Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: sıcaklık (serin ılık )  (Okunma Sayısı 3427 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
iskender
Deneyimli Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Ocak 2010, 08:33:28 »

değerli arkadaşlarım bir kaynakta rastladığım bir bilgi konusunda görüşlerinizi rica edeceğim. bilgi şu:

herhangi bir ayın sıcaklık ortalaması,

0° ve altı ise: soğuk

0°-11° arası ise: ılık

11°-19° arası ise: serin

20° den fazla ise: sıcak    olarak değerlendirilir diyor.

Bunun bilimsel bir dayanağı var mı. görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar. saygılarımla.
sedo25
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2010, 10:30:29 »

benim bildiğim böyle bir sınırlama yapmak zor. sebebi ise sicaklik sogukluk, yaşanılan dönem ve yaşayan kişilere göre değişir. bölgede nemlilik enlem gibi etkenler etki yapar. buna kişilerin algılama değişiklilerini de hesaba katarsak boyle bir sınıflandırmanın uygun olmayacağını düşünüyorum...
aksaray1980
VIP Üye

Performans: 44
Çevrimdışı Çevrimdışı

"Varlığımdaki yegane mükemmellik Türk olrk doğmdr'

« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2010, 13:56:48 »

normal koşullarda insanlar 0 altını soguk +20 derceyi sıcak bunun arasındaki degerleride ılık bulur

Ben gelmedim dava için benim işim sevgi için... (y.E)
iskender
Deneyimli Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2010, 12:43:19 »

benim bildiğim böyle bir sınırlama yapmak zor. sebebi ise sicaklik sogukluk, yaşanılan dönem ve yaşayan kişilere göre değişir. bölgede nemlilik enlem gibi etkenler etki yapar. buna kişilerin algılama değişiklilerini de hesaba katarsak boyle bir sınıflandırmanın uygun olmayacağını düşünüyorum...

sedo25 hocam asıl itibariyle bende sizinle aynı görüşteyim ama maalesef bir arkadaşımız ısrarla yukarıdaki derecelendirmenin doğru olduğunu savunuyor. ve tabi bunu kendisi bulmuş? diyeyim ben. bende acaba bir başka kaynak ya da destek çıkar mı diye merak ettim.ilginize teşekkür ederim. saygılarımla.
köknarormanları
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2010, 23:01:43 »

Günlük dilde çok sıcak olmayan havalar için serin, çok soğuk olmayan havalar için ılık terimini kullanıyoruz. Rakamlar farklı olsa da çerçeve olarak değerlendirmenize katılıyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic