Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MEB 12. Sınıf Ders Kitabının Birinci Ünitesi...  (Okunma Sayısı 21665 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 18 Ağustos 2008, 22:30:56 »

Değerli arkadaşlar
Bugün okula uğrayıp 12. Sınıf kitabımı incelemek için aldım. Tek başına benim görmemin pek de anlamlı olmadığını düşündüm. Bu yüzden geçen sene 11. sınıf kitabında yaptığımı bu sene de 12. Sınıf kitabında yapıyorum.
Biliyorsunuz taşraya kitaplar zamanında ulaşmıyor. Bu nedenle çok sayıda öğrenci ve öğretmen mağdur oluyor. Bunu aşmak için kitabın ilk ünitesini tarayarak pdf yaptım. En azından görür derslerimize hazırlıklı gireriz diye.
Ev tarayıcısında taradığım ve tarayıcım sorunlu olduğu için mükemmel değiller ama işinizi görecek nitelikteler. Aşağıdaki linkten kitabın ilk ünitesini indirebilirsiniz.

http://www.cografyaogretmeni.org/dosya.php?id=500

Bu arada www.cografyaogretmeni.org sitesi mükemmel bir projedir. Bu projeyi Nuh Çakmaçı isimli genç ve çalışkan meslektaşım hayata geçirdi. Bu sitede binlerce dosya varken yeni bir altyapıya dönüştüğü için o dosyalar atıl kaldı. Sizlerden ricam paylaşımlarınızı yalnızca coğrafyacılara özgü bu siteden yapmanızdır. Paylaşımlarınız hem meslektaşlarımızı mutlu edecek hem de gelecek çalışmalarında başarısını arttıracaktır .

Karzer
Sürekli Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2008, 22:37:28 »

Hocam Dosya için Çok teşekkürler  , 12. Sınıfı hepimiz büyük merak ile bekliyorduk.Çok iyi oldu bu.

Ayrıca Cografyaogretmeni.org sitesine verdiğiniz Destekten dolayıda çok teşekkür ederim...
Köksal AYDIN
Moderator

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2008, 22:48:48 »

Hocam çok teşekkürler.

Konuların işlenişi 11.sınıfı andırıyor.Bol resimli ve etkinliklerle desteklenmiş.

Konuar oldukça güncel.Zaten Coğrafya'nın en güzel tarafı da bu.Hiç bir şeyin aynı kalmaması sürekli değişim halinde olması.Konulara ilk baktığımızda öğrencilerle güzel ders işleyeceğimizi düşünüyorum.

Tabi kitabın geri kalan kısmını da görmek lazım.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2008, 22:50:55 »

Paylaşım için teşekkürler...    

Fakat daha ilk sayfadan tartışma başlıyor. Ölçülen en yüksek sıcaklık 57 derece diye geçiyor. Oysa 9.sınıf kitabında 58,8 derece diye geçiyor. Yerler farklı tabi...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2008, 22:53:40 »

Değerli Kemal hocam
O noktalara girmek istemiyorum. BUnlar siz değerli meslektaşlarımızın takdiridir.
Ama hemen indirip kontrol etmenizde gerçekten takdire şayan.

keops1998
VIP Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2008, 06:17:12 »

Eyüp hocama katılıyorum
paylaşım için çok teşekkür ederim

KEOPS
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2008, 08:33:35 »

Doğu hocam biz taşraaki öğretmenelri düşündüğünüz için teşekkürler.
gerçekten okul açılmayana kadar kitap gelmiyor buraya.Geçen senede bu şekilde yardımcı olmuştunuz.

www.cografyaogretmeni.org kullanışlı bir dosya paylaşım platformu.tek bir eleştirim olacak o da linklerin belli bir süreden sonra kırılmaları.sanırıım o süre 6 aydı.bu 6ay da link hiç tıklanmıyorsa kırıılıyor.Buna bir çözüm bulunursa çok daha iyi bir platform olacak

Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2008, 09:00:05 »

teşekkürler hocam okul başlamadan ön hazırlık için çok iyi oldu.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2008, 10:30:05 »

hocam bu düşünceli davranışınızdan dolayı tebrik ederim ben de bir sunum hazırlayarak desteklemeye çalışacağım.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2008, 10:46:48 »

Doğu hocam çok faydalı bir paylaşım yapmışsınız ,teşekkür ediyorum.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2008, 12:58:02 »

geçenlerde ankarada dost kitapevinde zaferyayınlarıydı sanırım coğrafya 12 yardımcı kitabı buldum. görsellik bakımından zayıf geldi sanki. sitemizden butür yardımcı kitaplardan edinen var mı acaba . hangisini önerirsiniz.
ayrıca ilklere imza attığınız için ve biz taşradaki öğretmenleri düşündüğünüz için teşekkürler.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2008, 13:28:03 »

geçenlerde ankarada dost kitapevinde zaferyayınlarıydı sanırım coğrafya 12 yardımcı kitabı buldum. görsellik bakımından zayıf geldi sanki. sitemizden butür yardımcı kitaplardan edinen var mı acaba . hangisini önerirsiniz.
ayrıca ilklere imza attığınız için ve biz taşradaki öğretmenleri düşündüğünüz için teşekkürler.

Coğrafya 12 yardımcı kitabı mı?

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2008, 15:28:15 »

Zafer yayınlarının 12. Sınıf yardımcı kitabı bende var. Yayınevi okul kapanırken yollamıştı. Emeği geçenlere teşekkürler. Ancak MEB kitabına baktığımızda ciddi farklılıklar olduğu görülüyor.

karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2008, 16:20:44 »

hocam zafer yayınlarının 11. sınıf yardımcı kitabını geçen yıl elimde kaynak olması için almıştım fakat tek kelimeyle rezalet bir kitaptı. Kötü reklam yapmak istemiyorum ama tavsiye etmem hiç bir arkadaşıma.
Karzer
Sürekli Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2008, 18:06:30 »

Alıntı
www.cografyaogretmeni.org kullanışlı bir dosya paylaşım platformu.tek bir eleştirim olacak o da linklerin belli bir süreden sonra kırılmaları.sanırıım o süre 6 aydı.bu 6ay da link hiç tıklanmıyorsa kırıılıyor.Buna bir çözüm bulunursa çok daha iyi bir platform olacak

Hocam 6 ay hiç tıklanmayan dosya büyük ihtimalle pek işe yaramayan bir dosyadır mantığı ile bu kural vardır.Kullanışlı ve gerekli dosyalar için bence sorun teşkil etmiyor Smiley
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic