Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Cografya.Biz Toplantısı Konu İçeriği ve Katılımcıları Birlikte Belirleyelim  (Okunma Sayısı 11017 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« : 04 Temmuz 2008, 19:14:01 »

arkadaşlar yapılcak olan  toplantımız ile ilgili içeriğinin hangi konulardan oluşacağı ile ilgili fikir alışverişinde bulunabiliriz...yeri ankara olarak çoğu kişi tarafından kabul edildi sanırım...herkes öneri ve isimlerini burada belirtebilir...
ankaradaki arkadaşlar da toplantı salonu ayarlayabilirler..

Emeğe Saygı
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2008, 19:16:36 »

Öncelikle gelebilecek arkadaşlar buraya önerilerini ve isimlerini yazarlarsa daha net bişey ortaya çıkacaktır..

1-Tugay NAYKI-ADANA
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2008, 19:18:00 »

2-bilgin mutlu bursa inegölden kesin katılıyorum

Emeğe Saygı
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2008, 19:22:39 »

3-Ferhat Arslan Balıkesir: Konu olarak yeni coğrafya müfredatı, coğrafya öğretiminde yeni yaklaşımlar ile faydalanılabilirlik açısından coğrafya olabilir
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2008, 19:23:05 »

bilgin mutlu bursa inegölden kesin katılıyorum

ankaradaki coğrfya hocalarını davet edebiliriz...güncel olan konulardan bize uzman kişiler seminer verebilir,müfradat ve konuların işlenmesi ile bilgilendirme yapılabilir...hatta sene başı zümresi bile yapabiliriz...yeni  kitap yazmış olan arkadaşlar dökümanlarını bize tanıtabilirler.

Emeğe Saygı
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2008, 20:03:41 »

35 defa gösterim yapılmış olmasına rağmen ya toplantıya katılacak olan arkdaşlar online değiller ya da pek dikkate alınmadı yazmış olduğum konu...

Emeğe Saygı
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2008, 20:09:32 »

Sanırım bu iş olmayacak bilgin hanım, belki biraz zamansız oldu, ikinci denemede başarısız oldu.. Grin
büget
VIP Üye

Performans: 109
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2008, 20:19:13 »

Zamanlama konusunda Adanas hocama katılıyorum.Daha önce planlanmış olsa daha net cevaplar verilirdi.Pekçok arkadaş tatil dönemini planlamıştır.Katılamayacağını bilerek sanırım cevap yazmak pek anlamlı olmuyor.

OĞUL;
Bilirmisin ?
Kışı çok serttir bizim oraların, acımasız ve şevkatsız
Tıpkı yaşadığım hayata benzer,
Duvarları taştan, harcı çamurdan,
Çatısı söğüt dalı üzerine boyumca topraktan...
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 04 Temmuz 2008, 21:02:51 »

tamam o zaman bu konuda daha fazla söz söylemeye gerek yok... ama kendi adıma üzüldüm...
herkese iyi tatiller...

Emeğe Saygı
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 04 Temmuz 2008, 21:18:39 »

Arkadaşlar şevkinizi kırmayayım ama ben olacağına dair pek ümit beslemiyorum.İnşaallah yanılırım.
Yeliz Kamiş
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2008, 22:05:00 »

yeliz kamiş, ankara...ağustos sonu olursa katılabilirim...
hemen umutsuzluğa kapılmayalım arkadaşlar:)
evet yeni coğrafya müfredatı ve güncellenen coğrafya konuları ile ilgili fikir alabileceğimiz bir toplantı olabilir...

güzel günler göreceğiz çocuklar...güneşli günler...motorları maviliklere süreceğiz...
tonyukuk
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2008, 23:41:51 »

Arkadaşlar Liselerdeki  Coğrafya derslerinin işlenişi ve genel konularda oldukça fazla şikayetlerimiz var. Bu toplantıyı Türkiye Coğğrafyacılar Seminerine dönüştürüp ses getirecek katılımcılarla basının dikkatini üzerimize çektiğimiz takdirde taleplerimizi mutlaka  dikkate alacaklardır diye düşünüyorum. Bunun için toplantı tarihi olarak katılımın düşük seviyede gerçekleşmesi ihtimalini ortadan kaldırmak adına yaz ayları dışındaki bir tarihte gerçekleştirmenin daha uygun olacağını düşünüyorum. Bir kaç tane ümitsiz ve insanların katılım isteklerini düşürücü yorum okudum. Ben böyle büyük bir kitlenin mutlaka ses getirecek bir organizasyon düzenleyebileceğini düşünüyorum. Bu konuyu canlı ve gündemde tutarak kasım Aralık aylarında bir organizasyon düzenleyebiliriz.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 04 Temmuz 2008, 23:44:34 »

Bence de kasım aralık ayları bir hafta sonu daha çekici olacaktır..
Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 05 Temmuz 2008, 00:02:12 »

fikir çok güzel ve mümkün; şubat tatili başı ya da önümüzdeki sene içinde uygun bir tarihte olabilir. Bu zaman esnasında da Ankara' da bulunan ev sahibi arkadaşlarımızdan bazıları sorumluluk alr. Ve tüm yaz boyunca da zaman zaman bu konu gündeme gelir ve diğer bazı fikir ve görüşlerle de içerik zenginleşir. Sitede toplantıya katılacak arkadaşların listesi, yer, organizasyon işlerini üstlenecek arkadaşlar belirlenir. Gerisi... zaman gösterir. Yine aklıma gelen örneğin akademisyen arkadaşlardan da seminerler konusunda yardım alınabilir. Böyle bir orgnizasyon tüm coğrafyacılar için mükemmel bir çalışma olacaktır. Benim seminer konularından biri olrak düşüncem: Coğrafya öğretmenlerine CBS( coğrafya bilgi sistemlerinin) ders işlenirken kullanımına dair bir seminer hatta sertifika bile verilebilir. Nitekim bazı üniversitelerin coğrafya bölümleri bu tür organizasyonlar yapıyorlar.
evet.. sitedeki tüm arkadaşların görüşlerini bekliyoruz...
tonyukuk
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 05 Temmuz 2008, 00:08:13 »

fikir çok güzel ve mümkün; şubat tatili başı ya da önümüzdeki sene içinde uygun bir tarihte olabilir. Bu zaman esnasında da Ankara' da bulunan ev sahibi arkadaşlarımızdan bazıları sorumluluk alr. Ve tüm yaz boyunca da zaman zaman bu konu gündeme gelir ve diğer bazı fikir ve görüşlerle de içerik zenginleşir. Sitede toplantıya katılacak arkadaşların listesi, yer, organizasyon işlerini üstlenecek arkadaşlar belirlenir. Gerisi... zaman gösterir. Yine aklıma gelen örneğin akademisyen arkadaşlardan da seminerler konusunda yardım alınabilir. Böyle bir orgnizasyon tüm coğrafyacılar için mükemmel bir çalışma olacaktır. Benim seminer konularından biri olrak düşüncem: Coğrafya öğretmenlerine CBS( coğrafya bilgi sistemlerinin) ders işlenirken kullanımına dair bir seminer hatta sertifika bile verilebilir. Nitekim bazı üniversitelerin coğrafya bölümleri bu tür organizasyonlar yapıyorlar.
evet.. sitedeki tüm arkadaşların görüşlerini bekliyoruz...

Çok teşekkürler hocam. Fikirler burada çoğalıp geliştikçe en uygun tarih ve gündem belirlenerek bunu bir geleneksel coğrafya seminerine dönüştürebiliriz. yaz boyunca katılımcı ve fikir zenginliği ile bu organizasyonu gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum.
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic