Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ve ve ve ve ek ders taslağı belli oldu...Gıtgıtgıdak....  (Okunma Sayısı 3600 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 10 Aralık 2010, 23:48:33 »

Çok şükür yarabbi elimizdekini de almadılar.Resime tıklayınca hata veriyorsa üzerine gelip farklı kaydet yapıp okuyabilirsiniz.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
pervomayskaya
Uzman Üye

Performans: 33
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2010, 06:43:18 »

Biz öğretmenler açısından ne değişmiş. Bir değişiklik göremedim.
azraasmin
Deneyimli Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2010, 08:11:58 »

Diğer forum sitelerinde okuduğum öğretmen dışında şef- idareci, bürokratlara  haftada 40 saat ek ders verileceği yönünde bir taslak var.

ama şu yoruma bayıldım. alıntıdır.

Bizim köyün Servis şöförüne 40 saat

Muhtarlara 40 saat

Minibüsdeki yolculara 39 saat

Köyün çobanına 40 saat

ilçe müdürlüğünün yaındaki kıratsiye ye 40 saat

Öğrenci servisinin şöförüne 40 saat.

Müdürlüğün üst katındaki tapu memurlarına 40 saat

alt kattaki nüfus memurlarına 40 saat.

Belediye çalışanlarına 40 saat

Otoyıkamacıya 30 saat

Öğrencisini okula gönderen veliye 80 saat

Hizmetliye 4c liler dahil derse giremedikleri için 80 saat

Santral memuruna 60 saat

Okul kenarında bekleşen gençlere 45 saat

Kantinciye 40 saat

ek ders versinler.

Kusura balmayın öğretmenler zaten çok alıyor. Yeter yawwwwwwwwwwwww.

İşte öğretmen olmak bu hep en altta olduğunu hissedersin."

ANLAYACAINIZ ÖĞRETMEN DIŞINDA HERKES DÜŞÜNÜLMÜŞ. 24 Kasım olayından sonra çok ta bir şey beklemez oldum bakanlıktan.
panikk
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2010, 11:06:19 »

haftada 3-5 saate talim eden biz branş öğretmenleri ne olacak. eğitim camiasının en az kazanan insanlarıyız, demek ki haketmiyoruz. sınıf öğretmenleri, meslek öğretmenleri, rehber öğretmenler, md yardımcıları, müdürler, şefler... onlar hakediyor... okula uğramayan insanların ek dersi haftada 40 saate yükseltilebiliyor. ya biz? biz kimiz ki? Türkiye'nin en iyi anadolu-fen liselerinde, ders içinde, ders dışında hatta tenefüste kendini paralayan bizler, kimiz ki? Yöneticilerin zaten umurunda değil, sendikalar siyaset peşinde. en acısı da biz branş öğretmenleri inanılmaz bir kadecilikle bu durumu son derece olağan karşılıyoruz. yok yok biz haketmiyoruz, herkes hakediyor ama biz haketmiyoruz...
ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2010, 12:08:35 »

Yaa resmen dalga geçmişler hani..... meslek öğretmenleri atölye şefleri az alıyor şube müdürleri il ve ilçe müdürleri az alıyorlar ek derslerini yükseltmişler. Onlara ne ki haftada 1 saat dersi olan bir resim öğretmeni bir müzik öğretmeni ek ders almış mutlaka ve illaki rehber öğretmenler adamlar ne derse girer ne öğrenci i,le muhattap olur 09 gelir 15 olmadan çeker gider ohhh. odası vardır bir iki öğrenciye şirin gözükür, onlara çooooook az veriliyor ek ders  ihtiyaçları var artırın artırın hele meslek dersi öğretmenleri öğrencileri ile top oynayan onlara gerektiğinde kefil olan öğrenci öğretmen sınırı çok aşıp kültür dersi öğretmenlerini çok zor halde bırakan ,meslek dersi öğretmenleri , her ay bankamatikte para bırakmıyorlar, derslere girmezler öğrenciler onları idare eder Girselerde atölye yapıyoruz ayağına öğrencileri başıboş bırakıp kendi aralarında çay kahve yapan meslekçiler KUSURA BAKMAYIN HİÇ Mİ HİÇ O PARAYI HAKETMİYORSUNUZ ŞİMDİ ONLARIN EK DERSİ ARTIRILIYOR  YUH .......... Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2010, 12:20:45 »

Öğretmen dışında herkese iyileştirme var....Smiley))) tabi canım öğretmen kim....idareciler,uzmanlar,şefler olmasa eğitim nasıl devam eder.......
aslan
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2010, 15:07:35 »

çeşmenin başında kimlerin oturdukları belli kendi yandaşlarına dağıtmakta sıkıntı duymuyorlar bizler onlara göre üvey evladız kendileri beyaz
alikaratas
VIP Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2010, 18:32:38 »

biz maaş,ekders,geçim sorunu dediğimizde;
1-Öğretmen olurken baştan biliyordunuz zaten,
2-Sırada kaç öğretmen kadro için uğraşıyor biliyor musunuz?
3-Zaten öğretmenler çocuklara düşünmeyi öğretmiyorlar ki
4-Yahu bizim öğretmenlerimiz branşlarında yeterli bilgi seviyesine sahip değil ki zaten
vs vs uzatabilir tabii ki.Öğretmeni aşağılama ve toplumdaki saygınlığını düşürüp sözü dinlenmeyen kişiler haline getirelim projesi toplumda tutturulmaya çalışılıyor.Böylece ülkede eğitime verilen değer düşürülecek ve ucube bir topluluk yaratılacak. Tek derdi daha çok kazanıp daha çok harcayan bir toplum.Okuma, öğrenme ve geleneksel değerler yerine "anı yaşa" üzerine içi boş değerler.Eee tabi bu duruma set çekecek, toplumu yanlış yönden çevirebilecek tek vatansever meslek muallim olmak değil midir.Daha ne söylenir bilmiyorum.Ama bu aşağılama artık benim ÇOK ZORUMA gidiyor.

\\"Rabbim Allah\\'tır de, sonra doğru ol!\\"
kayaogretmen
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2010, 18:48:43 »

öğretmenine değer vermeyip ileri bir millet varmı arkadaşlar çok merak ediyorum birde derse girmeyen bir zatın ekders alması abes ve iştigaldir artık türkçemizi güzel konuşup doğru cümlelerle izah edelim.ekders almak için bilfiil derse girmek gerekmez mi,yanlışsam özür dilerim.dğerli saygıdeğer eli öpülesi öğretmenlerim
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic