Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12.Sınıf İlk Konu Başlığı Yanlış mı? (Doğanın Ekstermleri)  (Okunma Sayısı 3214 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kıraç
VIP Üye

Performans: 479
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Eylül 2008, 18:54:03 »

Değerli meslektaşlarım  12 sınıf  coğrafya kitabının ilk konusunu  (Doğanın ekstermleri)  bugün inceleme fırsatım oldu. Konunun içeriği ile  başlığının çelişki içinde ve birbiriyle alaksız olduğu  fikrini verdi.. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim..
Saygılarımla..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRKİYE'NİN GEÇMİŞİ DEĞİL, GELECEĞİDİR....
dk_cem
Yeni Üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2008, 14:29:27 »

Şey doğanın extermleri değil extremleri yani uç noktaları Cheesy
aymelek
Üye
**

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2008, 10:59:15 »

Doğanın minimum ve maksimumları, doğanın aşırılıkları gibi bir şey, gerçekten de yanlış bir başlık seçimi,doğadaki eksterm olaylar falan daha mı iyi olurdu sanki? içerik de yetersiz bir iki gazete haberi vermişler, bir iki de resim, etkinlik daha da can sıkıcı.Milli Eğitim ne zaman içerik açısından ve görsel açıdan düzgün kitaplar çıkaracak da biz de başucu kaynağı olarak bu kitapları kullanacağız merak ediyorum. Bu arada 12. sınıfın konuları çok güzel, çok güncel ama çocuklar ÖSS ile ilgili olduklarından bu konular geçiştirilecek ne yazık ki.Bir de başlıktan daha önemlisi bazı konular örneğin uygarlıklar konusu-ki özünde tarih- 12. sınıfın coğrafya dersi konusu olmuş. 11. sınıfta da biyoloji konuları var, döngüler vs.yani coğrafya bir hayli dallanıp budaklandı, bu iyi bir şey mi kötü mü bence onu tartışmak lazım.

saygılarımla
ayla önal
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic