Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2012 KPSS Lise Soruları Lütfen bir bakın  (Okunma Sayısı 9951 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Huko
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Eylül 2012, 16:22:50 »

Sevgili meslektaşlarım 2012 kpss lise sorularına baktınız mı?Tüm sorulara doğru cevap verebilen var mı?Yoksa ben bu mesleği bırakmalı mıyım??Bu öğrenciler bu soruları yapabilselerdi sanırım liseyi bitirdiklerinde hepsi hukuk fakültesinde okuyor olurlardı.Lütfen bakıp yorum yazar mısınız?
2011 yılında Türkiye’de en fazla yaş koza
üretimi aşağıdaki illerin hangisinde gerçekleştirilmiştir?Bilenimiz varmı?Bursa der gibisiniz?Yoksa Bilecik mi diyorsunuz???Ama hayır ya Allah aşkına bunu bilebilir mi öğrenciler???
2011 yılı sonu itibarıyla Türkiye’de tahıl
üretiminde yeterlilik derecesi en yüksek olan ürün
aşağıdakilerden hangisidir?Bilenimiz var mı?Buğday der gibisiniz?Ama hayır ya Allah aşkına bunu bilebilir mi öğrenciler???Daha bitmedi
Türkiye’nin, aşağıdaki sınır kapılarından hangisi aracılığıyla
İran ve ardı ülkelerle demir yolu ulaşımı yapılmaktadır?Gürbulak mı*Hayır ya işkence gibi sorular bunları bilen öğrencinin bu sınavda işi ne?Huh?

Hakan BAHADIR
Huko
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2012, 19:33:07 »

Bir Allahın kulu yorum yapmamış ilginç demek ki ya sorulara bakmaya zaman bulamamışlar ya da çok kolaydı deyip geçmişler bir yadam daha olacak ya da bize ne deyip geçmişler:(

Hakan BAHADIR
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2012, 20:34:01 »

size katılıyorum çok ilginç sorular vardı. Hele bir tanesini ben hala çözemedim b ve c arasında kaldım cevap da c çıktı nedenini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
yusufcetin
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2012, 21:13:53 »

Sevgili meslektaşlarım 2012 kpss lise sorularına baktınız mı?Tüm sorulara doğru cevap verebilen var mı?Yoksa ben bu mesleği bırakmalı mıyım??Bu öğrenciler bu soruları yapabilselerdi sanırım liseyi bitirdiklerinde hepsi hukuk fakültesinde okuyor olurlardı.Lütfen bakıp yorum yazar mısınız?
2011 yılında Türkiye’de en fazla yaş koza
üretimi aşağıdaki illerin hangisinde gerçekleştirilmiştir?Bilenimiz varmı?Bursa der gibisiniz?Yoksa Bilecik mi diyorsunuz???Ama hayır ya Allah aşkına bunu bilebilir mi öğrenciler???
2011 yılı sonu itibarıyla Türkiye’de tahıl
üretiminde yeterlilik derecesi en yüksek olan ürün
aşağıdakilerden hangisidir?Bilenimiz var mı?Buğday der gibisiniz?Ama hayır ya Allah aşkına bunu bilebilir mi öğrenciler???Daha bitmedi
Türkiye’nin, aşağıdaki sınır kapılarından hangisi aracılığıyla
İran ve ardı ülkelerle demir yolu ulaşımı yapılmaktadır?Gürbulak mı*Hayır ya işkence gibi sorular bunları bilen öğrencinin bu sınavda işi ne?Huh?

Hocam size katılıyorum. Böyle sorular olmaz.  Bu soruları doğru yapabilmek için sabah akşam istatistiki verileri takip edip ezberlemek gerekir. Soruların cevabı hiç bir kaynak kitapta yok. Hatta Tüik'in internet sitesinde bile yok.  Doğrusu ben bu sorularla hangi kazanımların ölçülmeye çalışıldığını çok merak ediyorum
bresh
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2012, 21:18:13 »

Aynı düşünceleri paylaşıyorum nerede gereksiz ezber istatistik bilgisi varsa onu sormuşlar bir de asfaltit sorusu vardı Türkiye'nin en önemli yer altı zenginliği olsa gerek her halde bilgiyi değil kim daha isabetli sallayıp tutturacak onu  ölçecekler.
talveg
Deneyimli Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2012, 21:30:09 »

Cuma akşamı ben bu konuyu açmaya çalıştım fakat sistem hata verdiği için açamadım.
Coğrafi konum sorusunda neyi sormaya çalışıp, nasıl bir mantıkla çözülebileceği hakkında yorum yapmak çok zor.
Sınır kapısı sorusunda nisan 2011 de açılmış bir kapı cevap olarak sunuluyor.
kaynaklarda olmayan asfaltitin dikkat edin rezervini soruyor.

Sonuç olarak amaç üzüm yemek değil bence, böyle soru sorulamaz.
Bu sınav eğer lise müfredatını kapsıyorsa bu kadar detay bilgiye kitaplarda yer vermek derste anlatmak gerekmez mi?
Soruyu yazan arkadaşın bundan sonra işi çok kolay açsın tuik sitesini milyon tane soru yazsın...
patagonya
Uzman Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2012, 22:02:19 »

Bu sorular 10 Mart 2012 Anadolu Lisesi sınavında sorulsa biz öğretmenlerin de yapamayacağı çok açık, ki orada sorulsa bu kadar yadırgamayız ama cidden lise düzeyi için zor olmaktan öte anlamsızlar..

İyi olmak kolaydır,zor olan adil olmak.
                                                 Victor HUGO
cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2012, 06:05:06 »

huko hocama katılıyorum. bu kadar kasmanın anlamı nedir. hiçbir yardımcı kitapta, meb kitaplarında bile olmayan bilgiler sorulmuş. kime ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım. ben de bu sınva girsem hepsini doğru yapamazdım. kpss ye giren öğretmen arkadaşlarımızın işi zor gözüküyor. 

mhtpsrf
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2012, 08:22:18 »

Soruları görünce şok oldum. TÜİK veriilerini sormuşlar. Çok zor sorulardı ve hiçbir coğrafya kaynağında da yok. Soruları nete verildiği gün indirdim ve gün boyu morali bozuk gezdim. KPSS öğrencilerim hocam bu bu bu sorulara siz hiç değinmediniz dese ne diyeceğim bilmiyorum. Ne yapmaya çalışıyorlar!!! ben kendimi güncelleyen bir öğretmenim ve şimdi tıkandım bu sorulardan sonra, çıkış yolu arıyorum!! Kendimi mi sorgulamalıyım yoksa bu soru soran zihniyeti mi?
cepni85
Deneyimli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2012, 09:20:32 »

litaratürde böyle sorular yok arkadaşlar.Bu soruların tümüne hakim olmak imkansız.Diyarbakırda ipek böcekçiliği yapıldığını bu soruları görünce öğrendim.
umut151
Uzman Üye

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2012, 09:46:58 »

acaba bu ''zor'' değil berbat soruları hazırlayan pek pek değerli hocalar ne düşünüyordur.asfaltit , yaş koza, maden ihracatımızla ilgili tek bir cümle okumamış bir öğretmen olarak bu hocaların nereden aklına geliyor anlamıyorum.
  ha bu arada bu berbat soruların yanına soru mu bulamamışlar da çıkmış mikro klima sorusu sormuşlar?
o kadar emek verdik öğrencilerle binlerce soru çözdük . ama böyle saçma sapan soru çözmedik. bende bir öğretmen olarak moralim son derece bozuk. öğrencilerim kimbilir ne durumdadır..boşa giden onca emek ...... 
Huko
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2012, 09:56:56 »

bende bir öğretmen olarak moralim son derece bozuk. öğrencilerim kimbilir ne durumdadır..boşa giden onca emek ...... 
Aynı durumdayım hocam keşke yazdıklarımızı okuyup karşımıza çıksalar .Ama o yüz yoktur onlarda

Hakan BAHADIR
tefra
Uzman Üye

Performans: 76
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2012, 10:15:32 »

İstatistiki bilgilerin sınavlarda sorulması ölçme değerlendirmenin mantığına aykırıdır. ÖSYM nin bu tarz sorular sorması daha da vahim olmuş.
ÖSYM Coğrafya'yı "en"ler bilimi mi yapmak istiyor? ( en çok koza üretimi, en çok ihraç yapılan ülke vb )
fbsel87
Üye
**

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2012, 11:32:28 »

Tamamen ezbere dayalı sorular.. Bu soruları görünce aklıma başka şeyler gelmiyor değil...!
Sonuçta zor soracaklar ki kendi adamlarının girmesi kesinleşsin...!

SELÇUK İLERİ/KULA HALİT TOKUL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
KEMALE
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 30 Eylül 2012, 20:20:00 »

Arkadaşlar bende özellikle baktım sourlara ve fena halde moralim bozuldu, ben dedim bu soruları lise veya önlisans öğrencileri yapapiliyorsa ben nasıl coğrafya öğretmenliği yapacağım diye.. Hele o Türkiye'ye daha kısa yoldan nasıl gidilir sorusu kesinlikle iptal edilmeli, böyle mekansız, hatsız hukuksuz soru sorulmaz.... Kim nereden geliyor belli değil. Bu konuyu sormanın çok kolay yolları var. Osym daha önce hiç böyle berbat sorular hazırlamamıştı her halde Ömer DİNÇER beyden etkilenmişler ve yönlerini şaşırmışlar, o istatistiki veriler bu sene bile lise müfredatına girmemiş ne diye sorarlar anlamadım. Bence koordinat sorusu kesinlikle iptal edilmeli...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic