Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: kpss 2007 yorum  (Okunma Sayısı 2701 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
selim
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 30 Haziran 2007, 18:57:16 »

Arkadaşlar çıkan coğrafya sorulara baktım pek değişen bir şey yoktu ...soruların tamamına yakını klasik soru tarzlarından oluşuyordu...küresel ısınma ile ilgili soru bekliyorduk ama coğrafyada değil güncel kısmında sormuşlar(kyoto)...termik santral sorusu,demiryolları,gap ve sulu tarım,adana-o.karadeniz karşılaştırması,göçün nedenleri,marmarada yayla turizmi,üzüm,matematiksel konum(harita sorusu),kıvrım dağları gibi konulardan klasik kpss tarzı sorular sordular..biraz farklı bağıl nem sorusu vardı....sizlerin görüşleri nedir arkadaşlar?
Karzer
Sürekli Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2007, 19:13:36 »

Bana Coğrafya kısmı gayet kolay geldi, ancak sorular Coğrafya branşı dışındakiler için biraz zor gelmiş olabilir.Tahminimce 4-5 soru bir çok kişiyi zorlamıştır.

Ayrıca Adana bölümü ve Orta Karadeniz'in ortak özelliklerinin verildiği soru en zor Coğrafya sorusuydu bence (Soruda İki yerin çeşitli özellikleri verilip,olmayan özellik isteniyor soruda). KPSS standartlarına göre geçtiğimiz yıllara göre biraz daha zorlar nitelikteydi Coğrafya Soruları.

Benim için Coğrafya Soruları gayet iyidi.Yani olağan üstü değişimler beklemeniz anlamsız, ÖSYM'nin belli standartları var ve sorular bunlara göre hazırlanıyor.Ayrıca Güncel Sorular kısmında sorulan Kyoto Protokolü sorusuda ne kadar Coğrafya kısmı dışındada olsa,Coğrafyacılar için avantajlı bir soru olup,coğrafyanın önemini fazlasıyla ön plana taşımıştır.
VEYSEL ÇİFTÇİ
Uzman Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAM İÇİN COĞRAFYA

« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2007, 21:19:06 »

kpss 2007 ilk oturumunun kolay olduğu söyleniyor.giren arkadaşlara başarılar.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic