Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya 11 Konuları Hakkındaki Düşünceleriniz.  (Okunma Sayısı 26024 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Kasım 2007, 11:46:46 »

Değerli meslektaşlarım. Coğrafya 11 konuları beni pek tatmin etmiyor. hem içerik pek belli değil hemde hedef davranışlar açık değil. bugüne kadar ilk defa veriyoruz bizimde yabancı olduğumuz konular. açıkçası ben pek gerekli görümüyorum. öğrencilerin görüşüde bu yönde. çoğu hocam bu nasıl coğrafya dersi diye tepkide bulunuyorlar. bu konudaki sizin düşünceleriniz nedir?
Yeliz Kamiş
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2007, 11:55:02 »

açıkçası ben de 11. sınıf konularından çok hoşlanmadım...belli bir sistematiği yok...

güzel günler göreceğiz çocuklar...güneşli günler...motorları maviliklere süreceğiz...
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2007, 12:03:07 »

Gerçekten 11.Sınıf konuları için sorunlu demek gerekiyor.Bazı konular yabancısı olduğumuz için farklı geldi.Bunların üstesinden gelmek kolay olmadı.Ekosistem,madde döngüsü,enerji akışı gibi konular coğrafyanın sınırlarını aşacak boyutta ayrıntılı ele alınmış.
  Bazı grafikler haddinden fazla ayrıntıya boğulmuş.Sayfa 35 deki Fransa'ya ait nüfus grafikleri gibi.Daha derli toplu ve ayrıntıya boğulmamış olsa uygun olurdu diye düşünüyorum.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
mehmet KAYA
Üye
**

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2007, 12:27:16 »

Coğrafya 11 konuları eski müfredattaki çevre ve insan dersine aittir.gerek 10. sınıf ve gerekse 11. sınıf konularında nüfus ve yerleşme konularına gereginden fazla yer ayrılmıştır. öğrencilerin büyük bir kısmının konuların süreklitekrar karşılarına gelmesinden sıkıldıkları anlaşılmaktadır.Bakanlığın bu konuda yeniden bir değerlendirme yapacağını düşünüyorum. saygılarımla.
Arbeste
VIP Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2007, 13:07:29 »

11 sınıfta yaptığımız derslerin hiçbirisinden memnun değilim. Birşeyler askıda kalıyor ve biz öğrencilerimize neler anlatılmalı zümrede karar veriyoruz ve müfredata kendimizden eklemeler yapıyoruz. Böyle yapmazsak kendimi suçlu hissedecekmişim gibi geliyor.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2007, 13:36:20 »

İşin açıkcası 11.sınıf coğrafyasına ben ısınamadım arkadaşlar,gereksiz ayrıntılarla donatılmış,öğrenciyi cezbetmeyen,ilk bölümü coğrafya bilgisinden çok biyoloji konularını içeren bir kitap.Ben henüz öğrenciye çok  faydalı olduğu düşüncesinde değilim.............

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2007, 14:48:47 »

daha seneye 12'ler var..  Sad  Sad    acaba ne süprizler çıkacak,orada da polinom,türev,integral,20.yy dünya edebiyatı koymuş olmasınlar... Smiley
ekvator
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2007, 15:02:54 »

Arkadaşlar görüşlerinize aynen katılıyorum.Gerçektende 11. sınıf coğrafya konuları içerisinde coğrafyayla ilgisi olmayan konular var. Diğerleri de bence çok önemli olmayan konular. Doğrusu öğrenciler bile bu nası coğrafya diyorlar ve çok sıkılıyorlar. İnşallah ileride düzeltilir. Çünkü bu iş aceleye gelmiş gibi görünüyor.
ziyakarabay
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2007, 15:31:41 »

Arkadaşlar görüşlerinize katılıyorum.Bugüne kadar işlenen konular öğrencilerin beklentilerini -coğrafya adına - karşılayamadı.Umarım seneye daha zenngin bir içerikle dersimizi işleyebiliriz...
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2007, 15:55:46 »

sadece 11. sınıfmı 10.sınıfta aynı hep aynı konuların tekrarı gibi maalesef sistematik yok bazende aşırı ezber oluyo gibime geliyo hani ezber olmayacaktı

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2007, 16:00:15 »

11. sınıf kitabı her telden çalıyor. Düzen yok sistematik yok. Önemli olan la önemsiz olan her şey iç içe. Öğrenci kitabı eline aldığında nereye önem vereceğini nereye yoğunlaşacağını bilemiyor. Biz bile bunu zor yaparken öğrencilere hak vermemek mümkün değil...
necatieroglu
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2007, 16:00:32 »

Vallaha arkadaşlar söyleceğim herşeyi yazmışsınız ''(den den) yapsam yeterli olacak sanki:) sayın dedeye katılıyorum ilk konuların üstesinden gelmek için çk yorulduk.saygılar

N.Eroğlu
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2007, 16:01:30 »

Tabi söylediklerim yanlız kitap için algılanmasın. Müfredat ta aynı şekilde karmakarışık bir yapı gösteriyor...
_smyy_
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 11 Kasım 2007, 16:06:56 »

bn anadolu lisesi 10. sınıf öğrencisiyim.bizde seçmeli coğrafya dersi olarak 11. sınıfların coğrafyası gösteriliyor
kitap gerçekten çok saçma biyoloji mi işliyoruz coğrafya mı belli değil
yarın yazılım var ve doğru dürüst bişey bilmiorum hep ezber hep ezber kitap zaten bişey anlatmıyo off ya bu çektiğimiz ne:D
aynı şeyler 10. sınıf coğrafyası içinde geçerli
saygılar:D
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 11 Kasım 2007, 17:29:25 »

KARDEŞ AYNEN KATILIYORUM. COĞRAFYAYI SEVİYORUM ZEVK ALIYORUM ZEVKLE DERS ANLATIYORUM AMA 11.SINIFLARA DERSİM OLDUĞUNDA AYAKLARIM TİTRİYOR. BİYOLOJİ HOCALARINDAN ETÜT ALIYORUM. AMA YİNE OLMUYOR. BU PROGRAMI HAZIRLAYANLAR YİNE EMİNİM Kİ COĞRAFYACI DEĞİLDİR. DERSANEDE DE CALIŞIYORUM ÇOĞU OKULDA HOCALAR DERS İŞLEMİYORMUŞ ÖĞRENCİLER YAKINIYOR DERS NOTU İSTİYOR BENDEN. UMARIM 12.SINIF KONULARI YABANCI OLDUĞUMUZ KONULAR OLMAZ.. DİVAN-TANZİMAT EDEBİYATI YADA POLİNOM KUANTUM FİZİĞİ FALAN OLMAZ!!!
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic