Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: yarıyıl tatilinin erkene alınması  (Okunma Sayısı 3516 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« : 15 Aralık 2009, 18:11:16 »

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı’nın da görüşü alınarak yarıyıl tatilinin öne çekilmesinin gündeme geldiği yönündeki haberleri yalanladı.
Yapılan haberlerde domuz gribine karşı aşı ortalamasının yüzde 7 düzeyinde kalması bakanlığı bu yola ittiği söylenmişti.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu da bir gazetecinin, “Sömestr tatilini öne mi çekiyorsunuz” sorusuna, “Bakalım” demekle yetinmiş ve bunun üzerine yarıyıl tatilinin erkene alınacağı haberleri yapılmıştı. (ntvmsnbc)
YARI YIL TATİLİ HAKKINDA ÇIKAN HABERLER ...
Düzenlenen kampanyalara rağmen domuz gribine karşı aşılanma oranının okullarda yüzde 7 civarında kalması Milli Eğitim Bakanlığı’nı arayışa itti.

Bu çerçevede Sağlık Bakanlığı’nın da görüşü alınarak yarıyıl tatilinin öne çekilmesi gündeme geldi. Normalde her yıl Ocak ayına denk gelen yarıyıl tatilinin, “Domuz gribi riski” nedeniyle öne çekilmesi masaya yatırıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda bu konuda hazırlık ve çalışma yapıldı. İlköğretim okullarına sınavların Aralık ayı içinde bitirilmesi için müfredatın hızlandırılması yönünde talimat gönderildi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, “Sömestr tatilini öne mi çekiyorsunuz” sorusuna, “Bakalım” demekle yetindi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, sömestr tatilini öne çekmesine, kesin gözüyle bakılıyor.
ensonhaber.com

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2009, 18:14:47 »

ilköğretim okullarına talimat gönderildiği ve snavların ocak ayından önce tamamlanması gerektiği ile ilgili yazıdan haberi olan var mı arkadaşlar,duyuruları sürekli takip ediyorum ama ben görmedim.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
zere
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar

« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2009, 21:57:23 »

İnşallah öne çekilmez ancak şu gerçeğide görmemiz gerekiyor resmi rakamlara göre domuz gribinden ölümlerde Avrupada birinci dünyada ise altıncı sıradayız.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2009, 22:00:14 »

Biz olumsuz olan bir şeyde ne zaman gerilerde kaldık ki?

Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2009, 15:58:24 »

En son bakanın açıklaması öne alınma yok dedi ama bu dünkü ifadesiydi yarına yada 3,5 gün sonrasına değişmiyceği ile ilgili garantide vermedi.Bence bizim bakanın belirleyebileceği bişey olduğunu -şahsi fikrim- düşünmüyorum.Bunu sağlık bakanı başbakanla beraber isterse tatil olur.Kararı onlar verir fikrindeyim.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
megane
Uzman Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2009, 18:19:55 »

Şahsen -bana göre- böyle bir karar alınması çok saçma olur.
Sene başında çalışma takvimi belirleniyor herşey buna göre planlanıyor
veee bi anda tüm planlar alınan bir kararla alt üst oluyor.
Üstelik erkene alınmanın bir işe yarayacağıda şüpheli..
Ayrıca bende dahil olmak üzere bir çok arkadaşım yarıyıl tatili için gidiş dönüş uçak biletlerimizi aldık bile..
Eger böyle bir karar alınırsa olan sadece bizim biletlere olur sanırsam:((

Ne olursan ol kendin ol, özgün ol.. MEGANE II HB
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2009, 18:31:43 »

Bence bu konuda Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanından  ziyade Başbakan'ın dudaklarından dökülecek iki sözcük belirleyici olacaktır. Diğer meselelerde olduğu gibi...!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic