Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir Öneri...( Ödüllü Coğrafya Bilgi Yarışması)  (Okunma Sayısı 3527 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Kasım 2007, 13:26:50 »

Değerli coğrafya.biz üyeleri ve yöneticileri. Siteye yeni üye olmama rağmen çok kısa sürede sitemizin müptelalarından biri oldum. gerçektende coğrafya eğitimi adına yapılmış çok güzel bir site.çok şey paylaşıyor ve öğreniyoruz. sitemizin dahada ilgi çekebileceği ve renklenebileceği yolunda bir önerim olacak sizlere. sitemizde malum coğrafya sorularından oluşan bir bilgi yarışması var. ama sorular genel itibariyle çok bilgiye dayanan bence coğrafya formatından uzak biraz. eğer bütün üyelerimizin soru hazırlayabileceği  bir formatta olup, ve aylık periyotlarda en başarılı olan üyeye bir ödülün verilebileceği bir uygulama olursa hep üyelerimiz birşeyler öğrenir hemde sitemiz çok renklenir.
bütün üyelerimizin ve özellikle site yöneticilerinin konu hakkında düşüncelerini bekliyorum...
saygılarımla.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2007, 13:37:03 »

DGNY Öğretmenim;En büyük ödül.Coğrafya Biz'in varlığı.En büyük yarışma ise katkılarımızla Coğrafya Biz'i olması gereken en yüksek Coğrafya paylaşım sitesi(zaten en büyük) haline getirme.

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2007, 15:10:25 »

gunban hocama katılıyorum.Eklenen her soru için derhalcevaplama işlemine geçiliyor,tartışılıyor ve sonuca ulaşılıyor.Paylaşımcı ve yeni şeyler öğrenmeyi teşvik edici.Bunu notla veya puanla değerlendirmek yapay bir ortam oluşturur diye düşünüyorum.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
atikali
VIP Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2007, 16:56:50 »

evet sayın dede size katılıyorum. Burada verilen bilgiler paylaşım amaçlı ve biz coğrafya öğretmenlerinin yeni bilgilerle donanması açısında önemli.  Şu an bilgi yarışmasına gerek olmadığını düşünüyorum. biz coğrafyacıların şu an asıl yapması gereken yeni müfredata en kısa sürede adepte olabilmesi için uğraş vermesidir.
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2007, 03:27:36 »

gunban ve dede öğretmenlerim gerekeni yazmışlar, tekrar etmemek adına aynen katılıyorum.

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2007, 06:52:16 »

Sayın DGNY hocam coğrafya ile ilgili soruların yer aldığı bir çok bilgi yarışması internette mevcut bizim platformumuz farklı bir yerde diye düşünüyorum.
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2007, 07:03:01 »

amacımız yarışmak değilki paylaşmak ve en iyiyi bulmak

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #7 : 17 Aralık 2007, 08:56:13 »

DGNY hocamıza bu güzel önerisinden dolayı teşekkür ediyoruz. Arkadaşlar da dününcelerini dile getirmişler. Sitemizde yer alan kısım tam bir yarışma değil. Sadece bazı konularda detaylı bazı bilgiler veya ilginç bilgilerden oluşan bir alan. Dikkat ederseniz adı bile bilgi yarışması değil.

DGNY arkadaşımıza tekrar teşekkür ediyoruz.

baksu
Moderator

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2007, 13:37:41 »

düşünce için teşekkürler göksel. DeDe hocamın düşüncelerine katılıyorum. hatta ek olarak şikayetciyim bile Smiley ortaya sunulan bir soruda üye arkadaşların hızına yetişemiyorum. sayfayı bir güncelliyorum bir sürü yanıt gelmiş. olmaz ki ama Grin

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic