Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nasıl Bir Öğretmen İstersiniz?  (Okunma Sayısı 9623 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gecmisingolgesi
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

Her şehrin bir cenneti vardır

« : 01 Mart 2009, 21:51:52 »

Evet arkadaşlar heralde herkesin en sevdiği  ve hiç sevmediği öğretmenleri olmuştur   şimdi sizden eğer isterseniz mümkünse isteyinn   nasıl bir öğretmen istediğinizi yazmanızı istiyorum biliyorsunuz ki bu sitede öğretmenler çoğunlukta bu yüzden  yorumlarınız önemlii  Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

bence bir öğretmen öğrencisiyle arkadaş olmalı herşeyden önce  ,anlayışlı olması sabırlı olması şart zaten vss vss diğerleri de sizden  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy 

" kendini önemseyenler  önemsenmeyenlerdir"
 " bir insana verebileceğiniz en büyük tepki tepkisizliktir "
cCcESRAcCc
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 03 Mart 2009, 18:19:38 »

GÜLSÜN GÜLSÜN GÜLSÜNN
KOPYA CEKMEYE MAHAL VERMESIN
 Grin
beyazmelek
Sürekli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Mart 2009, 19:34:02 »

güler yüzlü sakin eğlenceli vs olsun arkadaş gibi çok güzel olur

HEPİMİZ HAYATIN KISALIĞINDAN SÖZ EDERİZDE BOŞ GEÇEN ZAMANIMIZI NASIL KULLANACAĞIMIZI BİLMEYİZ
consinus
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 03 Mart 2009, 20:49:24 »

Bence ideal bir öğretmende şu kriterler bulunmalı;
>Dersi boğucu ve sıkıcı geçememeli,
>Gerektiği yerde ciddi olmalı; gerektiği yerde espriye yer vermeli,
>Öğrenciyle Marslı-Dünyalı gibi olmamalı gerektiği yerde sorunlarına çözüm bulup arkadaş gibi olmalı,
>Kendisini her zaman HER YÖNDEN geliştirmeli -çünkü gelecek nesiller onlardan aldıkları bilgileri, önemli noktaları yaşamının her alanında kullanacaklar. EĞİTİM ve ÖĞRETİM beraber olmalı sadece biri olmamalı- Wink Wink

Diyar-ı küfrü gezdim beldeler kaşaneler gördüm.                             
Dolaştım mülk-i İslam-ı bütün viraneler gördüm.                           

Ziya PAŞA

Coğrafyayı anlamak; hayatı anlamaktır!..
nkaradag
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Mart 2009, 09:58:50 »

İdealist olmalı, kendinden bir şeyler vermeden emeğinin karşılığını almayı beklememeli,
bilgisini konuşturmalı ,zekasına hayran bırakmalı,dersler öğrenci katılımı ile geçmeli, yeri geldiğinde sevgisini esirgememeli,öğütlerini yapıcı olarak kullanabilmeli çünkü bunlar geleceğini inşaa etmek üzere öğrencinin kulağına küpe olacaktır ve bir gün bunlar için öğretmeninin hayatı üzerindeki etkilerini paylaşmak üzere sizleri bulacaktır. Sizlere neler borçlu olduğunu her zaman hayatının her deminde dile getireceklerdir. Ben coğrafya öğretmenimden çok şey öğrendim, bir çok davranışını kendime ilke edindim ve yıllar sonra (tam 10yıl )izini kaybettikten sonra bu sitede üyeler ve yazışmalarınızla kendisinin izini buldum. Konu ile ilgili Doğu Ateş hocamıza mailler attım, kendisine ulaşmak için yardımını istedim. Ancak Doğu bey dönmeden izini buldum ve şuan kendisi ile iletişim kurabiliyorum. İstediğim öğretmen karakterini ben eğitim hayatım boyunca buldum. Darısı öğrencilerinizin başına ,konuyu açan hocamıza teşekkürler bu vesile ilede burdan Mükerrem ÇELİK hocama emeklerinden ötürü teşekkürlerimi sunarım.

Hayat İnsanın Cesareti Oranında Daralır Yada Genişler! Hayatini Kontrol Etmek Senin Elinde
Nilgün Kahraman
Yeni üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 04 Mart 2009, 11:46:10 »

Bir Orkestra şefi gibi olmalı. Çalınaçak parçayı çok iyi bilmeli fakat kendisi çalmamalı. Çok iyi idare ederek sınıfa o parçayı çaldırmalı. Müzik Dünya'nın farklı köşelerinden duyulacak kadar gür ve etkileyici olmalı. Yine bu sınıflar kendi parçalarını üretemeli. Nede olsa mükemmel bir orkestra şefleri var. Biraz mecaz anlatım oldu fakat sanırım anlaşılır
ege96
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 04 Mart 2009, 12:19:31 »

iyi bir iletişim öğrencilerin öğrenmelelerinde son derece önemlidir.aşırı disiplin ve otoriteden uzaklaşmalı,coğrafya dersini kültür hazinesi olarak göstermeliyiz.ders süresinin 5 dakikasını dinlendirme,en az 5 dakikasınıda öğrencilerin kendilerini ifade edebilmelerine ayırmalıyız.isimleriyle birşeyler sormalı,doğru cevabı bulmalarına yardımcı olmalıyız.en önemlisi onları önemsediğimizi hissettirmeliyiz...
yazgülü17-19
Uzman Üye

Performans: 253
Çevrimdışı Çevrimdışı

''ÖĞRENCİ''

« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2009, 16:47:07 »

ah benim halil hocam o;bitanedir.bence onda bir öğretmende aranan tüm özellikler var.yeri geldiğinde güler,yeri geldiğinde kızar,yeri geldiğinde bize bir öğretmen değilde bir arkadaş,abi,hatta baba olur..derside çok güzel anlatıyor...teşekkürler halil hocam!!..

HİÇ KİMSEYİ BİLDİĞİNİN ÖTESİNDE YARGILAYAMAZSIN VE BİLDİĞİN NE KADAR DA AZ...
western22
VIP Üye

Performans: 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

S.TELLİOĞLU Mersin Akdeniz Anadolu İmam Hatip L.

« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2009, 17:28:10 »

geçenlerde teftiş geçirmiştik,il geneli olarak.müfettişlerden biri bizim okula geldiğinde anlatmış.okulun birinde öğretmen dersin tamamını öğrenciye anlattırmış.müfettiş demiş ki:hocam senin öğrenci merkezli eğitim anlayışın bu mu?Evet,kesinlikle öğrenci merkezli olmalı eğitim,ama yukardaki kadar da değil tabiki SmileySmiley

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.
suruçlu esra
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2009, 18:50:00 »

yeri gelince sert yeri gelince yumuiak olmalı otoriteyi saglamalı dersini hakkıyla anlatmalı

gülki hayatta sana gülsün üzülme seni üzenler üzülsün kaybettiklerini düşünme seni kaybedenler düşünsün mutluluğl hakkeden gözlerin hep gülsün
macellan
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2009, 19:01:14 »

evet gördüğüm kadarıyla herkes benzer ifadelere yer vermiş .güler yüzlü,arkadaşvari v.s.
tamam bende sizlere aynen katılıyorum da peki okullarda duyduğumuz ve bildiğimiz farklı dünyaların öğretmenleri de var.acaba biz coğrafyacılar mı ideal öğretmen profilini oluşturuyoruz yoksa burada söylenenlerin dışında mı hereket ediyoruz?

E.DEMİRKOL-MUCUR İMAM HATİP LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
belma şahin
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 13 Nisan 2009, 14:42:35 »

bence en önemlisi anlattıgı dersi ögrencilerine sevdirmeyi başara bilsin...
demirajans
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 31 Temmuz 2010, 17:50:33 »

bilgisinden çok anlatımı iyi olmalı bildiğini aktarabilmeli, derste farklı genel kültür bilgileride vermeli zevkli biri olmalı Smiley
dağ çileği
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 02 Ağustos 2010, 11:18:55 »

bence bir öğretmen lise mezunu imamdan,polisten,astsubaydan ve uzm.çvş.dan daha az maaş almalı,ondan sonrada bilgisini,zekasını ve karizmasını konuşturmalıdır.
boydak
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

coğrafyayı çok seven bir öğrenci

« Yanıtla #14 : 02 Ağustos 2010, 11:46:43 »

bence bir öğretmen öğrencisini anlayabilmeli,neyi istediğini neyi istemediğini iyi analiz etmeli ve buna göre davranmalı.anlattığı dersi öğrencisine sevdirmeli,güleryüzlü olmalı ama bu asla aşırı samimiyete dönüşmemeli.derste sadece konuyu anlatmakla kalmayıp yaşam tecrübelerini öğrencilerine aşılamayı bilmeli.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic