Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lise'deki Coğrafya Öğretmenlerimiz nasıl ders anlatırdı?  (Okunma Sayısı 9822 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tornado70
Yeni üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Ekim 2010, 17:46:46 »

Lise'deki Coğrafya öğretmenlerimiz nasıl ders anlatırlardı hatırlayan var mı?Benim öğretmenim genelde kitaba bağımlı,deftere özet çıkarttıran,zaman zaman da grup çalıştırması yaptıran (özellikle bölgeler konusunda) bir öğretmendi kulakları çınlasın...
geography12
VIP Üye

Performans: 66
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2010, 17:57:27 »

Ben özellikle ülkeler coğrafyası dersinde bende iz bırakan hocamı hiç unutmam. Kendisine saygım fevkaladeydi. Küçüklüğümden beri düşündüğüm coğrafya öğretmenliği hocam sayesinde daha da perçinleşti. Çünkü her hafta sınıfta mutlaka bir ülkeyi tahtaya çıkıp anlatırdım. Beni övmesi hoşuma giderdi. Öğretmenliğe giriş antremanları yapmışım.

Sen ey yardım sevenim, ruhumu derde saldın
Yalnızlığım ağlarken gülenim, nerde kaldın

Bilmezsin ayrılığın ağı kokan dilini
Hâtıra bırak bana oyalı mendilini

Paslandı buzdağları ortasında çeliğim
Gözlerinden hatıra kaldı kekemeliğim...
cihansteyr
Üye
**

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2010, 18:30:48 »

Orta okulda milli coğrafya dersinde her sınavında dilsiz harita soran bir coğrafya öğretmenim vardı yanlış hatırlamıyorsam adı  Muzaffer Karagöz olmalı.Buca Eğitim mezunuydu.Bir sınavındaki Ege Bölgesinin  dilsiz haritası  hâlâ gözümün önündedir. Ancak geçer not alabiliyordum dersinden.Bölümde de harita dersini bir türlü sevemedim belki de ondandır kim bilir? Smiley
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2010, 18:54:08 »

Oğlum sen arkadaşının kaldığı yerden devam et okumaya...   Huh? Huh? Huh?

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
geography12
VIP Üye

Performans: 66
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2010, 19:03:31 »

Oğlum sen arkadaşının kaldığı yerden devam et okumaya...   Huh? Huh? Huh?
Çok komikti. Teşekkürler....

Sen ey yardım sevenim, ruhumu derde saldın
Yalnızlığım ağlarken gülenim, nerde kaldın

Bilmezsin ayrılığın ağı kokan dilini
Hâtıra bırak bana oyalı mendilini

Paslandı buzdağları ortasında çeliğim
Gözlerinden hatıra kaldı kekemeliğim...
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2010, 19:11:31 »

Kaşif Akkanat 'tı hocamın ismi.Yeni gelmişti bizim liseye..Çok sevecen, çok nazik, çok iyi ders anlatan bir hocamızdı...Bizleride çok severdi...Allah razı olsun...Daha sonra bizim  liseye müdür olmuş :-)

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2010, 21:11:06 »

en iyi hatırladığım tüm nevi hayvan sıfatlarını bize söyler geçerdi. en iyi yaptığı buydu.
orhanözcan
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2010, 07:26:50 »

Bir arkadaşımız tahtaya yazardı.Bizde deftere geçirirdik.Kendisini öğretmen sanan varlık beyaz dizi romanlarını okurdu.
ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2010, 11:07:19 »

Benim hocamda ilk yıl resmen bir Nazi disipliniyle ders işlerdi.Daha sonraki yıllar ise bu sert tavrı yerini tamamen arkadaş canlısı bir kişiye dönüştü.Aslında bir nevi Bir istiridye idi hocam.O sert kabuğun altındaki inciyi keşfetmek size kalmıştı.Çetin bir cevizdi o kabuk.Ama kırdğınız zamanda inci görülmeye değerdi.Sanırım inciyi görebilen sanslı kişilerdenim.Ama bu disiplini gerçekten dozunda ve yerinde olduğuna inanırım.Konular arasında apansız bir sekilde sizi ayağa kaldırıp aniden sorular sorabılırdı.İşte bu yüzden sınıfta ya bana soru sorarsa korkusuyla derse daima hazırlıklı gitmek zorundaydık. ( Laf aramızda buralarda kendisi neyse cok görünmeden ufak ufak yol alsam hiç fena olmaz Smiley )

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
boydak
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

coğrafyayı çok seven bir öğrenci

« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2010, 13:51:02 »

lise son sınıf öğrencisiyim. misafir sayıldığım için coğrafya hocam hakkında yorum yapma yetkisine sahibim diye düşünüyorum. hayatımda en çok sevdiğim ve dersi en iyi anlattığını düşündüğüm hocam .yazılıları oldukça zordur fakat, işlemediği hiç bişeyi sormaz.dersi ağırlıklı olarak kendisi anlatır,arasıra sorular sorar gündem daima takip edilir.gayet sevecen ve samimi , onun sayesinde coğrafya öğretmeni olmayı planlıyorum Smiley
realist
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2010, 15:28:18 »

sadece sürekli tehditler savurduğunu hatırlıyorum. Ders anlattığını hiç hatırlamıyorum
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 12 Ekim 2010, 07:11:03 »

Lisede iki coğrafya öğretmenim oldu.Birincisi kitaba bağlı ders işleyen her anlamda ağır bir bayandı.O dönemdeki müfredatın da etkisiyle hiç bir kalıcılığı olmayan bir ders işleme yöntemi vardı. İkincisi de bir ziraat mühendisiydi. Yani aslında ben de coğrafyayı üniversitede sevenlerdenim.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
BORA BORA
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2010, 17:19:37 »

üç tane coğrafya öğretmenim oldu ikisi çok iyi idi.biri berbattı resmen.ben ondan daha iyi seviyedeydim diyebilirim.
çızgı ölçek,berezilya tabirleri aklımda kalanlar:)

KFL
cografius
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

dünyalar bizimdir...

« Yanıtla #13 : 12 Ekim 2010, 19:09:28 »

malesef lisedeki coğrafya hocamız 5 dk.ders işlerdi geri kalan sürede her zaman ateizmi anlatıp halkı aşagılardı..yaptıgının yanlış oldugunu biliyorduk fakat sesimizi çıkaramıyorduk..
SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2010, 19:24:33 »

Güzel anlatırdı.... İsmini bile coğrafi kavramlarla söylerdi... adınız nedir hocam?: aylardan biri, soyadınız hocam?: çiçeklerden biri
Kasım Menekşe. Kendisini saygı ve sevgilerimle anarım...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic