Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kavimler Göçü ve Yeni Dünya'ya Göçler  (Okunma Sayısı 11344 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
murat-can
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Aralık 2006, 19:20:49 »

Merhaba arkadaşlar... ben bu sitede henüz yeniyim. Arkadaşlar, benim coğrafya dersinde 'Kavimler Göçü' ve 'Yeni Dünya'ya Göçler' hakkında Göçler konusunda ödevim var... Lütfen yardım edin; bu hafta yetiştirmek zorundayım... Şimdiden saygılar... [Bunlar, Göçlerle İlgilidir]...
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2006, 16:15:49 »

Sayın murat-can, bu konuda hazır bir ödev yok.Ama internet ortamında "kavimler göçü" , "amerikaya göç" maddelerine bak. Ayrıca Lise tarih kitaplarında ve ansiklopedilerde de yeterli bilgi bulunmaktadır.
 Ödevinde başarılar.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
murat-can
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2006, 18:43:42 »

ya ama internette de aradım fazla birşey bulamadım ya... Sad ben yardımlarınızı bekliyordum valla, neyse... teşekkürler.
KAYIBEN
Sürekli Üye

Performans: 25
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2006, 18:49:57 »

Sitemizdeki göçlerle ilgili sunulara bak onların içinde istediğiniz konu var.
lil-turk
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2006, 20:44:21 »

KAVİMLER GÖÇÜ:
Değişen dünya iklimi
Kuzeye çekilen buzullar
Sıcaklık artışı ve Kuraklık
Balkaş gölü ile Aral gölü arasındaki topraklarda yaşayan Türklerin Hazar Gölünün Kuzeyinden batıya doğru ilerlemeye başlamasıyla Avrupa’da bütün kavimler birbirine baskı yaparak yer değiştirdiler. Avrupa’nın siyasi haritasının değişmesine neden olan ve toplumları etkileyen, bugünkü Avrupa'nın etnik yapısını oluşturan, Roma İmparatorluğu'nu ikiye ayıran, ilk çağı sona erdirip, orta çağı başlatan göç hareketidir.

YENİ DÜNYA’YA GÖÇLER
60 Milyon insan Amerika Kıtasına göç etti
Yeni keşfedilen yerlerde topraklardaki kaynakların işlenmesi ve bu kaynakların ticari potansiyeli bölgered Avrupalı ticaret kolonilerinin kurulmasını sağladı. İngiliz ve Fransızlar Kuzey Amerika’da; İspanyollar da G. Amerikada ticari koloniler kurdu.
Bütün bu göç hareketleri sonucunda Amerika’da yeni devetlerin kurulması, bütün Avrupa ve Dünya tarihini etkilemiştir.
19. yy ilk yarısında Avrupalı göçmenler:
Siyasi baskılardan kaçmak
Dinsel inançlarını özgürce yaşamak,
Maceraya atılmak,
Ülkelerinde olmayan fırsatlardan yararlanmak amacıyla göç ettiler
Sanayi devrimi ile gelişen teknoloji ve seyahat imkanları bu göçleri hızlandırdı.

By_HC
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2007, 16:05:57 »

Bana da bunun haritası lazımmm
cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2007, 22:59:50 »

Tarihte Kavimler göçü derken  sanki bana şunu hatırlatıyordu.Balamir komutasındaki Hunların yerlerinden oynattıkları Vizigotlar veya Osrogotların diğer kavimleri yerlerinden oynatmasıyla (vandallar- germenler, franklar,anglosaksonlar )meydana gelen göç gibi hep hafızalarımızda yeralırken Orta Asyadan olan göçü ise, Türklerin göçü olarak  biliyorduk.Kavimler göçü(375)
ahmetçelik
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2007, 17:28:02 »

hocam   para  meseleleri  hakkında   düşünceleriniz  nedir?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic