Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sözlü Kalkmadı ismi değişti hazırladığım şablona yorum yaparmısınız  (Okunma Sayısı 45620 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
melih_34
Uzman Üye

Performans: 79
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Eylül 2013, 17:10:57 »

Hazırladığım şablona yorum yapar mısınız lütfen bence sözlü kalkmadı ismi değişti
http://www.dosya.tc/server16/zDCQfN/NOTBAREM_Yeniy_netmeli_eg_re_ablon.docx.html

oku,ilme etme şek kırk cahilden iyidir bir eşek
muratarici
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2013, 18:45:26 »

Hazırladığım şablona yorum yapar mısınız lütfen bence sözlü kalkmadı ismi değişti
http://www.dosya.tc/server16/zDCQfN/NOTBAREM_Yeniy_netmeli_eg_re_ablon.docx.html

Ders ve etkinliklere katılım ayrı olarak gösterilmeyecek. Performans notlarından birini ders ve etkinliklere katılım için kullanacaksın. Ben yönetmeliğin 50. maddesinden böyle anladım.

(MADDE 50 - (Cool Öğrencilerin derse hazırlıkları, derse aktif katılımları ve dersle ilgili araştırma çalışmaları da performans çalışması kapsamında ayrıca notla değerlendirilir.)
melih_34
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2013, 19:03:59 »

ozaman performans ödevi için(yani kağıt üzerinde hazırladıkları için) bir not verilir, birde dersteki durumuna göre ismi performans adı altında birde sözlü notu verilebilir. Okul açıldığında e okuldaki not bareminde bakalım neler olacak ona gire daha iyi değerlendiririz.

acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2013, 19:21:26 »

proje notunun sene sonu/2. dönem olması şart değil, 1. dönem alır, bitirirve notu 1. dönem ortalamasına katılır...

melih_34
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2013, 19:46:43 »

evet haklısınız hocam sütunlar kağıda sığmayacağı için böyle yazdım 1.de olabilir 2. dönemde olabilir.

ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2013, 21:23:30 »

Hocam bana göre doğru doğru bir yorum ve çizelge...
ringside
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adasokağı Anadolu Lisesi / ADANA

« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2013, 09:43:58 »

MADDE 51 de dönem sonu puanının nelerden oluştuğu verilmiştir.

a) Sınavlardan alınan puanların,
b) Performans çalışması puanının/puanlarının,
c) Varsa proje puanının,
ç) Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı derslerde ayrıca hizmet ve/veya temrin puanlarının aritmetik ortalamasından elde edilen puanın
aritmetik ortalaması alınarak belirlenir.

dolayısıyla ders veya etkinliklere katılım için ayrı bir puanlama yapmamıza gerek yok diye düşünüyorum. ders veya etkinliklere katılım performans çalışması puan/puanlarının içine yedirilecektir bence.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür Ve bir orman gibi kardeşcesine!..
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2013, 18:34:03 »

Çizelge doğru gibi.. Benim anladığım sözlü notunun yerini iki not almıştır.
Birincisi:Performans ödevi sonunda alacağı not(Öğrencinin her dönemde kaç performans ödevi(görevi) alacağı zümreler tarafından belirlenir)
İkincisi ise;öğrencilerin sınıf içi performanslarına göre verilecek nottur.(50.maddenin 8.fıkrası)
saint
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2013, 19:11:33 »

e-okul çıktısı almak varken,böyle şeylerle uğraşmanın anlamı yok.eskidendi liste oluşturmak...
ZENEG
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2013, 19:12:33 »

Birincisi:Performans ödevi sonunda alacağı not(Öğrencinin her dönemde kaç performans ödevi(görevi) alacağı zümreler tarafından belirlenir)
İkincisi ise;öğrencilerin sınıf içi performanslarına göre verilecek nottur.(50.maddenin 8.fıkrası)
Sayın hocam performans puanını sınırlamak veya sabitlemek mevcut yönetmeliği göre mümkün değil. Yazdığınız konu dışında da öğrenciye performans puanı verebilirsiniz. Örneğin; 50. maddenin 2. fıkrası:''(2) Öğrencilerin ders yılı içinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettikleri başarılar, ilgili dersin proje veya performans çalışması olarak tam puanla değerlendirilir.'' hükmü gibi.
melih_34
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2013, 19:37:15 »

Saint hocam bende biliyorum e okulda şablon var amaç sözlü var mı yok mu tartışması yapmak, bilgi amaçlı, zaten o şablonu kimse kullanmayacak

cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2013, 19:48:17 »

Sayın hocam performans puanını sınırlamak veya sabitlemek mevcut yönetmeliği göre mümkün değil. Yazdığınız konu dışında da öğrenciye performans puanı verebilirsiniz. Örneğin; 50. maddenin 2. fıkrası:''(2) Öğrencilerin ders yılı içinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettikleri başarılar, ilgili dersin proje veya performans çalışması olarak tam puanla değerlendirilir.'' hükmü gibi.
Doğru söylüyorsunuz Hocam,bilgilendirme için teşekkür ederim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic