Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafyacılar Tema Vakfına üye olmalı !  (Okunma Sayısı 5360 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Aralık 2006, 17:25:47 »

Türkiye'nin %90 'ı erozyon tehlikesin e maruz olduğunu biliyoruz ve derslerimizde anlatıyoruz.Ancak Bu işle en çok uğraşan kuruluşlardan Tema 'ya üyemiyiz?Hadi sitemiz aracılıyla tüm öğretmenlerimizi  ve üyelerimizi üye olmaya ve erozyonla mücadelede Tema çalışmalarına katılmaya  davet edelim.Aşağıdaki linki tıklayarak önce inceleyelim.Sonra da üye olalım ner dersiniz?

http://www.tema.org.tr/tr/index.htm

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
taflancık
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2006, 17:47:54 »

sahi istanbul ormanları yok edilirken bu kuruluşlar nerede arkadaşlar? biz üye olmak yerine gönüllü birer orman dostu olalım yeter derim.
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2006, 17:51:07 »

değerli meslektaşım tema ilkeleri ile gerçekten çok ilkeli bir amaçla kuruldu. ancak zamanla kişisel kazanç haline getirildi.örneğin tropikal bir bitkiyi türkiyeye kaça getirip satılar.hayretin karaca ile birde kısa bir yolculuğum oldu bana ulusalcı bir kitap hediye etmişti.istersen sana çok yakın bir yerde çalışıyorum konuşalım.zamanla her şey aşınıyor.selamlar
gürbüz
Genel Moderator

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türkiye sevdalısı

« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2006, 18:15:40 »

teme duyğu sömürüsü ile para toplayan birsürü kişin bir araya gelmesi ile oluşmuş bir vakıf

biz coğrafyacılar buna kanıyorsak yazık bize

TÜRKİYE ÇÖL OLMASIN 

sılogana bakarmısınız ya
TÜRKİYE çöl olamaz bunu her coğrafyacı bilir burda çölün ne olduğunu söylememe gerek yok herhalde

bu vakıfın sıloganı şu olması lazım TÜRKİYE ormanları çöl olmasın ama koç ailesine üniversite arazisi olsun acar ailesine villa arazisi olsun unutmayınki bütün bunların arkasında TEMA nında parmagı var

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2006, 19:45:43 »

Evet maalesef amacından saptı.

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2006, 21:22:08 »

Ben tema vakfının daha önce iki seminerine katıldım istanbul haydarpaşa lisesinde yapılan seminerde koç vakfının sarıyerdeki orman arazisine okul yapması sorusu soruldu ve net bir cevap verilmeden geçiştirildi tema vakfına üye olmasamda bende en az onlar kadar belki daha fazla çevreci olduğumu düşünüyorum

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
kayzer
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2006, 21:51:59 »

ağızlarınıza sağlık aynı kanaati  taşıyorum
nirengi
Sürekli Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi

« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2006, 09:45:20 »

iyi niyetlerle kurulup, daha sonra karşı olması gereken kişiler tarafından ele geçirildiğine inandığım bir kuruluş. daha önce erozyon ile ilgili çeşitli belgeler alarak derslerde kullandım. fakat sonraları özellikle koç topluluğunun icraatlarına sessiz kalınca reklamını da yapmak istemedim. iyi çalışmalar.

Ruhumu eritip de kalıpta dondurmuşlar
Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar.
abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 59
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2006, 10:59:04 »

daha önce TEMA Vakfının Boluda düzenlenen seminere katıldım.Vakfın çok ulvi gayelerle krulduğuna katılıyorum.Ancak zamanla değer erozyonuna uğradığını düşünüyorum.Özellikle Koç Üniversitesi,Acarkent gibi konularda sessiz kalması bu görüşümüzü desteklemektedir. Ancak Şu da unutulmamaılıdır.Tema Gönüllü bir kuruluş Üye aidatları ile varlığını devam ettirmektedir.yani Parayı veren düdüğü çalmaktadır.Koç Acar v.b leri Bu kuruluşu desteklediği için onlara ses çıkarmamaktadır.
Ancak ne olursa olsun çalışmalarının olumlu olanları desteklenmeli yanlış olanlar ise şiddetle eleştirlmelidir.

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
Bülent AVCIOĞLU
Genel Moderator

Performans: 1057
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2006, 14:36:36 »

Üye olmamız lazım sayın arkadaşlarım,üye olalımki tema nın gücü artsın çok üyem var deyip sömürüsünü daha rahat yapsın.olmazmı!!!

Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak
Neler yapmış bu millet, en yakın tarihe bir sor bak.
akın ozan
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşasın tam bağımsız TÜRKİYE!

« Yanıtla #10 : 01 Mayıs 2008, 19:26:34 »

hocam güzel bir konuya degınmışiniz bu hepımızı hatta gelecegımızı ılgilendiren bı konu ama bu zorla olmuyo ınsanların içinde olmalı hocam onlar torunlarını düşünmüyo sanırsam ....
hay
Deneyimli Üye

Performans: 33
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 01 Mayıs 2008, 19:29:16 »

Tema vakfı başkanı siyaset yapmanın dışında ne iş yaparki;neymiş başbakanı genelkurmay başkanına şikayet etmiş vay güzel Türkiyem vay
beyazmelek
Sürekli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2008, 15:56:08 »

temayı takmayın isteyen gider bi ormana ağacını diker öğretmenlerim okullarınızda coğrafyacılar olarak fidan dikme kampanyası başlatın en fazla ağaç dikene hediye verilcek deyin bakın nasıl para topluyolar bu devirde böyle olmuş hediye olmadan kimse bişey yapmıyo Huh? Huh? Huh?

HEPİMİZ HAYATIN KISALIĞINDAN SÖZ EDERİZDE BOŞ GEÇEN ZAMANIMIZI NASIL KULLANACAĞIMIZI BİLMEYİZ
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 02 Mayıs 2008, 15:58:53 »

Tema vakfı başkanı siyaset yapmanın dışında ne iş yaparki;neymiş başbakanı genelkurmay başkanına şikayet etmiş vay güzel Türkiyem vay
Hocam lütfen TEMA vakfı başkanına  laf konuşmak haksızlık olur diye düşünüyorum..

Tema Vakfı Başkanı ben inanıyorum ki bu ülkeye siyasetçilerden daha fazla hizmet etmiştir, emek harcamıştır..

Bu inkar edilemez, tartışılamaz..!
kuvars35
Uzman Üye

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 02 Mayıs 2008, 17:24:15 »

peki biz coğrafyacılar ne kadar bilinçliyiz? kaçımızın dikili ağacı var? önce biz üzerimize düşen görevleri yapalım, öğrencilerimizi bilinçlendirelim sonra isteyen üye olsun isteyen olmasın...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic