Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Küçük hacker e-okul sistemini hackledi  (Okunma Sayısı 12244 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ante78
Uzman Üye

Performans: 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Kasım 2009, 16:22:15 »

Haylaz ilköğretim öğrencisi notlarını yükseltmek için Milli Eğitim’i hackledi. Üsküdar’da bulunan Nadide Sultan Mehmet İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi G.Y, bilgisayar dersinden kalınca çareyi Milli Eğitim’in “e-okul” sistemini hacklemekte buldu.

Bilgisayara giriş dersinden zayıf not alan G.Y., velilerin öğrencilerin ders notlarını öğrenebildikleri Milli Eğitim’in “e-okul” sistemine sızarak kendisinin ve beş arkadaşının notlarını yükseltti. Bilgisayar’a olan ilgisiyle bilinen G.Y Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Counter Strike’ta ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Olay veli toplantısında ortaya çıktı. G.Y’nin annesinin toplantıdaki notlarla Milli Eğitim’in sitesindeki notların birbiriyle tutmadığının fark etmesi sonucunda iç yüzü öğrenilen olay şaşkınlık yarattı.

IBM’den iş teklifi…

Olayın ardından dünyanın en büyük 750 bilgisayar firmasından biri olan IBM henüz 13 yaşında bakanlığın sitesini hackleyen G.Y’yi "bugün bakanlık hackleyen yarın bizi de hackler" mantığıyla hareket ederek bünyesine kattı.

G.Y.’nin ailesiyle 5 yıllık boş mukaveleye imza atan IBM yetkilileri G.Y.’yi uzun zamandır takip ettiklerini belirterek, “IBM olarak firmamıza büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kendisini uzun zamandır takip ediyorduk. “ şeklinde konuştu.

boydak
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

coğrafyayı çok seven bir öğrenci

« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2009, 16:29:30 »

helal olsun çocuğa ne kadar yanlış bir davranış da olsa nereyi hacklemesi gerektiğini iyi bilmiş
cepni
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2009, 16:45:30 »

bakanlığın sitesini hackleyen çoçuk,bilgisayar dersinden nasıl zayıf alıyor Huh??anlamadım doğrusu,bilen var mı??
boydak
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

coğrafyayı çok seven bir öğrenci

« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2009, 16:54:07 »

evet bu konudada biraz çelişki var
brezenski
Uzman Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2009, 16:55:42 »

işte bizde her şey tersine işliyor bakanlığın sitesini hekleyebilecek kadar bilgisayardan anlayan çocuk dersten kalıyor sonra başkaları geliyor bünyesine katıyor ülkemiz kendi insanına fırsat vermeyen değerlendirmeyen nadir ülkelerden diye düşünüyorum
dertol
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2009, 17:36:03 »

yalan yanlış yazmayın yahu...milleti inandıracaksınız sonra siz de inancaksınız
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2009, 18:00:33 »

hocamız kesin çocuğu kıskanmıştır.zaten böyle bir olay olmasa da zor farkedilirdi.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
imrenler
Üye
**

Performans: 21
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2009, 18:13:48 »

benim çocukda bilgisayar konusunda çok süper ama bilgisayar dersi zayıf....
ante78
Uzman Üye

Performans: 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2009, 18:45:33 »

o zaman okul birincilerinin de en iyi üniversitelere gitmesi gerekmez miydi?
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2009, 20:05:19 »

Haylaz ilköğretim öğrencisi notlarını yükseltmek için Milli Eğitim’i hackledi. Üsküdar’da bulunan Nadide Sultan Mehmet İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi G.Y, bilgisayar dersinden kalınca çareyi Milli Eğitim’in “e-okul” sistemini hacklemekte buldu.

Bilgisayara giriş dersinden zayıf not alan G.Y., velilerin öğrencilerin ders notlarını öğrenebildikleri Milli Eğitim’in “e-okul” sistemine sızarak kendisinin ve beş arkadaşının notlarını yükseltti. Bilgisayar’a olan ilgisiyle bilinen G.Y Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Counter Strike’ta ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Olay veli toplantısında ortaya çıktı. G.Y’nin annesinin toplantıdaki notlarla Milli Eğitim’in sitesindeki notların birbiriyle tutmadığının fark etmesi sonucunda iç yüzü öğrenilen olay şaşkınlık yarattı.

IBM’den iş teklifi…

Olayın ardından dünyanın en büyük 750 bilgisayar firmasından biri olan IBM henüz 13 yaşında bakanlığın sitesini hackleyen G.Y’yi "bugün bakanlık hackleyen yarın bizi de hackler" mantığıyla hareket ederek bünyesine kattı.

G.Y.’nin ailesiyle 5 yıllık boş mukaveleye imza atan IBM yetkilileri G.Y.’yi uzun zamandır takip ettiklerini belirterek, “IBM olarak firmamıza büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kendisini uzun zamandır takip ediyorduk. “ şeklinde konuştu.

bu okulda eğitim öğretim ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor ki çocuk dersten kalmış. biz daha 1. sınavları yapmadık. Cheesy

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2009, 20:31:02 »

anlaşıldığı üzere 1.sınavlardan bahsedilmektedir.Doğruysa o okulda bilgisayar dan zayıf alan bir öğrenci o işi başarabiliyorsa pekiyi derecede o öğretmenden not alan öğrenci neler başaracaktır kim bilir. Öğretmeni tebrik etmek lazım .
bakı1453
VIP Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2009, 20:36:41 »

Arkadaşlar yanlış bilmiyorsam eğer Albert Einstein'nın da okulda dersleri zayıfmış

Medeniyet söküp atmaksa baştaki bağı,
Sizden daha medeni Afrika yamyamları.
Eğer medeniyet açmaksa bedeni,
Desenize hayvanlar sizden daha medeni. M.AKİF ERSOY
inkonsekant
Deneyimli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2009, 21:16:58 »

bu haber asparas gibi... inandırıcılığı yok...haber kaynağını öğrenebilseydik doğruluğu hakkında daha sağlıklı kanaatimiz olabilirdi...
zeybek43
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 11 Kasım 2009, 21:36:05 »

yalan haber olduğu herşeyinden belli ....
THE_TURK
Uzman Üye

Performans: 75
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 12 Kasım 2009, 13:46:41 »

Çocuga heLal olsun böyle yetenekli insanlar zaten yurt dışında kapış kapış gidiyor fakat bizde 18 yaşından büyükse hapse atılıyor . . .  Eğitim sistemindeki çarpıklıga bakın çocuk bilgisayardan kalıyor fakat sistemi hackliyor : )

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic