Ara  

YGS Soru Bankası
Gönderen: UzmanWeb Tarih: 04 Şubat 2014, 20:41:43 Görüntüleme: 1029
Özet: Kitap renkli baskıdır.

Başlık:   YGS Soru Bankası
Açıklama:   Kitap renkli baskıdır.
Yayınevi-İletişim:   Esen Yayınları - www.esenyayinlari.com.tr - Tel:0312 4173443
Yazar:   Cumhur ABAY
Yayın Yılı:   2009
Sayfa:   400
Ebat:   27X20
ISBN No:   978-9944-777-70-4

ÖNSÖZ
Değerli öğretmen arkadaşlar, sevgili öğrenciler Esen Yayınları güçlü kadrosuyla ve çıkardığı güzel kitaplarla sizlerin de desteğiyle her geçen gün büyümekte ve eğitim sistemimize ışık tutmaktadır.

Bu kitap yeni sınav sistemine göre YGS’de eşit ağırlık ve sözel, sayısal ve dil öğrencilerinin coğrafya testlerinde başarılı olmaları için hazırlanmıştır. Kitap aynı zamanda lisedeki konuları kapsadığından aynı zamanda okula yardımcı bir kitaptır.

Kitapta; Doğal Sistemler, Beşeri Sistemler, Mekânsal Bir Sentez: Türkiye, Küresel Ortam Bölgeler ve Ülkeler, Çevre ve Toplum öğrenme alanları Milli Eğitim Bakanlığı kaynakları doğrultusunda küçük bölümlere ayrılarak verilmiştir.

Testlere başlamadan önce bazı soruların haritalarla bağlantısının olduğu unutulmadan harita çalışması da yapılmalıdır. Dünya, kıtalar okyanuslar, denizler, bazı ülkeler, Türkiye, iller, madenler, enerji kaynakları gibi özellikleri önceden çalışmak sizi daha başarılı kılacaktır. Kitabınızın arka sayfasında koyulan haritalarda bu özelliklerden bazılarını bulabilirsiniz. Coğrafya dersinde başarılı olmak için atlaslara da ihtiyacınızın olduğu unutulmamalıdır.

Testlerde yer alan rehber sorularda konu ile ilgili gelebilecek soru tarzları yer almakta ve sonrada testler bulunmaktadır. Bunda amaç konuyu daha iyi pekiştirmektir. Kitapta yer alan testlerdeki sorular kazanımlara uygun olarak kolay, orta ve zor şeklinde karma olup bütün öğrenci düzeylerine hitap etmektedir.

Zorlandığınız anlayamadığınız ya da cevap anahtarında şüpheye düştüğünüz sorular varsa öğretmeninize veya cumhurabay@hotmail.com ya da www.cumhurabay.com.tr adresiyle iletişime geçerek bana sorabilir, kitaplarla ilgili olumlu ya da olumsuz eleştirilerinizi de bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kitabımın, Coğrafya dersini sevmenize, okulda başarılı olmanıza ve istediğiniz üniversiteye girmenize katkısı olması dileğimle..

Cumhur ABAY

Oylama: Bu makale henüz oylanmadı.
Yorumlar

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic