Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İnternete bağlanırken modemin 651 sorunu vermesi ne demektir?  (Okunma Sayısı 7210 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Eylül 2007, 07:46:32 »

Arkadaşlar bu Telekomun verdiği adsl de bazen gece 11lerden sonra bazen de gündüz 11lerde internete bağlanamıyorum.Bazı arkadaşlarda da bu oluyormuş.Yani ayarlarda hiçbir değişiklik yapmadığım halde 1 saat önce girdiğim internete 1 saat sonra giremiyorum.Bu hemen hemen her gün oluyor.
modem 651 hatası veriyor.Bu ne demektir? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.Teşekkürler.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2007, 09:14:28 »

Benim bulabildiğim cevap bu hocam..

651 The modem has reported an error.
Modem hata raporladı - Modeminiz (veya başka bir aygıt) bir hata bildirdi.
Bu bir çevirmeli ağ bağlantısı ise ve desteklenen bir dış modem kullanıyorsanız modemi kapatıp yeniden açın. Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar'ı kapatıp yeniden açın ve sonra yeniden arayın. Modeminiz Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar tarafından desteklenmiyorsa desteklenen bir modem kullanın.
Bu bir sanal özel ağ (VPN) bağlantısı ise, bağlantı yapılandırmasında yanlış bir TCP/IP adresi bildirmiş olabilirsiniz veya ulaşmaya çalıştığınız sunucu kullanılamaz durumda olabilir. Sunucunun kullanılabilir durumda olup olmadığını belirlemek için sistem yöneticinize başvurun

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
net008
Uzman Üye

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2007, 21:45:59 »

Arkadaşlar bu Telekomun verdiği adsl de bazen gece 11lerden sonra bazen de gündüz 11lerde internete bağlanamıyorum.Bazı arkadaşlarda da bu oluyormuş.Yani ayarlarda hiçbir değişiklik yapmadığım halde 1 saat önce girdiğim internete 1 saat sonra giremiyorum.Bu hemen hemen her gün oluyor.
modem 651 hatası veriyor.Bu ne demektir? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.Teşekkürler.

Hocam internet bağlantını USB üzerinden mi gerçekleştiriyorsun.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2007, 22:10:06 »

hayır.usb den değil.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
net008
Uzman Üye

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2007, 22:51:27 »

http://www.adsldestekhatti.com/portalv2/index.php?option=com_smf&Itemid=49   hocam bu adresten yardım alabilirsin ttnet'in resmi forum sitesi.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic