Sayfa: [1] 2 3 ... 7   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Okulunuzda Karşılaştığınız İlginç Anlar  (Okunma Sayısı 38649 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 06 Nisan 2007, 11:01:48 »

Okul ortamında yaşadığınız vaya şahit olduğunuz ilginç anlar?

Ben dün şahit olduğum kareyi payşlaşmak istiyorum.
Derse girdiğim bir okulda öğretmenler odasında çok sert mizaçlı bir bir öğretmen arkadaşımız döner dönmez bayan öğretmeninin karşısında eli cebinde olan bir öğrenciyi görünce hiddetle
"çıkar elini cebinden" dedi. O arada öğrenci çok sakin bir şekilde
"Hocam para çıkartıyordum" deyince öğretmenin yüzündeki ifadeyi görmenizi isterdim.
Arkadaşımız hiçbir şey diyemedi.

ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2007, 11:33:31 »

yargılamadan önce dinlemek gerekiyor.yoksa böyle zor durumlara düşebiliyor insan

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2007, 13:05:30 »

Yanlışlık başka bir öğretmenin karşısında o müdahaleyi yapmakta.Öğrencileri düzelteceğiz diye birbirimizi kırıyoruz...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
izmirbuca
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2007, 13:11:31 »

ben rizede görev yapıyorum.
hangi birini anlatayım. hergün bir iki fıkrada rol alıyorum istemedim.

AVŞAR BEYİ
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi
Fatma Saygın Anadolu Lisesi
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2007, 08:37:51 »

bayan arkadaş daha zor duruma düşmüştür
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2007, 09:34:35 »

ben rizede görev yapıyorum.
hangi birini anlatayım. hergün bir iki fıkrada rol alıyorum istemedim.
Hocam yaşayanlardan dinlemek daha hoş olur sanırım.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2007, 12:27:13 »

Ben Trabzon'un of ilçesinde görev yaptığım zamanda lise son sınıfta iki tane muzip öğrenci vardı ben onları daha yeni yeni tanıdığım bir sıraydı birgüm derse  daha girer girmez öğrencinin birisi hemen parmak kaldırarak ayğıya kalktı ve " hocam hasan bana hayvan dedi"  deyince hasanda ayağıya fırlıyarak "hocam ben ona aslında aslan demek istedim, aslanda bir hayvan değilmi" dedi.Ben tabi onların niyetini anladım ve bende sahte bir  sinirli poz takınarak " ikinizde hayvansınız ,oturun yerinize hayvanlar" dedim onlar çok şaşkın bir şekilde yerlerine otururken  bende gülerek "yani ikinizde aslansınız demek istedim" deyince sınıf kahkahayı bastı tabiki.Olay ayniyle vakidir arkadaşlar,tabiki buradaki hayvan kelimesi hoş olmasada espiri mahiyetinde söylendiği için biraz yumuşatılmış oluyor,öğrencinin gururunu rencide edici kelimeleri kesinlikle kullanmam.Şunuda belirtmeden geçemiyeceğim Doğu Karadeniz insanı gerçekten çok espiritüel insanlar ben lokalde okey oynarken yaptıkları espirilerle masanın üstüne kapanıyordum gülmekten,ne güzel günlerdi o günler....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2007, 15:12:55 »

Bu yıl 1. dönem, ders zili çaldı sınıfıma gidiyorum öğrenciler merdivende sohbet ediyorlar, gençler bakınız zil çaldı biz sınıfa gidiyoruz siz niye sınıfınıza gitmiyorsunuz dedim. "Olabilir hacam" dedi birtanesi.  Elimi kafamın üzerinde gezdirdim acaba örümcekmi var diye. 
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2007, 15:22:27 »

Zümre arkadaşım 9.sınıflarda jeolojik zamanlar konusunu anlatıyor.Öğrencinin biri parmak kaldırıp soruyor:"Hocam biz 2007 yılındayız nasıl oluyor da 4 milyar yıldan bahsediyoruz?" Huh?

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2007, 17:46:01 »

Tbec dersinde yoklamayı aldıktan sonra şöyle bir sınıfı kontrol amaçlı gezdim ve bir öğrencinin yanında durdum. o öğrenci bana  "hocam bu en sevdiğim konu" dedi. ve o anda öğrenciye önündeki kitabın   açık olan sayfasını gösterdim. konu başlığı "yem bitkileri" idi.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

türkü
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2007, 18:56:55 »

İlköğretim de öğretmenlik yapıyorum doğum izni dönüşü öğrencileri pek tanımıyorum.Annelik duygularım son sınırında, sınıfta bir düşme sesi ile irkildim konuyu yazdığım sınıf defterinden ve birinin kafasını ovaladığını görerek 'gel öpeyim de geçsin ' dedim ama evde değil okulda olduğumu anımsamam fazla zamanımı almadı.Hiç bozuntuya vermeden içimden, gelirse öperim dedim.Kısa bir süre sonra yanımda öğrenci belirdi ben neren ağrıyorsa göster dedim. Çocuk eğildi kafasını öptüm 'geçtimi' dedim mutlu bir ifade ile evet dedi.Kısa zamanda bu davranışım iyi bir etki yaparak veliler arasında hatırı sayılır bir değer kazanmıştı,Çocuk her yerde çocuktu bense her yerde aynı şeyi yapabildim.Şimdi lisede yim lakabın ANNE:)
ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2007, 20:42:36 »

öğretmenliğe ilk olarak İstanbul Bakırköy ticaret meslek lisesinde ücretli öğretmen olarak başlamıştım. derse girdiğim ilk gün arkadaşları dalga amaçlı sınıfın en yaramaz çocuğuna şaban diye sesleniyorlardı ve çocuk sürekli disiplini bozmaya çalışıyordu. ve ben ilk günün heyecanı ve birazcıkta sinirin etkisiyle bu şaban isminin bir alay değilde gerçek olduğunu düşünerek çocuğa şaban sessiz ol diye bağırmıştım. ee haliyle çocuk çok bozulmuş bende biraz kızarmıştım.

elifim
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2007, 21:29:17 »

göreve ilk başladığım günlerde çocukları sıradan içeri alacağım,diğer okuldan bir kaç öğrenci bahçede gezinip duruyor.tabi henüz kimseyi tanmadığım için onlarıda bizden sandım sıraya girmeleri için uyardım.çocuk yaklaştı ''kim lan bu havalı dedi''bizim çocuklar kahkahayı bastı tabi.beklemediğim için nasıl davranacığımı bilemedim,epey çuvalladım.liseye geçince öğrencim oldu aynı çocuk,geçirmedim dersimden (! ).

Taş yeşermez gelmiş de olsa nevbahar,                 Toprak ol da bak ne güller açar...                         Taş gibiydin,çok gönül yıktın yeter,                      Toprak ol da üstünde hoş güller biter.                   MEVLANA
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 15 Nisan 2007, 07:33:23 »

göreve başladığım ilk günler, herhalde görev aşkı olacak ki derse kaptırmışım kendimi, zamanın nasıl geçtiğini farketmedim. bir ara bir ses duydum. cümlemi bağladım, gelecek dersin konusunu söyledim ve masadan eşyalarımı topladım. kapıda tam çıkacakken kapının yanındaki sırada oturan öğrenci bana       " hocam nereye gidiyorsunuz" dedi.  ben de zil çaldı duymadınız mı deyince hocam "o yoldan geçen tüpçünün sesiydi" dedi (buralarda o dönem aygaz melodisi meşhurdu). artık dersin sonuna kadar gülüştük.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #14 : 17 Nisan 2007, 21:08:22 »

Geçenlerde bi arkadaşımız anlattı.
eskiiii müdür yardımcılarımızdan ahmet .... yeni araba almıştı..arabayı okulda teslim etmişler ahmet beye.tabi müdür beyde usta bi şoför olarak arabanın motorunu açacak... şeker fabrikasına doğru arabanın motorunu açacak müdürüm...DİREKSİYONDA MÜDÜR BEY.... Neyse sonuçta talihsiz bi kaza araba hurda ikiside ölümden döndü... hastanede yatıyorlar..müdür beyin muzip arkadaşları müdürbeyin yanında duyabileceği bi tonda ama gizli konuşuyormuş gibi "biliyormusunuz ahmet öldü" demişler... müdr bey gözlerini açmış ağlamaklı bi sesle "MEN DEDİM DE YAVAŞ SÜR" demiş..tabi herkes yerlerde gülmekten...neyse hastaneden çıktıktan sonra sormuşlar müdür beye arkadaşları "avdırehman arabayı sen kullanıyormuşsun"..el cevap "YAW MEN CANIMIN DERDINDAN NE DEDOĞIMI BILERDIM HANİ"...

Sayfa: [1] 2 3 ... 7   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic