Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi başvuruları  (Okunma Sayısı 3429 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« : 24 Haziran 2009, 12:15:39 »

Başvuruları yapabilirsiniz..Kesinlikle tavsiye ederim..

http://www.gedizspildogaegitimi.com/

“Gediz Deltası – Spil Dağı Milli Parkı (Manisa) – Kula ve Çevresinde Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi – V” adlı bu proje, Spil Dağı Milli Parkı’nın Çevresiyle birlikte taşıdığı doğal, kültürel değerleri eğitim amacı ile kullanarak tanıtmayı ve böylece katılımcılara derinliğine bir çevre bilinci vermeyi hedeflemektedir. Düzenlenecek doğa eğitiminde uzman kadrolarca belirlenen konular katılımcılarla hiyerarşik bir eğitimci – öğrenci ilişkisinden ziyade, interaktif bir eğitim ortamında sorgulama/ tartışma metoduyla ele alınacaktır. Daha çok doğada (okul dışı) yapılacak olan bu etkinlikte kullanılacak eğitim malzemeleri bizzat doğanın kendisi olacaktır. Doğayı tanıma, doğanın dilini öğrenme, doğadaki farklılıkları keşfedebilme, projenin ana amacını oluşturacak ve ders işleme yöntemleri de bu temel anlayışa uygun biçimde gerçekleştirilecektir.
Projenin temel amacı, farklı disiplinlere ait süreçlerin birbiriyle nasıl etkileşerek ekosistemleri ve ekolojik dengeyi oluşturduğu, bu dengenin bozulmasına yol açan etmenlerin neler olduğunu kavrayan bireyler yetiştirmektir. Bu amaca ulaşabilmek için, öğretim üyeleri ve uzmanlar ile farklı kesimlerden gelen araştırma görevlileri ve izci lideri öğretmenleri doğal ortamlar içinde bir araya getirerek, disiplinler arası ilişki kurma, düşünme ve sorun çözme becerilerini geliştirmeye yönelik yaratıcı ve katılımcı bir eğitim programı uygulanmaktadır. Bu eğitimi alanların ileride doğa üzerinde gerçekleştirecekleri her türlü projenin çevre etkilerini göz önünde bulundurmaları beklenmektedir.

Prof. Dr. Mustafa MUTLUER  / Proje Yürütücüsü

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Yeliz Kamiş
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2009, 06:58:14 »

hocam ben geçen yıl Kazdağı Doğa Eğitimine katılmıştım. Hayatımda yaptığın en keyifli şeylerden biriydi...
Herkese doğa eğitimlerinden faydalanmasını öneririm.
sevgiler...

güzel günler göreceğiz çocuklar...güneşli günler...motorları maviliklere süreceğiz...
Entra23
Sürekli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2009, 12:51:13 »

Geçen yıl Kazdağı( İDA) Doğa Eğitimine birinci devresine katılma şansını yakalayan kişilerden biriyim.Bende Yeliz hocam gibi herkesin bu eğitimlerden faydalanmasını öneririm.Daha ayrıntılı bilgi almak isteyen arkadaşlar http://kazdagi.balikesir.edu.tr/ adresindeki resimleri ve Belgesel bölümüne girerek  mıknatıs ( TRT int te yayınlanan proğram) 2008 1.Döneme ait görüntüleri izleyebilirsiniz.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2009, 21:34:46 »

Katıldığım bir çalışmada, zaten bir tanesine katıldım gerçi, neden coğrafya öğretmenlerinin daha fazla olmadığını sorduğumda aldığım yanıt şu oldu: Ne yazık ki çok fazla coğrafya öğretmeni yok başvuranlar arasında. 

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic