Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uzungöl Tartışması ve Gerçekler...  (Okunma Sayısı 20897 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 30 Mart 2009, 22:26:13 »

Doğu hocamın üslubu biraz sert olabilir ama, bu durum bilimsel gerçekleri değiştirmez. Doğu hocam çok güzel bir şekilde görüşünü dile getirmiş bence.

Doğu hocamızın izniyle makalesini ve başka bir çalışmayı aşağıya ekledim.

http://www.cografya.biz/forum/empty-t18776.0.html

Dünyayı güzellik kurtaracak...
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 31 Mart 2009, 08:53:16 »

Bu konuda bazı şeyler ifade etmek  istiyorum;bilimsel bir konuda kendi fikrini ispatlamaya çalışan Doğu Hocaya bu kadar aşırı yüklenmek insafsızlıktır.İster alüvyal ister heyelan set gölü olur eskiden şu hoca böyle demiş öyle ise doğrusu budur mantığı yerimizde saymamaızın asıl nedenidirEleştiren kişilerin kaç bilimsel makalesi var acaba.
bu makaleyi yazan kişi Doğu Hocam değilde başka biri olsaydı "tek kelime ile şahane" "süper "mükemmel" gibi iltifatların havada uçuşucağından adım gibi eminim.
eleştiriyi üslup yönünden ele alan arkadaşlara ise söyleyeceğim şu "her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır"

Makale için Doğu ATEŞ hocama teşekkürlerimi sunmak istiyorum

mzor
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 31 Mart 2009, 20:41:10 »

Arkadaşlar tartışma mevzusunda başkalarını desteklerken yada eleştirirken adımızı yazma inceliğini göstersek gerçekten çok güzel olacak. İnsanları eleştirirken isim verme nezaketine sahip olalım lütfen. Bakın eleştirme ve cevap verme yeteneğine sahibiz.

Mehmet ZOR
Kıraç
VIP Üye

Performans: 479
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 31 Mart 2009, 21:13:18 »

Doğu hocam önce sizi saygıya davet ediyorum... Ben sizin uslubunuzu kullanmayacağım...
Benim yorumum sadece  bilimsel bakışınızın sağlıklı olmadığı konusundaydı ama malesef siz olayı farklı mecraya taşıma gayreti içindesiniz..
Beni her fırsatta linç girişimine kalkışıyorsunuz diye bir tabir kullanmışsınız....sizden rica ediyorum sizinle hangi konuda ben daha önce tartıştım veya şahsınıza yönelik bir linç girişimim oldu lütfen örnekleyin....eğer bunu ispatlamazsanız siz müfteri durumuna düşersiniz...
Ayrıca kimliğim konusunda hiç kimseden çekinmediğimi ve tartışmalardan çekinmediğimi gayet iyi bilirsiniz...
sizi linç konusunda ispata davet ediyorum...
Hocamın yazdığı yazıdan medet umarak demişsiniz sayın hocam benim yazımın hocanızın yorumundan önce yazılmış olduğunu bile görmeyecek kadar hırslanmışsınız.... ...ayrıca ben yazımda göl tartışması yapmadım..tekrar aklı selim okumanızı tavsiye ediyorum...sadece başka insanların görüşüne ve bilimsel çalışmalarına saygı göstermenizi istedim..yazım önceki sayfada tekrar okuyun...

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRKİYE'NİN GEÇMİŞİ DEĞİL, GELECEĞİDİR....
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 01 Nisan 2009, 06:22:03 »

Sayın Doğu Bey,

Bakıyorum da sizin fikirlerinizi desteklemeyen birileri çıktığında saldırgan bir tavır alıyorsunuz. Neden acaba?

Sizin öncelikle şunu öğrenmeniz gerek: Herkesin fikirlerine, düşüncelerine saygılı olmak. Bu sitede sizinle aynı görüşleri paylaşmayan insanların olduğunu da bilmek.

İyi bir meslek sahibi olmanın, iyi bir coğrafyacı olmanın yolu aynı zamanda saygılı, erdemli, dürüst olmaktan geçiyor. Ama kanaatimce sanırım siz iyi bir coğrafyacı olamayacaksınız.

Bu yazıma cevap yazsanız da, tekrar size cevap yazmayacağım. Çünkü diğer üyeleri ikili tartışmalarla meşgul etmek istemiyorum. Sizin tarzınız bana uymaz. Türkçemizde yer alan bazı uygunsuz kelimeleri sizin için kullanmayacağım. Bana yakışmaz.

Bu şekilde bir yazı yazdığım için de, siteye üye arkadaşlarımdan, Sami hocamdan, diğer yönetici arkadaşlardan özür diliyorum.
mete2
Sürekli Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 25 Şubat 2012, 12:47:47 »

Sayın hocam bizleri bu konuda aydınlattığınız için teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim
coğrafyam01
Deneyimli Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 25 Şubat 2012, 16:02:45 »

Saygıdeğer arkadaşlar, bizler neden bu gölü sadece bir kategoriye sokmaya çalışıyoruz.Yani demek istediğim bu gölün oluşumundan hem HEYELAN hem de ALÜVYAL SETLEŞME sözkonusu olamaz mı?
Bilindiği gibi bazı göllerin oluşumunda birden çok faktör etkilidir. örneğin Van Gölü, tekto-set (karma oluşumlu)
yani hem volkanik set hemde tektoniktir. Zira Göler Yöresi göllerin bir çoğu tekto-karstik oluşumludur.
Naçizane fikrim Uzun Göl'ün oluşumu - yeni bir tabir olacak-Hey-Alüv Settir.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic