Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: KPSS Coğrafya Soru Tahminleri Doğu ATEŞ...  (Okunma Sayısı 15520 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 24 Haziran 2008, 21:48:20 »

Değerli arkadaşlar ve kamu personeli adayları
Bilgi ve deneyimimiz ölçüsünde bu hafta sonu yapılacak olan sınavda çıkması muhtemel soruları ve kısa konu anlatımlarını aşağıdaki linkten edinebilirsiniz...
Tüm adaylara başarılar dilerim...

www.doguates.com sitesinden indir bölümünden indirebilirsiniz....

Doğu ATEŞ

ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2008, 21:52:57 »

Sizin aracılığınız ile ben de sınava girecek herkese başarılar dilerim.Oldukça da güzel bir çalışma.Teşekkür ederim Doğu Hocam.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2008, 21:55:29 »

Güzel ipuçlarının verildiği, açıklamaların yapıldığı son uyarı çalışması diyeceğimiz güzel bir kaynak.
Ellerinize, emeğinize sağlık.+

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2008, 22:02:25 »

Sınava girecek arkadaşlara başarılar, Doğu öğretmenim, coğrafyaya katkılarınızdan, sinava girecek adaylara desteğinizden dolayı da Siz'e de  teşekkürler.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2008, 22:07:17 »

Taykut hocam azıcık aceleye geldi kusuruma bakma...
Umarım fazla hata yapmamışımdır.

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2008, 22:18:12 »

Hamdi Hoca efsanesini yaşamayan bilemez tabi hocam SmileySmileySmiley
Bende çok severdim hocamızı pek geçinemezdik ama daima en yüksek notu bana verir sonra sana nasıl bu notu vermişim derdi. Hatta bilirsin hocanın eli çok kıttır. Bana çok yüksek veridiğinden bazı arkadaşlar ya bunlar aslında çok samimi derslerde yalandan tartışıyorlar derdi. halbuki hakikaten Hamdi hocayla armız hiç yoktu. Hocayı sonradan tanıdım anladım. Sert bir mizacı varsa da aslında hiç kin tutmaz siniri çabuk geçer. Adaletli davranır genelde... Ama tabi bazı arkadaşlara da çok çektirdi hani... Kulakları çınlasın hocamın.

sunaz
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2008, 22:22:35 »

teşekkürler.ben kpss ye gıreceğim gerçekten faydalı oldu.elınıze sağlık.
Gülden Aydos
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2008, 22:55:37 »

ben de kardeşim adına teşekkür ederim tüm sınava girecek arkadaşlara canı gönülden başarılar dilerim

Cihat Kora Anadolu Lisesi Karşıyaka
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2008, 23:03:23 »

Seher hanım diyince geçen seneki yazıyı da eklemek gerektiğini düşündüm. Gerçekten yakaladığımız öngörüler (burada çok genel söylenmişse de) en altta gösterilmiştir.

Yazının orjinali

"KPSS Soruları Şu şekilde çıkacak... Bakalım öngörülerimiz ne derece doğru olacak.

Toplam 18 soru var bunlardan 15 tanesi (en az 14) geçmişte ÖSYM tarafından kullanılmış soruların hemen hemen aynısı olacaktır.

Soruların çoğunluğu çok kolay olmakla beraber 2 veya 3 soru zor olacaktır.

Sorulardan bir tanesi Türkiye Çevre sorunlarından gelecek ve cevabı İzmit veya Marmara Bölgesi olacaktır.

Bir sorunun cevabı Doğu Karadeniz bölümü olacaktır (Bu harita üzerinden nokta sorusu olabilir)

Bir soru Türkiye'nin matematik konumunun sonuçlarından çıkacaktır (soru bu olmazsa aynı boylam üzerindeki noktalar sorusu cevabı yerel saat (bu soru defalarca çıktı yine çıkar) ).

Bir sorunun cevabı muhtemelen kırıklı yer yapısı-jeolojik yapı-yeraltı zenginlikleri olacaktır. (ÖSYM yazarlarına duyuru, soruları ele geçirdim gördüğünüz gibi hepsi tutmuş durumda...Smiley

3 Soru Nüfus ve yerleşmeden çıkacak. Bunlardan birisi grafik yorumu olacaktır. Diğer ikisi ÖSYM soru yazarlarına yakışır düzeyde "kreş" seviyesinde sorulacaktır.

2 soru Türkiye fiziki coğrafyasından çıkacak. Bunlardan birisi deltalar olacak. Diğeri ise sınavın tek zor sorusu olacaktır.

1 soru türkiye enerji kaynaklarından çıkacak muhtemelen ya Elbistan termik santrali ya da Çeşme Alaçatı rüzgar enerjisi çıkacaktır. (Sarayköy jeotermal çıkabilir iki sene önce sordular ama yenileme ihtimalleri yüksek)

1 soru Harita üzerinden tarım ürünleri sorusu olacaktır. Muhtemelen basit bir soru olur.

Türkiye turizminden Doğu Anadolu veya Karadeniz bölgesindeki merkezlerden biri sorulacaktır.

Türkiye sanayisinden otomotiv sanayisi veya çok klişe demir-çelik vs bir soru gelir.

Bölgelerden gene klişe vasat sorular çıkar.

Bu arada tarih 26-06-2007 saat 23,34 bu notu düşmek istiyorum. Çünkü tümünü tutturacağım.

Sami ile Cumhur'da şahitlerim olsun...

Espri bir yana sorular kolay gelecektir. Yukarıdakilerin tümünü de samimi olarak söyledim.

Bir de Kyoto protokolü, GAP ın sonuçları, Mavi Akım, Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı konularından mutlaka birer soru gelecektir.

Haydi şansım açık olsun....
İyiakşamlar." 

Bu kısımda da tutturduklarımız (ya bu dersanelerin zırvaları gibi anlaşılmasın sadece basit tahminler bağlamında söylüyorum)

Toplam 18 soru var bunlardan 15 tanesi (en az 14) geçmişte ÖSYM tarafından kullanılmış soruların hemen hemen aynısı olacaktır.

Bir sorunun cevabı Doğu Karadeniz bölümü olacaktır (Bu harita üzerinden nokta sorusu olabilir)
-Balıkçılık sorusu, harita üzerinde nokta verilerek vallahi iyi sallamışım ama tam tutmuş:)-
Bir soru Türkiye'nin matematik konumunun sonuçlarından çıkacaktır (soru bu olmazsa aynı boylam üzerindeki noktalar sorusu cevabı yerel saat (bu soru defalarca çıktı yine çıkar) ).
-Süper nokta atışı olmuş daha ilk soru aynen bu-
1 soru türkiye enerji kaynaklarından çıkacak muhtemelen ya Elbistan termik santrali ya da Çeşme Alaçatı rüzgar enerjisi çıkacaktır. (Sarayköy jeotermal çıkabilir iki sene önce sordular ama yenileme ihtimalleri yüksek)
-Şans da bu kadar olur:)-
Bir de Kyoto protokolü, GAP ın sonuçları, Mavi Akım, Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı konularından mutlaka birer soru gelecektir.
-Kyotoyu o kadar anlattım benimkiler yine yanlış yaptı, allahtan GAP sorusu imdada yetişti.-

Keşke ayrıntıya girseymişim.

Bu sene eklemeyi unuttuğum en önemli nokta Göçler...
Göçlerden de soru gelecektir.
İşin komik yanı sorular hep aynı mı olur. Anlamıyorum sanırım yine klişe sorular gelecek...

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2008, 23:41:05 »

Seher hanımın ricası üzerine yukarıdaki topicin linki

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=4675.0

iyigeceler....

u.karacan
Uzman Üye

Performans: 210
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 25 Haziran 2008, 08:08:46 »

Laf lafı açınca ,bizde onu Doç.DR Hamdi Kara olarak bilmekle ekonomik coğ derslerini aldık en önemli özelliği not çıkmazdı kolayca kaleminden…(1985-1989-DTCF) .O zaman anabilim dalı başkanı Prf.Dr.Mecdi Emiroğlu ydu.Cebinde sarı ve kırmızı kartı vardı.O nu anlatmak ayrı bir edebi eser olur .Aslında laflafı açınca arkadaşlara birde anı paylaşımı teklif ediyorum.bununla ilgili ayrı bir başlık olabilir

Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.(hz.Mevlana)
white1980
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 25 Haziran 2008, 13:37:55 »

teşekkürler tüm sınava gireceklere başarılar
Yeliz Kamiş
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2008, 19:52:18 »

Doğucum bilgilendirmelerin öğrencilerimizin gerçekten de çok işine yarayacak...teşekkür ederim

güzel günler göreceğiz çocuklar...güneşli günler...motorları maviliklere süreceğiz...
serenato
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2008, 21:24:56 »

Bir ayrıntı varki ? oda sadece kpss değil aynı gün Anadolu Lisesi sınavıda var bazı küçük ayrıntılarda orda çok faydalı olacağı kanaatindeyim. Mesela ben termik santrallerin doğalgazla da çalıştırıldığını bilmiyordum.Doğu hocaya çok teşekkür ederiz.

"Herkes düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür"
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2008, 18:29:47 »

Duruyorsunuz duruyorsunuz ve öyle bir çalışma yapıyorsunuzki söylenecek söz bırakmıyorsunuz.Nokta atışı buna denir herhalde.Paylaşımınız için teşekkürler...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic