Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kayaç ve Mineral Resimleri  (Okunma Sayısı 15173 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Ağustos 2008, 19:58:47 »

yabancı bir siteden elde ettiğim kayaç resimleri.Faydalı olması temennisiyle....

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2008, 20:42:57 »

Paylaşım için teşekkürler+++
Bazılarını gördüm ama çoğunu pek çıkartamadım.İsimleri de yazılsaydı iyi olurdu.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
ali_2641
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2008, 20:56:01 »

hocam bildiklerimi yazayım 1 ve 2 antrasit ,3 gnays ,4 ve 5 biotit ,6kalsit içerisinde biotit ,7 calsit 8 kalsit farklı renklerde,9 chlorite (bunu bılmıyorum sadece ismi bu yazıyor),10 gnays,11 obsidyen,12 antresit yazıyor,13 kuvars ve 14 kristal kuvars...

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2008, 21:13:05 »

Teşekkürler.Böyle daha güzel old u.+++

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2008, 21:36:26 »

Teşekkürler ali güzel bir paylaşım 10.sınıflarda kayaçları işlerken çok işimize yarayacak.+

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
ali_2641
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2008, 22:07:32 »

apatit

kalsit

korundum

mikroklin

talk

topaz            bunlarda umarım işinize yarar.bulabılırsem daha eklemeye çalışacağım...

ali_2641
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2008, 23:00:05 »

bu dünya da en saf ve kaliteli olarak Afganistanda çıkan Lapis lazuli...Lapis lazuli bir mineral değil, kayadır. Çünkü birkaç mineralden oluşmuştur. Gerçek bir mineral olabilmesi için sadece bir mineral türünü içermesi gerekirdi.Lapis lazuli genelde kireçtaşlarının kontakt metamorfizmasıyla oluşur.En saf ve kaliteli lapis lazuli Afganistan, Bedahşan'da beyaz mermer içinde damarlar ve mercekler halinde çıkarılır. Dünyadaki en eski madenlerden olan bu madenler antik zamanlarda firavunlara da lapis lazuli sağlardı.Yüzyıllar boyunca lapis lazuli özellikle mücevher ve oymalarda sıklıkla kullanılmıştır. Bunların dışında mozaik, vazo, boncuk ve mücevher kutularında da kullanılmıştır. uyumaya yardımcı olduğu da söylenir.Aynı zamanda toz haline getirilmiş lapisin Antik Mısırlı kadınlar tarafından göz farı olarak da kullanıldığı bilinmektedir.

c.soyal
Uzman Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat mavidir.

« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2008, 06:52:09 »

9.fotoğraf diyorit ile siyenite benziyor.elinize sağlık.

hayatı/ ben hep/ mavi sanmıştım/ bilmedim ki / laciverte beyaz katmışlar.
ali_2641
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2008, 20:48:54 »

birkaç tane daha ekleyim dedim belki sunularda işe yarar...  Tongue

Eyüp VURANEL
VIP Üye

Performans: 1115
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ali Güral Lisesi-Kütahya

Site
« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2008, 23:26:57 »

Temmuz ayı içinde Kütahya arkeoloji müzesinde çektiğim  fotoğraflarını yüklüyorum. Fotoğrafta  türü yazılı.

Ali Güral Lisesi-Kütahya
ali_2641
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2008, 00:12:38 »

hocam bu ekstra fotoğraflar ıçın cok teşekkürler.Devamını da bekliyoruz  Tongue Grin

tungatigin
Yeni Üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 05 Eylül 2008, 07:29:15 »

Başlık Mineral Resimleri Olamlıydı bunların çoğu mineral:D:D
tungatigin
Yeni Üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2008, 19:03:27 »

eger reklam olarak kabul etmezseniz benim sitede tum minerallerin ayrıntılı ozellikleriyle birlikyte resimleri mevcuttur bilginize ..frmilk.net
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic