Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kpss kopya olayları Hakkında Düşünceleriniz...  (Okunma Sayısı 13529 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Ağustos 2010, 20:21:09 »

Malum son günlerin referandumdan sonra en çok konuşulan konulardan biri oldu. Gelişen olayları medya aracılığıyla takip etmiş iseniz olayın vahametini kavramışsınızdır. Bu olaylar hakkında ne düşünüyorsunuz?

*Sınavda Eğitim Bilimleri sınavında 350 kişi full çıkarmış, geçen yıllarda hiç full çıkaran olmamıştır bu sınavda.
*Full çıkaran 10 kişinin evli olduğu anlaşılmış.
*Full çıkaran 20 kişinin ya akraba yada aynı evde kalan kişiler olduğu anlaşılmış.
*Yüksek puanlar alan kişilerin önceki yıllarda girdiği kpss sınav sonuçları ile 2010 kpss sınav sonuçları karşılaştırıldığında önceki yıllarda 60-70 net çıkaran kişilerin 2010 yılında 120 de 120 çıkardıkları tespit edilmiş.
*Yüksek netler çıkaran bazı kişilerin yıllardır çalışan sigortalı kişiler olduğu tespit edilmiş.

Bu ve bunun gibi onlarca iddaa ve kanıt söz konusu...

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
megane
Uzman Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2010, 21:53:01 »

Valla iddialar doğru mu yanlış mı araştırınca elbet ortaya çıkar..
Ama şahsen ben kopya iddialarına biraz temkinli yaklaşıyorum.
Çünkü benim çevremde gece gündüz günde 8-9 saat çalışarak sınava giren, 112 ve 116 doğru yapan insanlar var.
Zaten kpps kurslarının bröşürlerine bakarsanız full ve fulle yakın yapan baya insan var..
Full yapan çiftler kopya çekti mi bilmem ama kopya çekmeyip çalışarak fulle yakın yapan yüzlerce insan var..

Ne olursan ol kendin ol, özgün ol.. MEGANE II HB
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2010, 22:01:11 »

Olay sanırım yargı sürecine taşındı. Çeşitli somut kanıtlar olmasına rağmen hukuki boyuttta bir karara varılmadı. Bu anlamda ihtiyatlı davranmak gerekiyor.
Fakat iddialar tesadüflerle açıklanamayacak kadar net. Eğer iddia edildiği gibi sorular önceden belirli bir gruba sızdırıldıysa hiç bir açıklaması olmayacak vahim bir durum. Bu durum hiç bir ideoloji, siyasal görüş, düşünce sistemi vb. açıkanamaz. Ortada milyonlarca insan yıllardır mek vermiş, para vermiş, ömür vermiş, sen tut soruları önceden belirli bir gruba ver. Olmaz, olamaz, biz demokratik ülkedeyiz. Burası herhangi bir 3. Afrika ülkesi değil.
Çok vahim bir durum, bir an önce olayın aydınlatılması gerekli. Umarım olayın üstü referandum arefesinde birileri tarafından örtülmez.
Daha ağır konuşmak istiyorum, hatta küfretmek istiyorum ama, malum adab-ı muaşeret.
Kürşat ERGİN
Deneyimli Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2010, 00:43:21 »

sadece kul hakkı diyebiliyorum... öderler birgün.
polislik sınavlarında dönenler herkesin malumu olduğuna göre bu defada kpssde dönmüş.
Ne de olsa Müslümanlarya !! ama sadece kendi gibi düşünenleri müslüman görerek kul hakkını hiçe sayanlar bir gün ilahi adaleti görecekler hiç şüpheniz olmasın
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2010, 07:30:30 »

Kürşat hocama katılıyorum kul hakkı. Bu tip olaylar insanın vatanseverliğini çalıyor.  Sınavı kazanamayıp psikolojik bunalıma giren her gece yattıgımda aglıyorum diyen öğretmen adayları arkadaşlarım var...Sınavı kazanamadığı için evleneyen 10 larca insan tanıyorum... alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste... Arkadaşlar gerçekten ülke iyi yere gitmiyor..
eksen80
Uzman Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2010, 15:02:07 »

iddalar belliki doğru bence yıllarca böyle şeyler olduğuna inanıyordum ama bugünlerde gün ışğına çıktı
mektep
VIP Üye

Performans: 513
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2010, 16:39:16 »

bu insanlar çalışarak almış olamazlarmı. daha önce 60 70 net yapmış diyolar yıllarca bekleyen arkadaşların çalışarak bu başarıya ulaşmaları mümkün değilmidir. anlamakta zorluk çekiyorum bazen. sonuçta bu arkadaşlar hakederek bu sınava girmiş. sınıf öğretmenliği mezunu arkadaşın 100 tam puan almasına gerek yok zaten yani çalışarak yapmıştga olabilirler. hiç kimsenin günahını peşinen almamak lazım. ben okulu bitirmiş 2 yıldır dersaneye giden sürekli çalışıp yüksek puan alanlar tanıyorum. okulumda beraber çalıştığım gerçekten çok çalışan sözleşmelei öğretmen arkadaşlarım var . kimseye haksızlık etmeden yargının sonucunu beklemek lazım ama ben iddialara katılşmıyorum belkide katılmak istemiyorum =)

.                   Yine yazlar gelir,yüreğime oturmuş,saçlarıma vurmuş kışlara inat...
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2010, 17:49:25 »

Tam puan alanlar arasında ilginç bağlantılar var ,tesadüfler düşündürücü. Sadece KPSS olarak düşünmemek lazım .KPSS den daha kapsamlı ve daha fazla insanın girdiği Üniversite sınavlarında, bazı bölgelerde neler olduğunu herkes biliyor (ağa çocuklarının ve örgüt militanlarının tek sınafa toplanması gibi ) o zaman sadece KPSS de değil Üniversite sınavlarındaki iddialara da savcılık el koymalıdır diye düşünüyorum.
adniral
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2010, 18:45:29 »

bu insanlar çalışarak almış olamazlarmı. daha önce 60 70 net yapmış diyolar yıllarca bekleyen arkadaşların çalışarak bu başarıya ulaşmaları mümkün değilmidir. anlamakta zorluk çekiyorum bazen. sonuçta bu arkadaşlar hakederek bu sınava girmiş. sınıf öğretmenliği mezunu arkadaşın 100 tam puan almasına gerek yok zaten yani çalışarak yapmıştga olabilirler. hiç kimsenin günahını peşinen almamak lazım. ben okulu bitirmiş 2 yıldır dersaneye giden sürekli çalışıp yüksek puan alanlar tanıyorum. okulumda beraber çalıştığım gerçekten çok çalışan sözleşmelei öğretmen arkadaşlarım var . kimseye haksızlık etmeden yargının sonucunu beklemek lazım ama ben iddialara katılşmıyorum belkide katılmak istemiyorum =)

istemiyorsun çünkü zulme çanak tutmak daha kolayına geliyor.

1- hangi kpss de 10 çift soruları full yaptı? (karı koca 20 kişi)

2- daha da önemlisi 120 net yapan sadece 350 kişi buradaki kelime oyununu malesef görememişsin peki 119- 118- 117 net yapan toplam kaç kişi kopyacı da olsa 1-2 soruyu unutup yapamayanlar ne olacak onların sayıları neden açıklanmıyor?

3- bu kişilerin telefon görüşmeleri imei numaraları ile birlikte bilinmeyen ve gizli numaraları araştırılıp sınav öncesinde kimlerle irtibat kurdukları neden araştırılmadı?

4- peruğun altına bluetoth kulaklık ile kurulan telefon bağlantıları nasıl engellenmiyor?

5- 120 net yapan ve birbiri ile arkadaş olanlar ne diye faceboook profillerinden birbirlerini çıkarıp profillerini dondordu

6- polislik sınavında soruların çalındığı belgelendi ve sınav yenilendi bu soruları çalabilen bir zihniyet KPSS sorusunu neden çalmasın sonuçta aynı matbaa aynı kurum ve aynı çalışanlar
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2010, 19:10:54 »

Hiç kafanızı yormayın... Kopyacı varsa zaten aklanır... Kimse de istifa falan etmez.. Sınavlarda iptal edilmez Olur öyle küçük hatalar denir ve geçilir... Diğer taraftan deve amuduyla götürülür...
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2010, 20:10:29 »

ÖSYM Başkanı:  Bu adayların ortak yanlarını araştırdık. Hiçbir ortak yanları yok Demiş.

Bunların söylemediğini söyleyemediklerini ben söyleyeyim önemli ortak nokta, NUR cemaati mensubu olmalarıdır... Bu adamlar Ösym' nin güvenlik protokollerini öğrenmişler ve kopya olayını bu şekilde planlamışlardır bu nedenle Ösym her hangi bir kanıt bulamıyor yani Ösym' nin güvenlik protokolleri artık geçersizdir. Bu adamlar bu yıl rahat rahat kopyalarını çektiler ve yakalanmadılar artık seneye zıvanadan çıkarlar...

Birde bu duygusallık niye insanlara damardan girme çabası niye çözemedim neyi saklamaya çalışıyor da lafı bu kadar dolambaçlı hale getiriyor, yok efendim gözleri yaşarmış mış, bir kişi kendini motive etmiş ise saniyelerin ne kadar değerli olduğunu bilir ve o sınav kağıdında oyalanmaz sağına soluna destansı yazılar yazmaz bilir ki zaman ve 1 sorunun değeri paha biçilmez.

"Arkadaşlar yaptığı araştırmanın ne derece doğru olduğunu şuradan anlıyoruz.Diyorki; full çeken adaylar arasında bir bağlantı yokmuş, hepsi farklı illerdenmiş.Ya bu karı-kocalar, kardeşler ne oluyor peki? Yine diyorki; geçen sene düşük puan alıp da bu yıl yüksek alan sadece 3 kişiymiş.Arkadaşlar hepimiz sınav sonuçlarını görmedik mi, sadece 3 kişi miydi?" Memurlar.Net

Yüksek puan alanlar dershanelerden

Düşünün ki sınava girip yüksek puan alanların göze batacak şekilde ortak bir yönü var önemli bir kısmı cemaat dershanelerinde okumuşlar yada cemaatin olduğu bilinen okullarda görevliler.

Savunmaya geçen karı-koca

Ben MEB’e başvurmayı düşünmüyordum. Çünkü özel sektörde daha fazla kazanıyorum. Ama kıskananlara karşı eşimle birlikte MEB’e başvurup daha az maaşla öğretmen olmaya çalışacağım." Demiş.

Sayın Hocalarım adam kpss ye yıllarca girmemiş atama ihtiyacı duymuyor ve atanmaya başvuru yapmayacağını söylüyor bir gün bir şimşek çakıyor sınava girmeye karar veriyor verirkende atamaya ihtiyaç duymuyor atamalara başvurmayı düşünmüyor ama nasıl oluyorsa günde 3 saat kpss çalışıyor ilk girişinde E.B. de 120 de 120 çıkarıyor yetmiyor eşide çıkarıyor... Cümlelerdeki karmaşayı çarpıklığı görümüyor musunuz? Şimdi benim bu şahsın söylediklerine inanmamı beklemeyin arkadaşlar... Düpedüz savunma stratejisi... Çalıştığı kurumda cemaatin özel okulu artık ne diyeyim, çekmiştir yapmıştır yapmamıştır ama benim bazı kuşkularım var o kadar.

Yukarıda yazılanlar tamamen iddiadır kimseyi suçlamıyorum bazı gerçekçi kuşkularım var ve bu kuşkularımı dile getiriyorum... Yukarıda alıntıladığım haberler dışında onlarca habere veriye yazıya ulaşabilirsiniz bunlar buz dağının zirvesi sadece.

Ekleme olayın gelişiminde yeni bir adım:
KPSS zirvesinde 10 evli 22 nişanlı çift var

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
cepni5265
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 25 Ağustos 2010, 14:26:21 »

iddalar yabana atılır gibi değil,sorumlular araştırmsını yapmalı ve eğer kopya olayı doğru ise sınav iptal edilmelidir.sonuçta dışarıya bilgi sızdıysa bunun ne kadar yayıldığını bilemessiniz,tespit de edemesiniz,
kopya nın sınavın öğretmnler ile ilgili kısımda olması vahim olur,diğer kpss alanlarında kopa çekilmediği garantisini bundan sonra kim verebilir???
mesozoik21
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 25 Ağustos 2010, 19:02:44 »

bana sorarsanız kopya çekildiği tartışşılmaz bir gerçek ama bu açıklığa kavuşurmu yoksa olayın üstünümü örterler onu zaman gösterecek.
baranberfin
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 25 Ağustos 2010, 21:01:16 »

allahlarından bulsunlar inşallah nasıl çalışacaklar merak ediyorum şahsen
adniral
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 26 Ağustos 2010, 08:28:27 »

120 net yapan arkadaşların hepsininde eğitim bilimlerinin hatalı sorusu olan 47. soruyu aynı yaptıkları belirlenmiş (Savcılık araştırması)
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic