Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dersanede Konularda Neredesiniz  (Okunma Sayısı 2979 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« : 28 Şubat 2007, 15:45:37 »

Değerli arkadaşlar ben iç dış kuvvetler konusunu bitirdim haftaya nüfus ve yerleşmeye geçiyorum. nisan sonu ya da  mayıs başında da konuları bitirip sınıfta genel tekrar ve denemelere başlıyorum. böyle bir uygulamanın öğrenciyi daha başarılı kıldığını düşünüyorum. (denemeleri de piyasada güzel soruları derleyerek oluşturuyorum). nedeni ise son ay çoğu dersanenin genel denemelere başlaması. öğrenci kendini görüyor ve hangi konularda eksikse oralara ağırlık veriyor.

bir de dış kuvvetler konusu anlatıldıktan sonra tahtada dış kuvvetler bunların aşındırma ve biriktirme şekillerinin  tablo olarak çizilip verilmesi de sağlıklı oluyor. konu çok yabancı terim içerdiğinden öğrenciler zorlanıyor bu konuda..
iyi çalışmalar..

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2007, 16:40:05 »

Merhaba hocam
Ben ÖSS ye girmiyorum biliyorsun:). Ruken hoca ise akarsulardaymış... O biraz daha geç bitirecek ama felsefe olarak senin söyledğin doğru. Fakat nisan sonu değilde 10-15 Mayıs gibi bitirmenin yararlı olacağını düşünüyorum.
Saygılarımla...

elgiz
Elgiz HENDEN
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2007, 19:12:28 »

benım çalıştıgım kurumda bır sınıfa ıkı coğrafya öğretmenı  giriyoruz. genel coğrafya konularında iç kuvvetlere başladık.sadece dış  kuvvetler kaldı
 beşeri ve ekonomik coğrafya konusunda ise türkiye yerşekilleri, türkiye iklimi ve türkiye ekonomisi bitti nufus ve yerleşmedeyız. bölgeler kaldı.nisan sonu  konular biter
husnuaksoy
Sürekli Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 13 Mart 2007, 20:28:32 »

arkadaşlar ben daha bu hafta dış kuvvetleri yeni bitireceğim konularda oldukça iyisiniz...

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim...
Olur ya...
Kalp durur...
Akıl unutur...
Ben dostlarımı ruhumla severim...
O ne durur, nede unutur...
                           (Mevlana)
ÖzleMSabaH
Moderator

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Mart 2007, 20:52:14 »

benim eşit ağırlık sınıflarında maalesef konularım yetişmeyecek görünüyor. Daha dış kuvvetlerdeyim. Girdiğim sınıf sayısı çok fazla olduğu için etüd dersleride yapamıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Sözellerde nüfu konusu bitti ve türkiye coğrafyasına başlayacağım. Onlardada geride kaldım anlayacağınız...

cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2007, 21:23:53 »

bu arada sorularda ağırlıklı olarak nüfus ve ekonomiden geliyor. bu konuların geçiştirilmeden verilmesi daha sağlıklı sonuçlar verir. bn konuların tamamını nisanın ilk haftası bitirip. kısa genel tekrar ve denemelere ayıracağım . şu an nüfus ve yerleşmedeyim haftaya da bu konu bitiyor. ekonomi ve bölgeler kaldı. özdebirin soruları da biraz ağırdı. öğrencilerin başarı ortalaması çok yüksek değil

husnuaksoy
Sürekli Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Mart 2007, 21:49:58 »

bende nisan 15 e kadar yetiştirmeyi planlıyordum ama nisan başında askere gideceğim:( şuanki gidişlede yetişir herhalde...(bu arada seneyede işsiz kaldım arkadaşlar:(daha yer bulamadım:()

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim...
Olur ya...
Kalp durur...
Akıl unutur...
Ben dostlarımı ruhumla severim...
O ne durur, nede unutur...
                           (Mevlana)
geography
Genel Moderator

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 29 Mart 2007, 20:44:45 »

cumhur hocam bende bu hafta sonu itibariyle dış kuvvetleri bitirdim bütün sınıflarda.
salıdan itibaren beşeri cografyaya geciyorum.
ülkelere daha baslamadım.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic