Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: KPSS 2012 Ortaöğretim Coğrafya Soru ve Çözümleri Kısa Açıklamalı  (Okunma Sayısı 8296 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 29 Eylül 2012, 17:09:02 »

KPSS 2012 Ortaöğretim Coğrafya Soru ve Çözümleri Kısa Açıklamalı dosya. Özellikle 2011 li 3 tane soru resmen ezber sorusu ve sanki durmadan TUİK'in sitesini takip tememiz gerekiyormuş gibi sorulmuş.
Dosya arkadaşların uyarısı neticesinde değiştirildi.Bilgilerinize...

https://hotfile.com/dl/174350299/efaf33f/2012_KPSS_Corafya_Soru_ve_zmleri.pdf.html

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
bedriakdogan
VIP Üye

Performans: 65
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2012, 17:15:17 »

Sayın hocam ekteki dosyayı göremedim yardımcı olur musunuz?
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2012, 17:16:28 »

Sayın hocam ekteki dosyayı göremedim yardımcı olur musunuz?

hocam haklısınız şu an hotfile ile gönderiyorum.Kusura bakmayınız.

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
Huko
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2012, 17:19:35 »

Hocam ilk soruda doğu yarımkürede olacak demişsiniz ama C şıkkında yanılmıyorsam Batıda

Hakan BAHADIR
Huko
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2012, 17:22:15 »

Birde nasıl hocam sorular ilk baktığınızda ne düşündünüz??Çok güzel hazırlamışsınız elinize sağlık ama isterdim ki çözümleri ayrı sayfada verseydiniz ilk bir soruları görüp yorum yapsaydı arkadaşlar

Hakan BAHADIR
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2012, 17:29:40 »

Hocam ilk soruda doğu yarımkürede olacak demişsiniz ama C şıkkında yanılmıyorsam Batıda

Evet Perşembe gecesi haırlamıştım sözde birdaha kontrol ederim diye.Keşke etseydim. E şıkkı hariç hepsi batı yarımküre. ama E şıkkında da Güney yarım Küre verilmiş.

nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2012, 17:33:30 »

Birde nasıl hocam sorular ilk baktığınızda ne düşündünüz??Çok güzel hazırlamışsınız elinize sağlık ama isterdim ki çözümleri ayrı sayfada verseydiniz ilk bir soruları görüp yorum yapsaydı arkadaşlar

perşembe günü sorular yayınlandı. Ki o günde öğrencinin biri sormuştu bir soruyu. Mden sorusu tabii rakamlar falan olmadan ve 4 şık üzerinden. Çin şıkkı hariç olarak bende ABD demiştim hatta teneffüste diğer Coğrafya Öğretmeni arkadaşa da sordum oda ABD demişti. ve akşam tesr köşe olduk.

Benim hoşlanmadığım sorular 2011 li istatistik soruları ezber anlamında.

bedriakdogan
VIP Üye

Performans: 65
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2012, 17:50:15 »

Çok teşekkür ederim hocam elinize sağlık
geo_mezopotamya
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2012, 08:46:21 »

hocam ilk soruda hata var gibi yanılıyor muyum ? cevabı C şıkkı değil bence...
mhtpsrf
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2012, 22:21:48 »

Hocam bu soruları çocuk oyuncağı sorular der gibi cevaplandırmışsınız. Bu sorular lise düzeyinde ÇOK AĞIR sorular... Bu sorulara cevap vermek bile istemiyorum. Birkaçı da hatalı zaten. Sorular saçmadır ve bu yönde eleştirel çalışmalar yapmanızı beklerdim. Yanlış anlamayın güzel hazırlamışsınız ama kimse bu sorulara normal soru muamelesi yapmasın. Bu sınava giren öğrenclere ve verdikleri emeklere yazık... Bu soruların en az beşinin cevabı hiçbir kitapta yok ve eminim ki siz bu sınava girseniz en az 3 yanlış yapardınız.
Huko
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 07 Ekim 2012, 09:59:37 »

Sevgili adrinal hocam soruları bizim kaçırıp kaçırmamamız değil öğrencilerin kaçırıp kaçırmaması önemli öğrencilerin günahı ne çocuklar alıp Ersin Güngör hocanın kitabımndan mı çalışacaklar.Evet hocam Çayı,Mısırı,Fındığı bekliyorlardı oturupta Türkiye de her geçen gün ölme noktasına gelen ipekböcekciliğini değil.Sevgili hocam  bilmiyorum farkında mısınız ama o kadar çok istatistiki veri var ki hangi birini araştırmamızı bekliyorsunuz genelde kaynağımız ders kitapları ve dershane kitapları onları yazanlar araştırmamış biz mi araştıralım.Hocam geçelim böyle ezber bilgilerini diyorum peki siz ne diyorsunuz?Ezber bilgisini bilmediğimiz için bizleri eleştirme dışında

Hakan BAHADIR
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #11 : 07 Ekim 2012, 10:21:31 »

Sevgili adrinal hocam soruları bizim kaçırıp kaçırmamamız değil öğrencilerin kaçırıp kaçırmaması önemli öğrencilerin günahı ne çocuklar alıp Ersin Güngör hocanın kitabımndan mı çalışacaklar.Evet hocam Çayı,Mısırı,Fındığı bekliyorlardı oturupta Türkiye de her geçen gün ölme noktasına gelen ipekböcekciliğini değil.Sevgili hocam  bilmiyorum farkında mısınız ama o kadar çok istatistiki veri var ki hangi birini araştırmamızı bekliyorsunuz genelde kaynağımız ders kitapları ve dershane kitapları onları yazanlar araştırmamış biz mi araştıralım.Hocam geçelim böyle ezber bilgilerini diyorum peki siz ne diyorsunuz?Ezber bilgisini bilmediğimiz için bizleri eleştirme dışında
Huko hocama tamamen katılıyorum bu sorular Anadolu liselerine öğretmen seçme sınavında bize sorulmadı ki. Bu sorular lise mezunlarına soruldu. Bu kadar düzey üstü soruların sorulmaması gerekiyordu
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic