Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ben de giderim?!?!  (Okunma Sayısı 5797 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
koftielma
Uzman Üye

Performans: 61
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 26 Ağustos 2007, 09:36:44 »

Kişisel yorum katılmadığı sürece Mekke-Medine fotoğrafları neden coğrafya ile ilgili olmasın ki.
Yani artık bir arkadaşımız isterse Orhun abidelerinin resmini ya da Buda heykeli resmi veya Küba ile ilgili resimler koyamayacak mı?
Hep böyle olmak zorunda değil ki.
Yani ben istersem iyi niyetlerinden şüphe etmediğim herhengi bir arkadaşımın sunumu ile ilgili olarak (öyle bir niyeti olmasa bile) siyasi içerik icad edebilirim.
Hocalarımdan birinin Zaman gazetesinden alıntı yapması, bir başkasının yayıncılar arasında cemaat üyeleri ya da cemaatin ta kendisi bulunduğunu belirten yazısı, diğer birinin Hititlere ait olduğunu belirttiği barajla ilgili yorumlarından dolayı, ya da hiç alakası olmayan başka konuların ideolojik olduğunu belirtebilirim.
Bende akıl ne arar. Ben böyle deyince bu paylaşımlar ideolojik olur mu?
Mekke-Medine fotoğraflarını görmedim ama, fotoğrafları sunan arkadaş kişisel yorum katmamışsa ona cevap ya da tepki gösterenler ideolojik tavır sergilemişlerdir.
Galiba hep böyle olmaya devam edecek. Bundan dolayı başkasının (ya da benim) tutumum yüzünden kimse yerinden oynamasın. Doğru da yapsanız yanlış da, çekilmek bir şeyi çözmeyecektir.

Her gün bir yerden göçmek ne iyi.
Her gün bir yere konmak ne güzel.
Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş.
Dünle beraber gitti, cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait.
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.
baksu
Moderator

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2007, 10:58:59 »

Dün geç vakitlere kadar siteyi takip ettim ve belli bir aşamadan sonra açıkcası dayanamayıp siteden çıktım.
dün bir arkdaşın, ki düşüncelerinde haklı olduğunu buna rağmen kararını tekrar gözden geçirmesini gerektiğini düşünüyorum, hafif tabirle incitilmesine neden olan mesajlardan gerekli ders çıkartılmamış ki engin arkadaşımın veda mesajına bile gönderilen mesajlar özellikle son mesajlar ortadadır. durum mesajların kilitlenmesine kadar gelmiştir (veda mesajının kilitlenme durumuna karşı olduğumu belirtmek isterim, nacizane düşüncem).

Hülasa (bu kelimeden dolayı inşallah tepki almam ( Smiley )) olanlardan gerekli dersleri çıkartıp ortamı sakinleştirme çabalarının olması gerekirken tersi durumlar ortaya çıkmıştır. ki şahsen tanımadığım halde siteden takip edebildiğim kadarıyla sitenin kurulması özverisini sergileyen uyarıların olması durumunda bence sabırlı davranan  ve oldukça yapıcı şekilde uyarıda bulunan sami bey bile artık sert tavır koymak zorunda kalmıştır.

Arkadaşlar, herkesin farklı düşünmemesi, farklı değer yargılarının olmaması anormal bir durumdur. aynı şeyleri düşünmüş olsak en basitinden bu coğrafya platformuna niye ihtiyaç olsun ki. tabi ki farklı düşüneceğiz, farklı algılayacağız. önemli olanın saygıdan ve hoşgörüden geçtiğini bilenlerdeniz.

Bu arada örnek olmamız gereken  öğrenci arkadaşlarında bizi sitede takip ettiğini unutmamakta yarar var.

Lütfen diğer branşlarda bildiğim kadarı ile böyle bir güzellik yok, siteye bağlı kaldığımdan beri mesleğim adına çok şeyin farkettiğini gördüm kendimde. tanışmamış insanların öğrencilerimizi daha iyi yetiştirmek için paylaşım, fikir alışverişi yarışına girdiği böyle bir güzelliğin yok olması abarttığımı düşünmeyin düşmanlarımızın hoşuna gidecektir. 
temennim olanlardan gerekli sonuçların çıkartılması ve engin hocamın paylaşımları ile, fikirleri ve deneyimleri ile aramıza dönmesidir.

hoşça ve mutlu kalın.

Bünyamin Aksu

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2007, 11:34:18 »

Ben herhangi bir siyasi düşüncenin ön plana çıkmaması için tüm çabamı gösteriyorum. Ve inanın bunu çok net bir şekilde ifade edebilirim. Kutuplaşmalara yol açacak tutumlar siteye konulan bir dinamittir. Bunun farkındayım ve kim olursa olsun bunu hissettiğim anda gerekeni de yaparım.

Hocam son 3 haftadır sabah 5-6 lara kadar çalışıyorum ve son 4 gündür de şehir dışında olduğum çin sadece bulunduğum ortamnlarda siteye kısa süreli girişlerim oldu. O yüzden gelişmeleri tam takip etme imkanım olmadı.

Hocam ben baştan beri demoktatik bir ortam oluşturma çabası içerisindeyim. Bunun için elimden geleni yaptığımı herkes billir.

Bu tarz tutumların sadece böyle bir ortamın varlığından rıhatsızlık duyaların ekmeğine yağ sürmeten başka bir işeye yarayamayacağını da net bir şekilde ifade edebilirim.

Saygılarımla.

(Yukarıdaki mesajı bir meslektaşıma göndermiştim. Konu aynı olunca diğer meslektaşlarımla da paylaşma ihtiyacı duydum)

kommannage
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2007, 11:55:33 »

Hayatımız siyasettir ancak anlaşamadığımız konu eğitimde siyaset ne kadar yer almalıdr sorusunun cevabıdır bence.Her öğretmen aydın olmanın verdiği görev nedeniyle demokrat ve insani olmalıdır diye düşünüyorum.demokrat olmak farklı düşüncelerin savunulmasını sağlamaya çalışmakla olur.
   Buna rağmen eğitim konusunda ödün veremeyeceğimiz tek şey bizi idol olarak kabul eden öğrencilerimize kendi  düşüncemizi empoze etmemektir.
   Bu yönlendirme bir yazı ile ,söz ile ,resim ile olabilir lütfen dikkat edelim.

DEMOKRASİ KENDİNİ YOK ETMEK İSTEYENLERE HAKLAR VERMEZ VERMEMELİDİR(büyük harfler için özür dilerim ama dikkatleri bu cümleye çekmek istedim)
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2007, 13:01:54 »

Arkadaşlar hiç bir branşın böyle bir güçle(Bir sitede) bir araya gelebildiğine ben internet ortamında rastlamadım(14 000'ne yaklaşan kayıtlı üyesiyle).O kadar büyük ve çevremizde Coğrafyacı olmayanları bile hayranlık uyandırarak kendine çeken bir sitemiz varki bunu lütfen basitleştirmiyelim.Kişisel kanaatim en iyisi Coğrafya dışı konuların buraya taşınmaması.Hangi konu olursa olsun sanal alemde eğer o konuyu tartışmak istiyorsak mutlaka onunlla ilgili bir  ortam mevcuttur.O konuları öyle yerlerdede paylaşabiliriz.Saygılarımla..

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2007, 14:18:20 »

Mekke Medine fotoğraflarını coğrafya dışı kabul eden bir zihniyeti anlayamıyorum.Kabullenemiyorum da...Lütfen kalıplarınızdan sıyrılın.Olaylara at gözlüğüyle bakmayın.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2007, 14:35:19 »

Yaklaşık 14000 üyesi olduğu söylenen bu sitede farklı düşünce ve ideolojilerin olması gayet normaldir. Normal olmayan bazı  arkadaşların birbirlerinin iyi niyetlerinden şüphe etmeleri ve tepki vermede aceleci olmalarıdır.Eleştiriler karşısında hemen pes etmek ve bir kenara çekilmek bana biraz ters geliyor.                                                                                                                               Burdayım ve hiç bir yere gitmiyorum ve bu sitedeki hiç bir arkadaşımın iyi niyetinden de şüphe etmiyorum.
orhan ışık
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 26 Ağustos 2007, 15:28:05 »

Aman ha arkadaşlar bu güzel siteyi siyaset kubanı yapmayalım. ideolojik düşüncelerimiz sebebiyle değil, coğrafya sevdası ,paylaşımı ,birliktelik sebebiyle buradayız.üyeler arasındaki saygı, sevgi, olgunluk duruşunu taktir etmişimdir taktir ediyorum ve inanıyorum ki diğer arkadaşlarla aynı düşünceyi paylaşmaktayım.
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2007, 15:32:12 »

Arkadaşlar benimde artık bir üye  olarak cografya.biz ile olan tüm münasebetim bitmiştir.Yeni eğitim-öğretim döneminde paylaşımlarımı başka bir cografya sitesi üzerinden gerçekleştirmeye çalışacağım. bu güne kadar paylaşımlarından faydalandığım tüm meslektaşlarıma  sonsuz teşekkür ediyorum. saygılarımla..

gercekten üzülerek söylüyorum yazık ögretmenlerimizi bu sekilde küstürerek siteden kopmaları yakıstımı bizlere...nereye gidecek bu böyle ne olur artık yalvarırım birseyler yapın.sami hocam özlem hocam murat hocam dogu hocam....
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2007, 15:38:29 »

Mekke Medine Fotoğrafları konularını kilitleyen moderatör benim
Yani suçlu burda(eğer suç varsa)

olayı sadece bir bölümüyle yada daha açık bir ifadeyle sonuyç kısmıyla ele alan arkadaşlara öncesini yazıyorum.

Forum kurallarında
8- Bir tane konu açıp ya da başkası bir konu açtığında onun altına sınırları zorlayacak şekilde durmadan kopyala/yapıştır veya flood (durmadan konu açmak ya da mesaj göndermek) yapmayınız. diyor

ama bir ayı aşkın bir süredir Engin Hocam kendi konusuna sürekli mesaj attı.

aslında çok daha önce konuyu kilitleyecektim ama hassas bir konu olduğu için başka yönlere çekecek kişilerin tetikte beklediklerini biliyordum

ama şikayetler o kadar arttıki kilitlememem haksızlık olacaktı
Bu kararı verirken Genel moderatör özlemsabah hocamızla ortak karar aldık.br konuyu kilitlemek için herhalde tüm moderatörlerin  onayını almak gerekmiyor sanırım.

KONUYU BEN KİLİTLEDİM ELEŞTİRİLERİNİZ VARSA ŞAHSIMA YAPILSIN.SİTEYİ ELEŞTİRCEK BİR DURUM YOK

dilekgüler
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2007, 15:42:38 »

ben de söylemek istiyorum ki burada insanlar iyi niyetle birşeyler yayınlayabiliyorlar.fakat bazı düşüncelerle bu üyeleri rencide edebiliyorsunuz ya bıravo.ben de son 1 ay içinde ne döküman  falan göndermedim 1-2 yorum yaptım o kadar.çünkü bir konu göndermiştim ve hemen yanlış anlaşıldı.
ama şunu bilin ki coğrafyadan kopamadım.

buradayım .

Sadece Coğrafya..
VEYSEL ÇİFTÇİ
Uzman Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAM İÇİN COĞRAFYA

« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2007, 16:24:11 »

sevgili hocalarım lütfen yapmayın etmeyin el birliği olun bu siteyi ayakta tutalım.herkes giderse bu çark nasıl dönecek ben ve arkadaşlarım sizin gibi seçkin özverili hocalar olmadan ne yapar.başka nerden bilgi alabilir.çok yanlış biraz öğrencileri yeni coğrafyacıları düşünün.saygılarımla.

Big Bang
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2007, 19:38:08 »

Lütfen kimse bir yere gitmesin.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 26 Ağustos 2007, 20:08:29 »

arkadaşlar bu site hepimizin ben bu siteyi kendim ve benim gibi kendini geliştirme çabası içinde olan arkadaşlar için çok önemli görüyorum ve aklıma takılan konuların cevaplarını burada buluyor ve bildiğim bilgileri burada elimden geldiğince paylaşıyorum bu nedenle bütün arkadaşlardan hoşgörü ve özveri bakliyorum bizi en iyi anlayan yine bizleriz...

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
evrenim
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 26 Ağustos 2007, 21:10:03 »

yurt dışındaydım ve yeni döndüğüm için steden uzak kaldım.konu her ne ise bilemiyorum ama yıllardır çok sesli ve çok renkli bir toplumun bir ülkenin sadece bir rengi olarak bir arada yaşadıkta bugün neler oluyor bize...öyle bir hal  aldı ki hayatımız ,aynı konu ;sadece eğitim amaçlı kurulmuş bir sitede ortak amaçlara hizmet eden farklı görüşte olsakta aynı ülkede sadece mutlu ve huzurlu olmak isteyen bizleri bile birbirimize düşürmeye yetiyor.belkide bu siyasi ortamda amaçlanan bu ve birileri şuan çok mutludur çünkü maalesef biz yavaş yavaş çözülüyoruz.                                                                                                                            ben elifim .bigisayarıma format atıldı ve şifremi unuttuğum için artık yeni adımla devam edeceğim.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic