Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: www.cografya.biz'in SEHVEN yaptığı hatalar  (Okunma Sayısı 5373 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 27 Nisan 2011, 20:09:45 »

http://www.cografya.biz/forum/osym-kabul-etti-ama-sehven-dedi-t26146.0.html

http://www.cografya.biz/forum/ygsde-ikinci-sifre-osym-kabul-etti-t26074.0.html

ve en son

http://www.cografya.biz/forum/haberler/ygs-de-sifre-iddiasi-t26039.0.html

Site yönetimine online iken sordum ama herhangi bir cevap yazılmadı.Gene coğrafya içerikli başka bir forumda insanlar rahatça fikirlerni söylerken buradaki sansürcü mantığı anlamadım.Hadi yapıldı gereki bir açıklama yapın sadece bir tanesinde açıklama var.Mahkeme sonucuna kadar anlamında ki bu süreçte kısmi iptaller oldu ama maalesefki konular kapalı bilgilendirme yapılamıyor.
Kesin buda kapanır.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
inkonsekant
Deneyimli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2011, 13:01:56 »

sehven yapıldığına inanıyorum.sizde tatmin olun.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2011, 13:27:35 »

İlgili konular, karşılıklı saygı ölçüsünün dışına çıkıldığı ve hakarete varan yorumlar yapıldığı için kapatılmıştır.Burada sansürcü zihniyet yok, birbirimize saygılı olunması yönünde bir uyarı var.Bundan önce olduğu  gibi şimdi ve bundan sonra da benzer yorumlar yapıldığında gerekli müdahaleler yapılacaktır.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
kommannage
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2011, 07:11:00 »

sitemizde sansür olacağını sanmam.olsa olsa anlayışlı davranış olur.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2011, 07:24:24 »

Sitedeki tüm yetkili arkadaşlar burada gönüllü olarak sorumluluk almışlardır. Ve tüm çabaları da coğrafya adına güzel birşeylerin ortaya çıkmasıdır. Bu çerçevede hiçkimseye pozitif veya negatif bir ayırımcılığın olması söskonusu değildir. Lütfen buranın bir coğrafya sitesi olduğu, içeriğinin mümkün olduğu kadar coğrafya dışı konulrdan uzak tutulması gerektiğini unutmayalım. İşin içine siyasi, etnik vb unsurlar girdiği zaman asıl çizgimiz ve hedefimizden uzaklaştığımızı unutamayalım.
Meslektaşlarımızdan bu konuda bize yardımcı olmalarını beklediğimizi özellikle belirtmek ister, duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim.

nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2011, 16:39:04 »

YGS'de şifreyi bulana soruşturma
YGS som kitapçıklarında şifre olduğunu ortaya çıkaran Artvinli dershaneci Fahri Akyüz hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü izin almadan basına açıklama yaptığı için soruşturma açmaya hazırlanıyor
Refika KARABACAK

YÜKSEKÖĞRETİME Geçiş Smavı'nda (YGS) şifre olduğunu ortaya çıkaran Artvin Sınav Dergisi Dershaneleri kurucu üyelerinden Fahri Akyüz hakkında Î1 Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma açıyor. Akyüz, YGS'-nin sayısal kısmında şifreleme olduğunu basma dağıtılan kitapçık üzerinde kanıtlamış, ÖSYM önce bunu yalanlamış, sonra da soru kitapçıklarmdaki şifreyi kabul etmişti.

Akyüz, HABERTÜRK'e Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Hamza Köşker'in "Sen dershane yöneticisisin. Kanuna göre basma konuşmak için Vali'den izin alman gerekiyordu. İzin almadan konuştun. Hakkında soruşturma başlatmak zorundayım" dediğini açıkladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden kendisine henüz tebligat ya da müfettiş gönderilmediğini bildiren Akyüz, "Kimseye yanlış bilgi vermedim. Şifreyi ÖSYM de kabul etti. Kınama ya da bir başka ceza önemli değil. Sınavın üzerindeki şaibeleri kaldırsınlar" dedi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA

Dershanelerin de tabi olduğu "özel Öğretim Kurumları Kanunu" uyarınca, bu kurumlarda görev yapan yönetici, öğretmen, uzman öğretici ve usta öğreticiler, görevleri sırasında suç işlemeleri veya görevleri nedeniyle kendilerine karşı işlenen suçlardan dolayı kamu görevlisi sayılıyor. Yasada, kurumların teftiş ve denetlenmesi sırasında valilere, kınamadan başlamak üzere "lüzum görülen durumlarda kurumun yönetici, öğretmen, uzman öğretici ve usta öğreticilerini görevden uzaklaştırma" yetkisi tanınıyor

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2011, 12:30:28 »

ÖSYM’nin hatalı YGS sonucu Nur’u bayılttı
YGS’ye giren Nur İrik, sınav sonucunun 132 olduğunu öğrendiğinde epilepsi nöbeti geçirdi. İtiraz dilekçesi ÖSYM’ye ulaşmadan puanı 326’ya yükseltilen genç kız, hastaneye yatacak...

Kenan BUTAKIN

ÖSYM’nin YGS’deki son skandalı olan hatalı sonuçlar Tekirdağ’da neredeyse bir faciaya neden oluyordu. Tekidağ Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu 17 yaşındaki Zahide Nur İrik, önceki gün saat 14:00’ten sonra sınav sonucunun 132 olduğunu öğrendikten sonra epilepsi nöbeti geçirdi. Sınav sonucu ertesi gün düzeltilen ve 326’ya yükseltilen Nur, iki yıldan beri epilepsi tedavisi gördüğünü söyleyerek VATAN’a sonucu öğrendiğinde yaşadıklarını anlattı: “Sınav sonucuma ablam işyerinde baktı. İlk olarak Türkçe’den 30 yanlış 9 doğru yaptığımı ve puanımın 132 olduğunu söyledi. Barajı geçememiştim LYS’ye giremeyecektim. Böyle bir sonuç olamazdı. En son deneme sınavımda bile 420 almıştım. Hukuk Fakültesi’ni kazanmak istiyordum. Düzeltilen 326 puanın bile doğru olduğuna inanmıyorum. Çünkü aynı netleri yapan arkadaşlarım 390’nın üzerinde puanlar aldı.”

Nur İrik, sonucunu öğrendiğinde epilepsi nöneti geçirdiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Sonucu öğrenir öğrenmez telefon elimden düştü ve bayıldım. Epilepsi rahatsızlığım var ve nöbet geçirmeye başladım. En son ihtiyacım olan şey moral bozukluğu. Yaşadığım şok gördüğüm tedaviyi de olumsuz etkiledi. O kötü sonuç nedeniyle Pazartesi günü tedavi için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yatacağım. Belki de göreceğim tedavi yüzünden LYS’ye giremeyeceğim. Bana yaşattıkları bir günlük acı hayatıma mal oldu belki de. Sonucu görünce itiraz dilekçesi de göndermiştik. Ama ertesi gün sonucumu saat 13.00’te düzelttiler. Dilekçeyi ileten kargo şirketi bana 14:30’da kargonuz iletildi mesajı göndermişti. Yani hatayı fark edip düzeltmişler ama çok geçti o acıyı bize yaşattılar.”

kor_tv
VIP Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

Koray KOR

Site
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2011, 20:37:50 »

http://www.cografya.biz/forum/osym-kabul-etti-ama-sehven-dedi-t26146.0.html

http://www.cografya.biz/forum/ygsde-ikinci-sifre-osym-kabul-etti-t26074.0.html

ve en son

http://www.cografya.biz/forum/haberler/ygs-de-sifre-iddiasi-t26039.0.html

Site yönetimine online iken sordum ama herhangi bir cevap yazılmadı.Gene coğrafya içerikli başka bir forumda insanlar rahatça fikirlerni söylerken buradaki sansürcü mantığı anlamadım.Hadi yapıldı gereki bir açıklama yapın sadece bir tanesinde açıklama var.Mahkeme sonucuna kadar anlamında ki bu süreçte kısmi iptaller oldu ama maalesefki konular kapalı bilgilendirme yapılamıyor.
Kesin buda kapanır.
Nazmi Hocam (http://www.cografya.biz/forum/ygsde-ikinci-sifre-osym-kabul-etti-t26074.0.html) adresindeki konuyu ben açmıştım. Tartışmalar şekil değiştirince mecbur konuyu kilitledim;yani yönetimden bir müdehale olmadı. Anladığım kadarıyla diğer konularda bir kilitleme olmuş. Anlaşılan fazlaca şikayet var. Nazmi hocam Türkiye'de yaşanan hırsızlıklar (fikir hırsızlığı da dahil), yeterince tepki toplamadığı sürece hep sürekliliğini koruyan eylemler olagelmiştir. Bu da gösteriyor ki tepki yetersizliği ya da kapasite sorunu var. Yani Türkiye düşüncede hala çentik vadi özelliği gösteriyor. Bu olaylar yanıbaşımızdaki Yunanistan'da olsaydı halk; bırakın ÖSYM tarzı kurumları hükümeti bile yıkardı.
Bizim sistemimiz:
-Ölçme ve değerlendirmeden haberi olmayan ve nasıl Prof. olduğu bir türlü anlaşılamayan (makale ve kitap türü çalışmalarına ulaşılamıyor) bir AKADEMİSYEN'i (!) ÖSYM başkanı yapıyor,
- Her aşamada torpil, kayırma, ayırma eylemlerine izin veriyor,

Bu sistemden Türkiye'de birçok bölüme öğrenci alınıyor (polislik gibi diğer meslekler de dahil) ve bu öğrencilerin bazıları TORPİLLENMİŞ, KAYIRILMIŞ, özel yetkili insanların REFERANSINI almış beleşçi yapıdaki insanlardır.

ŞİMDİ SORUYORUM ACABA BU ÖĞRENCİLERDEN BAZILARI COĞRAFYA BÖLÜMÜNÜ KAZANMAYACAKLAR MI?
YANİ ARAMIZDA BU ZİHNİYETLE COĞRAFYA MESLEĞİNE ADAY BİRİLERİ OLAMAZ MI?

-SADECE BU OLASILIK BİLE BU KONUNUN TARTIŞILMASI İÇİN (BİZİM AÇIMIZDAN) BİR GEREKÇE OLAMAZ MI?

SONUÇ: BU KONU HER ÖĞRETMENİN GÜNDEM KONUSUDUR. KENDİNE EĞİTİMCİ DİYEN HER VATAN EVLADI BU İŞE MANTIK ÇERÇEVESİNDE KAFA YORMAK ZORUNDADIR. YOKSA HER GELEN BU HANDAN BİR ÇİVİ SÖKÜP GİDER VE SONUÇ İTİBARİYLE TAVAN BAŞIMIZA ÇÖKER, OLAN HANCIYA OLUR (HALKA). HALK OLMAK LAZIM HALT DEĞİL.

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır. (Yunus Emre)
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 03 Mayıs 2011, 06:16:59 »

YGS'de Skandalların Ardı Arkası Kesilmiyor
http://www.haber365.com/Haber/YGSde_Skandallarin_Ardi_Arkasi_Kesilmiyor/

http://www.ensonhaber.com/ygsde-skandal-ustune-skandal-2011-05-03.html

ÖSYMnin Kadriye Yöndem ve Ömer Çetinkayanın YGS-5 puan ve YGS-5 başarı sıralarının aynı hesaplandığı ortaya çıktı.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) pes dedirten son bir hata daha yaşandı. Son olarak binlerce öğrencinin sınav sonucunu yanlış hesaplayan ÖSYM, bazı adayların sınav sonucu ve başarı sıralamasını da aynı hesapladı. Denizli Çivril’de ortaya çıkan son olayda Kadriye Yöndem ve Ömer Çetinkaya adlı adayların eşit ağırlık YGS-5 puanlarının ve YGS-5 başarı sırasının aynı olduğu ortaya çıktı. Buna göre farklı netler yapan her iki adayın YGS-5 puanları 385.788 ve YGS-5 başarı sıraları da 0048656 olarak hesaplandı.

İnanılır gibi değil

Denizli Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi mezunu olan 19 yaşındaki Kadriye Yöndem, çocukluk arkadaşı Çivril Lisesi mezunu Ömer Çetinkaya ile aynı dershaneye gittiklerini ve sonuçları karşılaştırdıklarında büyük bir şok yaşadıklarını söyledi. YGS’nin iptal edilmesini isteyen Yöndem, aynı netleri yapmamalarına rağmen böyle bir sonucun nasıl ortaya çıktığını anlamadıklarını söyledi.

Uzmanlar da şaşırdı

Eğitimciler ise sonuçları gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemediler. Eğitim uzmanı Halil Genç, her iki öğrencinin her alandan netlerinin aynı olması halinde bu sonucun olabileceğini kaydetti. Genç, bu olasılığın yüzde 0’a yakın olduğunu kaydetti. Eğitim Uzmanı Cihat Şener de, yapılan netlere göre Kadriye Yöndem’in 391, Ömer Çetinkaya’nın ise 387 puan alması gerektiğini söyledi.

Sonuca itiraz etti

Adaylara gönderilen sonuç belgelerine dair bir itiraz da Adana’dan geldi. Adana Ceyhan Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde sınava giren Barış İlyas Mert, kendisine gönderilen sonuç belgesinde doğrular ile yanlışların yer değiştirdiğini ve puanlamanın da bu şekilde yapıldığını iddia ederek sonuca itiraz etti. Mert’in babası Sadullah Mert, “Oğlum YGS’den en kötü ihtimalle 370 puan bekliyordu. Ama 124 aldı. Çok iyi bir öğrenciydi, dershanede 430’larda puanlar alıyordu. Cevap anahtarında doğru ve yalnışlar yer değiştirmiş. ÖSYM’ye itiraz ettik ve savcılığa da suç duyurusunda başvurduk Ama halen sonuçlar düzeltilmiş değil” dedi.

Ankara’ya yürüyecekler

Sadullah Mert, Adana Ceyhan Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde sınava giren 25 aday ve ailesi ile yarın (bugün) Ankara’ya gideceklerini ve ÖSYM’yi protesto edeceklerini söyledi.

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2011, 06:36:46 »

Konunun başlığı ile içeriği arasında bir noktadan sonra ilişki kesildiği için tarafımdan kilitlenmiştir.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic