Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: egitim sitesinde bu reklamın işi ne ???  (Okunma Sayısı 5001 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
THE_TURK
Uzman Üye

Performans: 75
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Haziran 2008, 18:26:37 »

forumda geziyodum akşam akşam gözüme bu reklam bannerı çarptı..bizim gibi bir egitim sitesinde bu reklamın işi ne Huh? adminlerimiz cevap verirlerse sevinirim..hiç yakıştıramadım bunu siteye...biran önce bu yanlışlıgı düzeltmenizi bekliyoruz.. mantığa sığmayan bir çabayla böyle saçma reklamların sitenizde yer bulmasından ciddi şekilde rahatsız oldum..böyle bir siteyi saçma çerçevelerle kirletmemenizi rica ederim ...

işte forumumuzdaki reklam bannerı :

baksu
Moderator

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2008, 18:45:27 »

sami bey daha iyi açıklama yapacaktır ama hatırladığım kadarıyla bu konu önce de gündeme geldi. bu tür reklamların varlığı coğrafya.biz sorumluluğunun dışındadır. bildiğim kadarı ile google reklamı kapsamına müdahale şansı yok.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2008, 18:48:26 »

Arkadaşlar bu reklamlar aynı zamanda www.cografya.biz 'in kendi kendini finanse edebilmesi için gereklidir.

Bunu lütfen gözardı etmeyelim.. Hatta mümkün olduğunca arada bir tıklayalım..

Saygılar..
THE_TURK
Uzman Üye

Performans: 75
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2008, 18:53:33 »

hocam google reklamıysa almayın google moogle reklamlarını çok mu şart?? bu reklamlar olmasa bu site batacak mı kapanacak mı ?? eger öleyse açın bi hesap numarası da üyeler para göndersin..Adanas hocamda tıklayın demiş :S yav hocam sizin gibi bi egitimci böle saçma sapan sitelere girin reklam için lazım diyorsa dicek bişey diyemiorum kusura bakmayın :S .. çağırayım arkadaşları o zaman hep beraber girelim arkadaşlık sitesine kız bulalım dimi? hem sitemiz kazanır hem biz dimi  Huh?

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2008, 18:53:50 »

Sevgili __ALpereN__ ;

Sözkonusu reklamlar google reklamları içeriğinde yer alıyor. Eğitim sitesi olduğumuz için daha önce bu yönde reklamların sitemizde görüntülenmemesi için gerekli bilgilendirmeyi vermiştik. Fakat malesef zaman zaman bu tür reklamlar insiyatifimiz dışında yayınlanabiliyor.

Gönül isterki bir eğitim sitesinde eğitime yönelik faaliyet göstyeren firmalar reklam versinler. Fakat pek çok firmaya bu teklifi götürdüğümüz halde konuya duyarsız kalmışlardır.

Bu da ülkemizde eğitime verilen değerin göstergelerinden bir tanesi.

Bazı firmaların küçük de olsa destekleri bizler için maddi ve manevi anlamda bir destektir. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2008, 18:59:47 »

Google reklamlarını almayalım. Ama bu anlamda site bu yoğunluğuyla her ayın 10. günüden sonra ay sonuna kadar kaplı kalır desem sanırım arkadaşlar için bir anlam ifade eder.

Parasal konuda malesef öyle bişey yapamam. Daha önce pekçok arkadaşımızdan bu yönde destek için teklif geldi. Ama ben bunu yapamayacağım. Çünükü bunu yapınca birilerine söyleyecek o kadar laf düşecek ki. Kimse kusura bakmasın. O gibi şahsiyetlere bu zevki yaşatmayacağım.

vefikpaşa
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2008, 19:02:33 »

"Alperen kardeşime aynen katılıyor ve duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum.herhalde eğitimciler daha ilkeli ,seviyeli ve bazı konularda dirayetli olarak örnek olabilmeyi başarabilirler.ve herhalde kazanç için her yol mübahtır demiyeceğiz.tabi ki işin zorunlu ,resmi boyutları nedir ne değildir onu bilemiyorum.öyle zannediyorum ki bir zorunluluk olmasaydı saygıdeğer yöneticilerimiz bu alakasız ve düzeysiz reklamı almazlardı elbette.durumun açıklığa kavuşturulması dileğiyle ...
saygılar sunuyorum"
diye yazdım ki sami hocanın açıklaması geldi.söyliyecek sözüm kalmadı tabi ki.her durumda çıkıp "eğitim şart" diyen ve reklam vermesi gerekip vermeyen samimiyetsizler utansın.o zaman görmezden gelmekten başka çare yok.ilginize teşekkürler sami hocam

Güçlü olmak, düşmanını değil, öfkeni yenebilmektir
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2008, 19:05:04 »

keşke bazıları da alperen gibi duyarlı olabilse(bunu site için söylemiyorum=bilgi verildiği halde kaaale almayanlar için söylüyorum)Sami öğretmenim bu konuda daha önce açıklama yapmıştı...
kesinlikle eğitim şart...
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2008, 19:05:34 »

hocam google reklamıysa almayın google moogle reklamlarını çok mu şart?? bu reklamlar olmasa bu site batacak mı kapanacak mı ?? eger öleyse açın bi hesap numarası da üyeler para göndersin..Adanas hocamda tıklayın demiş :S yav hocam sizin gibi bi egitimci böle saçma sapan sitelere girin reklam için lazım diyorsa dicek bişey diyemiorum kusura bakmayın :S .. çağırayım arkadaşları o zaman hep beraber girelim arkadaşlık sitesine kız bulalım dimi? hem sitemiz kazanır hem biz dimi  Huh?
Sayın hocam saçma sapan olmayanlara tıklarsanız sorun olmaz, saptırmayalım lütfen..!

İfadeniz bir eğitimciye yakışmıyor..
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 27 Haziran 2008, 19:07:28 »

Bizde böyle bir reklamı tasvip etmiyoruz ama açıklamalar yapılmış,internet ortamın da istem dışı bu tarz gelişmeler sadece bizde olan bi sey değil.Kabul etmiyoruz ama bunları bildiğimiz halde abartıya ve saygı cerçevesini lütfen zorlamaya olayı da kaşıyıp abartmaya çalışmıyalım.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 27 Haziran 2008, 19:12:57 »

Bizde bir adet vardır.
Yorumlarımız kuvvetlidir ama iş icraata gelince herkes kendi köşesine çekilir.Adeta iliklerimize işlemiştir bu.
Bazı şeyler ekonomik külfet gerektiriyor.Bunu çok iyi biliyorum.O yüzden biraz anlayış diyorum.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
baksu
Moderator

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 27 Haziran 2008, 19:14:34 »

herhangi bir konu ile ilgili adminden, bizlerden ve/veya üyelerden bilgi almak istemek son derece doğaldır. ama mesajların şık olması da son derece önemlidir.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

western22
VIP Üye

Performans: 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

S.TELLİOĞLU Mersin Akdeniz Anadolu İmam Hatip L.

« Yanıtla #12 : 27 Haziran 2008, 19:28:38 »

Böyle bir sitenin varlığından dolayı hepimiz gurur duyuyoruz gerçekten.Belki binlerce kişi vardır bu siteden yararlanan...ancak site için fedakarlık yapan kişi sayısı belkide iki elin parmaklarının sayısını geçmez.onun için birkez daha düşünelim ve bu tür "hiç te hoş olmayan şeyleri" birazcık gözardı edelim derim....

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Moderator

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2008, 19:32:30 »

Google reklamları ile ilgili bazı teknik bilgileri bilmiyorsunuz zannedersem yanlış anlaşılma da buradan kaynaklanıyor. ben size farklı coğrafya sitelerinden çok daha ilginç reklam bannerları ya da örnekleri bulabilirim. bu konu hakkında saminin gerekeni (yapabileceği ölçüde) yapacaktır.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 27 Haziran 2008, 19:43:01 »

siteye üye olduğumdan beri evde olduğum sürece hergün ziyaret ediyorum ve çok çok iki üç kere karşılaştığım reklam yani münferit bir olay. daha öncede açılan bir konu bu durum googleden kaynaklanıyor hemen hemen her eğitim sitesinde googleden reklam alan sitelerde karşımıza çıkabiliyor.

bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok zaten cografya biz e üye olan hiç kimse özellikle hiçbir öğretmen hele hele öğrencilerinede öneren öğretmenler bu reklamı burda istemez. zaten bu konuda coğrafya biz deki herkes çok hassas üyelerdir.

taşıma suylada değirmen dönmeyeceğine göre reklamda şart olduğuna göre ya siteye reklam bulacağız ve yayınlatacağız. ya da bu tip münferit olayları görmezden gelmeye çalışacağız. ne kadar zor olsada. sitenin ayakta kalabilmesi için.

sanmayin ki bu reklamı görünce hoşuma gidiyor. belki sizden daha fazla üzülüyor ve daha fazla bozuluyorum. ama ya reklam bulmam lazım siteye ya da görmem lazım reklam aradım ama bizim buralarda pek fazla ilgi çekmiyor bu reklam işi ihtiyacı olan gelir reklama gerek yok deniyor bizde susup kalıyoruz.

benim blogcu sitesi var bilen arkadaşlar bilir orası ücretsiz bundan dolayı alamıyorum. ama burası koskoca coğrafya sitesi burada birşeylerin dönmesi için reklam ve para lazım. genelde google düzgün reklam yayınlıyor arada sırada onlarda şaşırıyor.

fakat bu da google reklamdan kaynaklanan bir durumdur.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic