Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dersanelerin Öğretikleri Aşırı Fazla mı?  (Okunma Sayısı 3625 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Aralık 2011, 19:34:48 »

Biliyorsunuz lise 4 yıl olduğundan beri liselerdeki mufredatta ciddi şekilde değişti. Bakıyorum dersanelr hala eski yöntemlere göre soru soruyorlar yeni yeni yeni konualra adabte olmaya çalışıyorlar ama bu seferde bakıyorum 4 yıl ögretmedigim konular test sorularında. Fakat yeni eklenen pek çok konuda var ne yapacak o zaman bu öğrenciler.. bu kadar yüklemek dogru mu sizce kitapta olamayan bir şey çıkabilir mi?
c.soyal
Uzman Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat mavidir.

« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2011, 19:42:52 »

üniversite sınavlarında en çok meb komisyon kitaplarındaki konular hatta örnekler dikkate alınıyor.dersane hocaları okul kitaplarını iyi incelemeli.gereksiz ayrıntılarla öğrenci boğulmamalı.bazen de öğrencinin ders dışı merak ettiği bir konu-soru olduğunda ise öğretmen asla bilmiyorum dememeli bana göre.

hayatı/ ben hep/ mavi sanmıştım/ bilmedim ki / laciverte beyaz katmışlar.
26emine03
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2011, 11:24:41 »

dershane öğretmeni olarak coğrafya derslerinde sınavda çıkacak konular hakkında bilgi vermeye çalışıyorum. böyle olmasına rağmen yine çok konu var. ygs ve lys konularının 4 yılı kapsaması sıkıntı oluşturuyor. çok konu, az zaman var. meb in kitaplarından karşılaştırmalı anlatmaya çalışıyorum.
bora
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2011, 14:16:43 »

Tam  karar bence bu kadar olur
eskiyapar
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2011, 16:52:25 »

Evet bence de aşırı bilgi yükü var.
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2011, 20:05:44 »

Ösym okullara gönderilen kitaplardaki bilgilerden soru hazırlayacaksa vay onların haline. 9 ve 10. sınıf kitaplarında o kadar az bilgi var ki eklemek zorunda kaldığımız bilgileri yazdırdığımız kağıtlar kitap kadar olacak nerdeyse.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
zlyha
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2011, 20:15:15 »

bence tan tersine dersene bilgilerimizi tamamlıyor çünkü ben 2010 mezunuyum ve dersane benim için okuldan daha faydalı oldu diybilrim bilmiyorum günümüz MEB nereye gidiyor...
ahmetçelen
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2011, 11:12:06 »

meb kitaplarında hiçbir bilgi yok. halbuki öss'de bilgi istiyorlar. kısacası 2 puanlık eğitim verip 10 puanlık soruların cevaplanmasını istiyorlar. dersanede eğitim vermesek kimsenin birşey öğreneceği yok. bu da maalesef  insanları dersaneye sürüklüyor. üzücü.
3 yıldır dersanede çalışıyorum ve aşağı yukarı 1000 öğrencimden 150 tanesi bile çıkmaz okulda öğrenerek yanıma gelsin. herkes herşeyi dersanede öğreniyor. bu da dersane patronu hükümet yandaşlarının işine geliyor. biz de işsiz kalmamak için bu sömürüye göz yumuyoruz.
E.H
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2011, 13:57:10 »

Arkadaşlar ben 21 yıl dersanecilik yaptım bu konuda önerim şu. sınavlarda çıkan bütün soruları inceleyin birde yeni ders kitaplarını inceleyin o bilgilerle osorular yapılabilirmi acaba? ama dersanecilikte bazen abartılı bilgilerde verdik çok karmaşık sorularda sorduk bunuda kabul etmek gerekir.
ergintaylan
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2011, 20:36:08 »

Sevgili öğretmen arkadaşım. Karekök yayıncılığın MPS konu anlatım kitapları ile YGS ve LYS soru bankasını inceler ve deneme kitaplarına göz atarsanız hem yeni müfredatın nasıl uyarlandığını hem de yapılandırmacı eğitim yaklaşımlarının ne düzeyde işlendiğini görür ve gerçekten keyif alırsınız. Bunu samimiyetle söylüyorum.Binlerce öğretmen arasına katılmanızı ve karekök yayınlarını kullanmanızı isterim.iyi çalışmalar.

KAREKÖK YAYINCILIK COĞRAFYA KİTAP YAZARI
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic