Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 11.ea ve sayısal müfredatı işliyormusunuz  (Okunma Sayısı 8888 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« : 11 Kasım 2007, 21:04:48 »

11. sınıf ea ve sayısal sınıflarında coğrafya müfredatını takip ediyormusunuz? ben çocuklara güvenderin sayısalcılar için çıkardığı öss coğrafya kitabını aldırdım onu işliyorum. diğer arkadaşlar ne yapıyorlar, müfredatı mı takip ediyorlar yoksa farklı bir yol mu takip ediyorlar
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2007, 21:11:01 »

Hocam yıllık planı yaparken onlara ait bazı düzenlemeler yapmıştık,yani bazı konuları çıkarma,kısaltma gibi, o plana göre dersi işliyorum.Çünkü kitaptaki etkinlikler ve ürün dosyası çalışması yapılmak zorunda...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2007, 21:39:42 »

Müfredata göre işliyorum.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2007, 21:59:59 »

11.sınıfların sınava girerken bu konulardan da sorumlu olacağını biliyorsunuz değil mi?

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
nigar
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güney Çok programlı lisesi

« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2007, 22:43:37 »

hocam yani şunu mu demek istiyorsunuz?Öss coğrafya müfredatı da değişecek.Ve 11 sınıf konuları da sınava dahil olucak.
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2007, 23:15:04 »

aynen onu diyorum hocam..aksini düşünmüyorum bile..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
kontinental
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2007, 05:58:49 »

Hocam sınav sistemi yine değişecek yönünde haberler var. Tıpkı ilköğretimdeki gibi her sınıf sonunda bir sınav yapılması tasarlanıyor. Dolayısıyla ortaöğretim boyunca toplam 4 sınav yapılacakmış. Hal böyle olunca ilk önce kitap müfredatı bitirilmeli daha sonra artan zamanlarda kanaatimizce eksik gördüğümüz yönlerle ilgili olarak ek birşeyler yapılabilir diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2007, 08:23:59 »

Ferhatça80 hocam. 11. sınıfların şu andaki yeni müfredatını da çocuklara anlatmak gerekiyor. 2009 ÖSS'de yeni müfredata göre soruların çıkması gerekir. Eğer ÖSYM eski müfredata ve düzene göre soru sormaya devam ederse başı çok ağrıyacak.
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2007, 14:14:50 »

Kesinlikle müfredat takip edilmeli idye düşünüyorum.Aksi takdirde öğrencileirmiz kaybedecektir.Yeni lise programı demek yeni ÖSS anlamına gelmektedir.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
zaloglu
Sürekli Üye

Performans: 21
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2007, 15:12:02 »

Hocam...hangi 11 sayısal sınıftan bahsediyorsunuz..anlamadım..(yeni4 yıllık 11.sınıf mı..?)

Metin KALPAK Zile Fen Lisesi-Coğrafya Öğretmeni
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2007, 15:14:03 »

Hocam yıllık planı yaparken onlara ait bazı düzenlemeler yapmıştık,yani bazı konuları çıkarma,kısaltma gibi, o plana göre dersi işliyorum.Çünkü kitaptaki etkinlikler ve ürün dosyası çalışması yapılmak zorunda...
"ürün dosyası çalışması yapılmak zorunda"   ben de bunu merak ediyorum,bunun zorunluluk olduğu nerede yazıyor.ben hala muallaktayım.bu dosyaya vereceğimiz not bile not defterinde veya okulların bilgisayar sistemlerinde yok. ben daha önce bu dosya için verdiğim notları sözlü hanesine yazdım.geçen günlerde okulda bir müfettiş denk gelince "ürün dosyası notunu nereye yazıcaz,biz daha önce sözlü hanesine yazdık" dedim.  bana "olur mu,sözlü notları nasıl verilir,sen bilmiyor musun?" deyip bir sürü laf söylediler,sonrada sonuç olarak "sözlü hanesine yazılacak" diye buyurdular!!
ayrıca benim yaptığım uygulama doğru ise , sözlü notlarının verilmesine dair yeni yönetmelik değişikliği "9. sınıflar için en çok 2 sözlü verilebilir " diyor. biz bu durumda sözlü notlarını öğrencinin ders içi durumuna göre mi vereceğiz, yoksa ürün dosyasına mı...  yorumlarınız lütfen.....
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2007, 16:05:16 »

Hocam...hangi 11 sayısal sınıftan bahsediyorsunuz..anlamadım..(yeni4 yıllık 11.sınıf mı..?)
Belki hocamın okulunda 11. sınıflarda seçmeli ders olarak sayısal sınıflara da konulmuştur coğrafya dersi..

"ürün dosyası çalışması yapılmak zorunda"   ben de bunu merak ediyorum,bunun zorunluluk olduğu nerede yazıyor.ben hala muallaktayım.bu dosyaya vereceğimiz not bile not defterinde veya okulların bilgisayar sistemlerinde yok. ben daha önce bu dosya için verdiğim notları sözlü hanesine yazdım.geçen günlerde okulda bir müfettiş denk gelince "ürün dosyası notunu nereye yazıcaz,biz daha önce sözlü hanesine yazdık" dedim.  bana "olur mu,sözlü notları nasıl verilir,sen bilmiyor musun?" deyip bir sürü laf söylediler,sonrada sonuç olarak "sözlü hanesine yazılacak" diye buyurdular!!
ayrıca benim yaptığım uygulama doğru ise , sözlü notlarının verilmesine dair yeni yönetmelik değişikliği "9. sınıflar için en çok 2 sözlü verilebilir " diyor. biz bu durumda sözlü notlarını öğrencinin ders içi durumuna göre mi vereceğiz, yoksa ürün dosyasına mı...  yorumlarınız lütfen.....
Hocam haklısınız.. çünkü henüz ortaöğretim kurumlarındaki ölçme değerlendirme yönetmeliğinde değişiklik yapılmadı.http://ttkb.meb.gov.tr/duyurular/genelge_2006_95.pdf linkte göreceğiniz gibi ilköğretim okullarında bu değişim sağlandı ve yönetmelik çıktı. Orada sorun yok..
Bizde ise dersin programında ürün dosyası vs alternatif ölçme değerlendirme yöntemlerinden söz etmesine rağmen gerekli dönüşüm sağlanmadığı için şu anda sıkıntı var. Müfettişler de kendi bakış açılarından haklılar.. Ancak ben de ürün dosyası ve benzeri çalışmaları  sözlü notu olarak değerlendirdiğimi söylemeliyim yada projeleri proje notu olarak veriyorum. biraz iyi bir çalışma yapan öğrencinin çalışmasını da proje kapsamına alıp notla değerlendiriyorum.

arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2007, 16:48:42 »

arkadaşlar ürün dosyasına verilen notu sözlü notu olarak değerlendiriyoruz. burada bir sorun yok ancak dönem ödevleri için ne yapacağız geçen yıl gelen müfettiş öğrenciye ürün dosyası ve proje ödevi verildiği için ayrıca dönem ödevi verilmez dedi.bu yıl ne yapacağımızı bilmiyoruz. okul idaresi ödev konularını istedi  proje konularını kabul etmedi. sınıf öğretmenleri ortalama 3-4 öğrenciye coğrafya dersinden ödev alacak şekilde belirlemişler. sizler nasıl uygulama yapıyorsunuz. bilgilendirirseniz sevinirim
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2007, 17:14:49 »

Bencede dersi müfredata uygun işlemek zorundayız.Zaten bu yasal zorunluluğumuz.Konuları işleyip ondan sonra ekstra bir şeyler yapabiliriz.Yaw ben bu işi bir türlü anlamadım herkes kendi zevkine göre ders işliyor.Bu çok yanlış .Çünkü 2009'da öss sınavında bu müfredata göre sorular olacak...
seyhoglu
VIP Üye

Performans: 71
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 14 Kasım 2007, 17:26:52 »

Bende müfredata göre işliyorum.Daha önce görüş belirten hocalarımında ifade ettiği gibi bu öğrencilere ÖSS de sorular bu müfredata göre sorulacak.Yanlız süper liselerin 11. sınıflarında hem ÖSS hemde T.Beş.ve Eko.Coğrafyası müfredatını işliyoruz.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic