.

Ama bunun için belli bir zamana ihtiyaç duyuyoruz.

tevfik
Uzman Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Ekim 2008, 20:59:10 »

Evet, ölü linkler oldukça fazla. Bir tarih belirleyip o zamana kadar bu linklerin yenilenmesi çağrısında bulunmak oldukça faydalı olacaktır. Belirlenen tarihten sonra da kalan ölü linklerin olduğu konular silinebilir.
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 26 Ekim 2008, 22:08:31 »

linklerin silinmesi konusunda geçen yıllarda yayınlanan haberler ve sınav örnekleri silinebilir.
 eski haberlerin sitede kalmasının bir mantığının olduğunu düşünmüyorum. sınav örneklerinin de sürekli güncellenmesi nedeniyle geçmiş yıllara ait sınav örneklerinin silinmesi gerektiğini düşünüyorum.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2008, 05:54:40 »

Arkadaşlar üye sayısı çok fazla olan bazı siteler var.Şöyle 1milyonu aşan siteler.Buralara girip bir döküman aradığınızda bunların %90'ının ölü linklerden oluştuğunu görürsünüz.Benim korkum bizim de bu siteler gibi olmamızdır.Yöneticilerimiz buna izin vermeyeceklerdir.

Tabi sadece iş yöneticilere düşmemeli.Dökümanı gönderen arkadaşlar aynı döküman olmasa bile benzerleri ile linki yenilese hiçbir sorun kalmayacak.

Asıl tehlike şu.Sitemize 1 kez girip istediği dökümanı ölü link nedeniyle bulamayan ve bir daha girmeyen üyelerin sayısının giderek artmasıdır.

Bu üyelerin sitemiz hakkında iyi düşüncelerle ayrıldıklarını düşünmüyorumO yüzden imajımız açısından da bu konu çok önemlidir.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
engo1907
Deneyimli Üye

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2008, 11:34:36 »

ewet ölü linlker büyük sorun .coğrafyacıların bu siteden uzaklaşmasına neden oluyo .kimse aradığı şeyi doğru dürüst bulamaz hale geldi malesef .özellikle son 1 aydır bi hayli fazlalaştı.

Bir gün herkes fenerbahçeli olacak...
me
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2008, 11:56:12 »

Ölü lik uyrısı can sıkmaya başladı. zaman kaybına neden oluyor, sitenin imajını olumsuz etkiliyor.Hızla karar alınıp ölü linklerin temizlenmesini sayın yetkiliye öneriyorum.
memzin
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 27 Ekim 2008, 20:20:04 »

Benim gibi düşünen arkadaşların çok daha fazla olduğundan eminim.Lütfen bu konudaki olumlu yada olumsuz görüşlerinizi belirtin.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic