Anket
Soru: sizce coğrafya anlaşılması zor bir ders midir?
kesinlikle zor - 22 (6.1%)
evet - 14 (3.9%)
bazen anlaşılması zor olabiliyor - 191 (52.9%)
hayır - 133 (36.8%)
bilmiyorum,emin değilim - 1 (0.3%)
Toplam oy: 0

Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya anlaşılması zor bir ders midir? (anket)  (Okunma Sayısı 19899 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
irem00
Üye
**

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Aralık 2007, 10:04:59 »

yorumlarınızı bekliyorum
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2007, 11:11:29 »

En az sayısal dersler kadar zor olduğunu düşünüyorum.Birşeyleri ezberleyerek başarı gelmiyor.iyi bir mantığa,olaylar arasında bağlantı kurabilmeye ve sağlam bir altyapıya ihtiyaç var.Gerçi bunu bizim müdüre bile anlatamadım ama neyse...Her toplantıda başarı düşüklüğü nedeniyle tartışma çıkıyor

Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2007, 13:22:20 »

Evet coğrafya dersi kesinlikle ezber yapılarak başarılabilecek bir ders değil.İyi bir mantık istediğinden şüphe yok. Okulumuzun deneyimli fizik öğretmeni  ""coğrafya öğrenebilen herkese fizik öğretebilirim"" demişti. Gerçekten de coğrafya dersi her alan da yeterlilik isteyen bir ders..
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2007, 13:23:59 »

Arkadaşlar sanırım bu soru öğrenci üyelerimize soruluyor.Bizim bakış açımız onlardan farklı bırakalım onlar yorum yapsın...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2007, 14:27:11 »

yorumlarınızı bekliyorum

aslında konuyu açmış olmandan dolayı ik yorumu da senden duymak isterdik irem00  Smiley
(konu başlığı açık olmadığı için değiştirilmiştir)

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2007, 14:35:07 »

Bence bu anlatan öğretmenden öğretmene ve öğrenciden öğrenciye değişir diye düşünüyorum.
irem00
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2007, 15:10:46 »

ben herkesten yorum bekliyorum.bu soruyu sormamın nedeni de zaten benim bu dersi anlayamıyor olmam:(
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2007, 16:24:44 »

ben herkesten yorum bekliyorum.bu soruyu sormamın nedeni de zaten benim bu dersi anlayamıyor olmam:(
Çalıştığım okullarda coğrafya dersi hep en anlaşılan ve başarı oranı en yüksek derslerden olmuştur.Öyle ki bazen idareciler bu yüksek başarıdan dolayı coğrafyayı pek ciddiye almaz,nasılsa herkes anlıyor diyerek önemli ders yerine bile koymaz.Tabii bizim isteklerimiz de pek yerine getirilmez.Sizin anlamıyor olmanız,derse yanlış çalışma ve gereken önemi vermemenizden olabilir.Bir de kaçıncı sınıftasınız bilmiyorum.Eğer fen bölümü öğrencisi iseniz siz de coğrafyayı klasik angarya görenlerden olabilirsiniz.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Kürşat ERGİN
Deneyimli Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2007, 17:27:09 »

lise 1 konuları öğrenci seviyesine göre zor
bence 9.sınıf müfredatı ile 11.sınıf yer değiştirilmeli ve ders saati artırılmalı
irem00
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2007, 18:01:13 »

Çalıştığım okullarda coğrafya dersi hep en anlaşılan ve başarı oranı en yüksek derslerden olmuştur.Öyle ki bazen idareciler bu yüksek başarıdan dolayı coğrafyayı pek ciddiye almaz,nasılsa herkes anlıyor diyerek önemli ders yerine bile koymaz.Tabii bizim isteklerimiz de pek yerine getirilmez.Sizin anlamıyor olmanız,derse yanlış çalışma ve gereken önemi vermemenizden olabilir.Bir de kaçıncı sınıftasınız bilmiyorum.Eğer fen bölümü öğrencisi iseniz siz de coğrafyayı klasik angarya görenlerden olabilirsiniz.
tm öğrencisiyim.ben yapmaya çalışıyorum ve yazılılarımdan da yüksek alıyorum.herkesin kapasitesi aynı değildir diye biliyorum ben.yani seviyorum ama yapamıyorum.herkesin çalıştığından daha fazla çalışarak arayı kapatıyorum.10. sınıftayım ve 10. sınıf konuları güzel.ben genel olarak bakıldığında nasıldır onu öğrenmek için böyle bir anket açtım.
VEYSEL ÇİFTÇİ
Uzman Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAM İÇİN COĞRAFYA

« Yanıtla #10 : 02 Aralık 2007, 18:25:22 »

benim görüşüm bazen anlaşılması okadar kolay bazen ise sayısal bir dersmiş gibi anlaşılması zor.

cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #11 : 02 Aralık 2007, 21:08:20 »

her hangi bir konunun anlatılması anlaşılması kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. ben coğrafya dersinin kolay anlaşılabilir çoğu konuları güncel ve zevkli bir ders olduğunu savunurum her zaman.
derslerime girerkende temelde coğrafyanın kolay olduğunu herkesin başarılı olabileceğini istekli olmaları gerektiğini bu dersi bir kabus gibi görmemelerini tavsiye ederim. ve temel konuları vererek öğrencilerin uç bilgilere doğru istekle   ulaşmasını sağlamaya çalışırım.   

aligulersoy
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Aralık 2007, 01:07:12 »

Merhaba! Soyut konuların aktarımı zordur! İnterdisipliner yapısıyla coğrafya "sentez" bilimi niteliğiyle ön plana çıkmaktadır. Bu meyanda örneğin iklim, levha tektoniği vs gibi etkilerini hissettiğimiz ama oluşumlarını, dinamiklerini anlatmakta güçlük çektiğimiz konuların somut örneklerle, mümkünse (çoğu zaman bu imkanı bulamıyoruz!) sunu, video yoluyla aktarılması elzemdir. İyi çalışmalar!
eminegulsum
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 03 Aralık 2007, 10:14:51 »

bana göre coğrafyanın belli bi konusu hariç diğer konuları kolay
meliss
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 03 Aralık 2007, 18:32:48 »

bence coğrafya bazen zor bazen kolay  şimdilik kolay ilerisini bilemem:?
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic